Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

да бъдем изрядни с катаджите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #16

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Проблема е мноо по голям от полицейски може ли да си караш с 140-150 по магистралата и изведнъж знак 60 и после 40 или камион с 60 км табела залепена на него с стрелка премини от ляво или дясно без светлини без нищо .
    1.Може ли да караш по магистралата и в лявото платно хора ,там където минават и коли с по 250км/ч
    2.Може ли да караш в продължение на около 10км заради табела внимание в пътя в ремонт ограничение на скоростта 40км/ч. при положение че асфалта е ново асфалтиран просто не е махнат знака
    3.Може ли да те спрат и да те глобят за мръсна кола при положение че пред къщата ти има локва която танк ще потъне .
    4.Може ли да те глобят при положение че си изпреварил а знаците са обрасли или са захвърлени някъде по тревите отстрани на пътя и полицаят да се дръвче като ненормален и като споменеш за правата си като шофор на мпс да се чудят как да се измъкват .
    5.Може ли да те спрат да ти пишат акт за неправилно преминаване в другото платно при положение че знака е покрит с черен наилон и пред теб седят 10 глобени коли .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #17

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ...може ли да си караш с 140-150 по магистралата и изведнъж знак 60 и после 40 или камион с 60 км табела залепена на него с стрелка премини от ляво или дясно без светлини без нищо .
    Не може - ограничението е 130 км/ч.

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    1.Може ли да караш по магистралата и в лявото платно хора ,там където минават и коли с по 250км/ч
    Не може. Ако не се сещаш защо - виж предишния отговор.


    В крайна сметка, голяма част от проблемите по пътищата се дължат именно на това, че вечно разсъждаваме кое е редно и кое. Това, което според нас е неправилно го прескачаме...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Няколко пъти съм го казвал - проблемът си е в главите ни.
    Нищо не ти пречи да караш нормално и съобразено с знаците. Ако ги нарушиш - си понасяш последствията.
    Проблемът на шофьорите са и пешеходците - пресичат където си искат и както си искат и ако стане беля като тази вчера http://dnes.dir.bg/2008/06/19/news3117382.html , виновен е винаги първо шофьора. Не съм бил там и не мога да кажа кой е прави кой не , но все пак има си правила за движение.
    Проблема с полицаите ще се реши като в Румъния - високи заплати , стриктно преследване на закона. Познат който работи в Ръмъния каза че вече е свикнал да спира на пешеходни пътики щото има шанс да лежи доста . И като дойде тук отнесе една камара псувни и негативи затова че "Дава път на Зебрата".

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #19

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Относно вчерашната катастрофа - виновен е пешеходецът , и в Германия , например , шофьора не могат да го барнат с пръст (случая с Теди Москов в показателен).
    Относно подкупите - ако никой не дава - никой няма да може да вземе (което в БГ в близките 100 години надали ще се случи).
    Относно това как може да се се справим с корупцията (която е основна причина за "сечта" по пътищата ни) - елементарно е. 30 % от глобата - за полицая - останалото за държавата. Как мислите? Дали няма да се съберат повече пари по този начин?
    Относно КАТ като цяло - не мога да ги понасям . В София постоянно се наблюдават картини на задръстени кръстовища , малко след които седи патрулка и спира завилите надясно , на червено ,изнервени шофьори. Дойде ли делегация от някъде - реда на спиране на движението е перфектен и светкавичен. Отбитите от естакадата към летището през ж.к. Дружба - да "духат супата" - долу става умопомрачително задръстване , няма регулировчик , а в същото време естакадата "ври" от полицаи всякакви. В момента в който мине делегацията - куките яко дим да ги няма и задръстването си остава за поне 3 часа. И какво се получава дефакто? Плащаш им заплатите на помиярите от правителството и цялата администрация , те си канят гости заради които ти не можеш да се движиш нормално в собствената ти държава. Никакво уважение за тия. Карам си по правилата , спрат ли ме некоректно - обжалвам направо в съда и се държа с тях нагло и като с прислуга. По 10 пъти на ден набирам 166 за каквото се сетя , че е нередно и т.н.
    И последно - много минава номера (когато обжалвах два акта преди 3-4 години) да напишеш в жалбата , че няма хоризонтална маркировка. Върви даже и при неправино изпреварване.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #20

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Няколко пъти съм го казвал - проблемът си е в главите ни.
    Нищо не ти пречи да караш нормално и съобразено с знаците. Ако ги нарушиш - си понасяш последствията.
    Проблемът на шофьорите са и пешеходците - пресичат където си искат и както си искат и ако стане беля като тази вчера http://dnes.dir.bg/2008/06/19/news3117382.html , виновен е винаги първо шофьора. Не съм бил там и не мога да кажа кой е прави кой не , но все пак има си правила за движение.
    Проблема с полицаите ще се реши като в Румъния - високи заплати , стриктно преследване на закона. Познат който работи в Ръмъния каза че вече е свикнал да спира на пешеходни пътики щото има шанс да лежи доста . И като дойде тук отнесе една камара псувни и негативи затова че "Дава път на Зебрата".

    Това е то ,точно ясно и кратко .
    Цитат
    Няколко пъти съм го казвал - проблемът си е в главите ни.

    Не е проблем спирането на пешеходна пътека .До като се срещнат 2-ма познати и си стискат ръцете докато посинеят или пък звънне телефанна на някои ,спре се да види кои му звъни та почне се чуди коя посока да хване .Е има и по нестандартни парчета целуват се двама младежи светва им зелено младежа си вади к... посредата на пешеходната патека претарква 1,2,3,, пъти, отпива няколко глътки студено пиво и си заминава по живо и здраво.и още подобни.,...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #21

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #22

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Изцяло потдържам тезата че корупцията ние си я създаваме от една страна .... но и от друга е пълно с абсурдни и не актуални ограничения от кито КАТ много сполучливо се възползват!!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #23

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    30 % от глобата - за полицая - останалото за държавата. Как мислите? Дали няма да се съберат повече пари по този начин?
    Да, ще се съберат. Ако един полицай спре 10 коли и на 10-те ще намери причина да им напише акт. Ако акта е средно за 50 лева (едва ли под 100...), днеска ще е заработил 150 кинта ЗАКОННО. То в такъв случай, май ще трябва да зачислят на няколко ченгета по един сутеньор, да ги бие и да им прибира пачката. Сори за тъпото сравнение, ама е така!

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #24

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Да, ще се съберат. Ако един полицай спре 10 коли и на 10-те ще намери причина да им напише акт. Ако акта е средно за 50 лева (едва ли под 100...), днеска ще е заработил 150 кинта ЗАКОННО. То в такъв случай, май ще трябва да зачислят на няколко ченгета по един сутеньор, да ги бие и да им прибира пачката. Сори за тъпото сравнение, ама е така!
    Според теб дали ги оставят да си приберат цялата пачка в тях.. едва ли, то така един пътен полицай ще взема повече от шефа си. Наскоро чух, че имат нещо като рента 150лв. на ден на патрулка, които отиват при някой си там, не запомних длъжността му. Според мен проблема си е радикален и най-вече в управлението на страната. Относно КАТ и движението по пътищата трябва да се предприеме нещо смислено, не може да ти вземе КАТ 100 кинта за някакво нарушение или 50 и да не знаеш къде отиват тези пари, да вземат да обезопасят някой мостове или каквото и да е с тях, като гледам в Софийския кат на ден минават поне 400 човека, всеки да остави по 20 лева са си 800, все ще стигнат за нещо, а те къде отиват? Лично аз агитирам към това да не се дават пари на ръка (въпреки, че отиват на едно и също място) и всеки да попрочете закона и да се заяжда с мазните куки. Преди седмица ме спират за изгоряла крушка и започва да ми се мазни, вярно крушката си беше изгоряла, не я бях забелязал, онзи взе да се тюфка, че се пише акт за това, ама докато се обясняваше му изкарах друга и ме изгони преди да имам и възможност да я сменя.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #25

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Да, ще се съберат. Ако един полицай спре 10 коли и на 10-те ще намери причина да им напише акт.
    И как ще ми пише акт като съм изряден? Като не го подпиша и заведа дело, после кво прайм?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #26

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    И как ще ми пише акт като съм изряден? Като не го подпиша и заведа дело, после кво прайм?
    И никога няма да може да прецени колата като "мръсна"????
    Точно за като не го подпишеш е предвидено да се подпишат двама свидетели. Друг е въпроса, че единият свидетел е този, който пише акта, което е невалидно, но...
    И за делото са помислили. С последните поправки в ЗДП двегодишният период, след който точките се възстановяват автоматично, тече след като се прознесе съдът по делото, което е след няколко години, а не след извършване на нарушението.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #27

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Колега, говорите глупости.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #28

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Први ми впечатление че напоследък катаджиите спират предимно за превишена скорост, ако няма разбира се някоя акция, така че заяжданията с шофйорите според мен са намаляли.
    Относно абсурдните знаци, напълно съм съгласен че има големи недомислици. Примерно насред първокласен път изведнъж знак 60 или 4о км, заради бензиностанция или нещо от сорта. В развитите страни си има разделяне на платното на две ленти като дясната лента е с достатъчна дължина завиващия на дясно към бензисностанция да влезе с голяма скорост, и да намали до позволената скорост за навлизане в обекта, без да се засяга останалата част от трафика..................ама тук таман набереш и ти цъфне един абсурден знак и трябва да спираш..............ей това ме дразни, иначе съм съгласен с големите глоби и наказания, особено в населените места!

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #29

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    И как ще ми пише акт като съм изряден? Като не го подпиша и заведа дело, после кво прайм?
    Ще ти кажа какво. Ако нямаш свидетели освен акта ще платиш и хонорара на адвоката, тук в сметката не слагам ходене по адвокати, нервите и наработещата система на съдебната власт.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #30

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Ще ти кажа какво. Ако нямаш свидетели освен акта ще платиш и хонорара на адвоката, тук в сметката не слагам ходене по адвокати, нервите и наработещата система на съдебната власт.
    Така е !!
    Интерестното е дали при неправилно изпреварване или превишена скорост дали могат по някъв начин да документират да докажат нарушението !?
    Все пак полицията съществува поне от 100 покуления и се е предавало и предава от поколение на поколение .


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе