Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 104

Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #61

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Изрично посочих, че това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него. И пак аз лично съм преживял (слава Богу) произшествие, при което колана ми беше, меко казано, много от полза. Не карах аз - отговарям предварително на аргументи от сорта "Ама аз съм много велик и на мен не може да ми се случи".

    Та, ако искаш потърси си сам статистиките, а това за "развитите" страни не смятам да си губя времето да коментирам...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #62

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Не си губи времето шефче. Познавам човек който все още е жив и здрав тъй като не е имал колан.

    Аз лично си го слагам винаги.


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #63

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Не си губи времето шефче. Познавам човек който все още е жив и здрав тъй като не е имал колан.

    Аз лично си го слагам винаги.
    Е, аз пък не познавам човек, който е оживял "тъй като" не е имал колан. Но... в статистиката, която ти не уважаваш, има и такива случаи. А честно казано нямам информация някой да е пострадал от носенето на светлоотразителна жилетка... шефче. ;-)

    PS: Кои са развитите страни, в които се кара без колан?

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #64

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Е, аз пък не познавам човек, който е оживял "тъй като" не е имал колан.... ..
    аз знам 2-3 случая, ама според мен те просто са "потвърждение на правилото" - т.е. изключения .

    виждал съм и трупове с мораво-черни кръвонасядания диагонално през гръдният кош - ама съвсем нормално си е при 150 км/ч и сблъсък с масивен конкретен(бетонен ) обект ...


  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #65

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Страните са "някои по-развити". Това го знаем от "една жена каза ..." pimpirlit.

    За статистиката:
    Някои факти за коланите:
    • Коланите спасяват живот. Те са най-ефективното и най-евтиното пособие за безопасност на водачите и пътниците в превозните средства. Използването на предпазен колан може да повиши с 40-60% шанса за оцеляване след потенциално смъртоносна катастрофа
    • Изчисленията показват, че коланите са спасили най-малко 300 000 живота и са предотвратили повече от 9 милиона травми из високо моторизираните държави през последните 25 години
    • Скорошни изследвания на Националната служба за безопасност на движението по пътищата на САЩ (NHTSA) разкриха, че от 330 000-те живота, спасени от технологии за безопасност в САЩ (в периода 1960-2002), повече от половината са спасени благодарение на обезопасителните колани. Коланите предотвратиха загубата на 14 500 живота в САЩ само през 2002 г.
    • През последните 25 години, вследствие на повишената степен на използване на обезопасителни колани, смъртните случаи са намалели с 20% във Великобритания и Австралия, и с 25-30% в Германия
    • В доста от високо моторизираните държави (Европа, САЩ, Япония) степента на използване на колани на предните седалки достига 80-90%, но съществуват и големи разлики, като в някои европейски страни тази степен е около 50-60%. По-рядко се използват коланите на задните седалки - често под 50%. Скорошно изследване на ЕС показа, че значително малцинство (20-34%) от водачите все още са съгласни с твърдението "Внимателният водач не се нуждае от колан".
    • В големите държави, които тепърва се моторизират, в това число Китай, Индия и Бразилия, степента на използване на колани е много ниска, а контролът е слаб. Повторното въвеждане през 2004 г. на правила за коланите в Коста Рика, комбинирано с просветителна кампания за коланите доведе до 58% нарастване на степента на използване на колани.
    Източник: Държавно-обществена консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата.

    Относно ситуацията в "някои малко по-развити от нас страни":
    Новина от 26 Май 2005 година. Подчертавам, 2005 г.

    Задължителни предпазни колани за обществените превозни средства.
    Европейската комисия приветства решителната стъпка, предприета от Европейския парламент за чувствителното подобряване на безопасността по пътищата на ЕС. С приемането на три директиви за задължителното поставяне на предпазни колани, парламентът допринесе значително за постигането на целта до 2010 г. жертвите от инциденти по пътищата да намалеят наполовина. Изискването за поставяне на предпазни колани на обществените превозни средства ще трябва да се осъществи шест месеца след влизането на директивата в сила, т.е. в последната четвърт на тази година. В началото то ще се отнася до всички марки нови превозни средства, а после ще засегне и новите превозни средства, които вече са в производство. Тази мярка, валидна за всички обществени превозни средства, като туристически автобуси и минибусове, ще окаже значителен ефект върху драматичните статистики в Европа от последните години.

    Гюнтер Ферхойген, комисар по индустрията и предприятията, наблегна на важността на решението с думите: “Приемането на тези директиви е изключително важно за борбата на комисията да намали броя на жертвите от пътни катастрофи. Тези решения ще допринесат за унифицираната законова рамка за европейските производители.”
    Източник: http://europa.eu/

    Пък за забраната на мобилни телефони в колата чувам за пръв път. Аз лично доста говоря докато шофирам. Досега не са ми правили забележка, че разговарям по телефона. На дясното ухо ми е устройството. На лявото е малко селско.
    Нали така шефче?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Аз лично си го слагам винаги.
    Айде бе! И ... как е?


    @Zaphod B
    Да ти кажа не ще да са умрели от кръвонасяданията Zaphod.
    В повечето съвременни автомобили, ако не са закопчани коланите и "еърбеците" не гърмят. Кофти нали?
    Не че не можеш да ги закопчееш зад гърба си, ама това най-прилича на пернишките Golf II.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #66

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Пък за забраната на мобилни телефони в колата чувам за пръв път. Аз лично доста говоря докато шофирам. Досега не са ми правили забележка, че разговарям по телефона. На дясното ухо ми е устройството. На лявото е малко селско.
    Сигурен бях че си обратен, ама не така пред всички :-)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #67

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от d-rRoss
    Сигурен бях че си обратен, ама не така пред всички :-)
    Абе когато има чувства, пола е без значение.

    Шегата настрана, повечето бакшиши се надпреварват кой по светещо-мигащо, по криво и по стърчащо wireless устройство да си сложат, че да се вижда от ученичките колко са hi-tech. От там ми идва избора за дясното ухо. Не че не изглеждам, че си говоря сам и малко "тра-ла-ла" по светофарите, но по добре така ми се струва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #68

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Пък за забраната на мобилни телефони в колата чувам за пръв път. Аз лично доста говоря докато шофирам. Досега не са ми правили забележка, че разговарям по телефона. На дясното ухо ми е устройството. На лявото е малко селско.
    Нали така шефче?
    Навярно се шегуваш но аз да се вържа, да ти направя кефа:
    ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
    В сила от 01.09.1999 г. Отразена деноминацията от 05.07.1999 г.

    Чл. 104а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 27.05.2002 г.) На водача на моторно превозно средство е забранено да използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му.


    Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:
    ...
    (4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) Наказва се с глоба 40 лв. водач, който:
    ...
    6. използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието на ръцете му;
    7. не изпълнява задължението за използване на предпазен колан или носене на каска;
    Според мен както се сподели по-горе, е добре същото да се въведе и за пушачите.

    А по-горната статистика мога да ти я напиша за каквото искаш. На първа мисъл ми изниква старуханската 'статистика' за краставицата, вярвам си я слушал още като ученик.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #69

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Офф Топик
    @ Malone

    Има един друг номер, взимаш си само ключалка от тия дето стоят на колана и слагаш нея. В резултат си без колан, еърбеците работят и зумера не пищи на умряло да ти къса нервите

    Послепис: Това беше в кръга на шегата, аз колана си го слагам като пътувам

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #70

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Наистина не разбирам хората, които възприемат колата си като крепост, като част от хола си и си сядат самонадеяно без колан. Стягал им. То поне да не са виждали ако не на живо - то от снимки на каква купчина тенекия става колата при катастрофа. И наредените на тревата трупове. Някои даже си мислят, че ако се държат здраво за волана при катастрофа - това е достатъчно. Чувал съм че в такива случаи ръцете се чупят точно като кибритени клечки. Да пътуваш без колан е все едно да си играеш на руска рулетка. Има хазарт, има тръпка, но пък и един път се живее, няма втори дубъл.

  13. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #71

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Гледам, че и за коланите се хванахте. Аз имам един въпрос за тези колани. Като са толкова човеко-спасяващи, защо няма колани в автобусите или във влаковете???
    С какво една кола която се движи в градски условия е по-необезопасена от автобуса?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #72

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от daley
    Гледам, че и за коланите се хванахте. Аз имам един въпрос за тези колани. Като са толкова човеко-спасяващи, защо няма колани в автобусите или във влаковете???
    С какво една кола която се движи в градски условия е по-необезопасена от автобуса?
    интересен въпрос поставяш ..(на всички неграмотни веднага ще им стане ясно)

    отговор :

    масата на автобуса е между 8000 и 12 000 кг(без пътниците) ....



    масата на средностатистическото модерно превозно средство(Cayenne, Touareg) e МАХимум 2200-2500 кг ..

    хайде сега - нека се върнем в 8-ми клас .. - там по физика май учехме една формула - за импулс !!!

    хайде сега, да сметнем задачката за импулса ...

    даже - може някой МОД да премести писаното тук в "Логически задачи " ..


  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Не ще да е само в импулса проблема Zaphod B. Те и самолетите не са от най-леките возила, ама там много се набляга на коланите при излитане и кацане.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #74

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Тия дни четох някъде или май чух по "Хоризонт", че европейската комисия ще обсъжда приемането на директива за задължителността на коланите и в обществения превоз на пътници. Първо ще се монтират в новите возила и ще са задължителни за коли до 12-15 човека, после във всички останали.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #75

    Re: Светлоотразителните жилетки - пак се опитват да ни извозят!

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Тия дни четох някъде или май чух по "Хоризонт", че европейската комисия ще обсъжда приемането на директива за задължителността на коланите и в обществения превоз на пътници. Първо ще се монтират в новите возила и ще са задължителни за коли до 12-15 човека, после във всички останали.
    Е те тогава ще стане весело при катастрофа. Те сега едвам се измъкват хората, па недай си боже да падне в реката рейса, както стана с децата, представям си какво ще е ако всеки се усукал и пристегнал зверски с колана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе