Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

да бъдем изрядни с катаджите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #1

    да бъдем изрядни с катаджите...

    Незнам ама аз си ги наредих едни куки доста жестоко последния път като ме спряха... Случая е следния :

    Карам аз една Е36ца бордо седан и отивам да си видя дали е готова мойта кола в Люлин... Обаче съм си забравил документите на Е36цата унас... Отделно с това моя талон си дреме в КАТ ООД от около 7-8месеца и хич нямам намерение да го взема дори... Та .. Карам си аз към Люлин и по едно време изкача кукера пред мене с хранилката в ръка и ме спира.. .Аз съм си абсолютно изряден иначе.. С колан с всичко...
    Кука: "Дай документите за проверка!"
    Аз си ги давам, обаче давам талона на жената и документите на петицата...
    Куката ги гледа такъв и по едно време ми вика... Тоя талон не е твоя на жена е ... И аз се правя на ударен.. Едни сцени едно чудо..Правя се че звъня по телефона и такива неща и отиваме до моторите им...
    Кука : " Са трябва да черпиш, ама аре тя женати те наредила размина ти се ... "
    Почва да ме записва в един тефтер че ме спрял... Пише - име , егн, марка кола , МОДЕЛ КОЛА 520и ( а колата 3ка ), Номер на колата ( той тотално различен ) , и стига до цвета на колата и пише ЧЕРЕН ... И по едно време се усеща и извади ей такъв поглед ..Гледа талона гледа колата , и после пак... И ми вика : " Аве момче тая кола не е същата ... И аз пак се правя на ударен.. .Еййй а... Алабала... И кукера : Са трябва да черпиш... То не може без... И гледам си портфейла и му викам... Абе имам само по 20лв и ще остана почти без пари... Дай да ти дам 20лв да ми върнеш.. И оня готов веднага... Вика : " Сложи ги тука под папката дискретно и отдолу да не те виждат.. " muhihihihi Отивам по встрани обаче гледам и едни 2лв се мотат... И викам ей са те наредих... Сложих му 2лв по папката и оня си извади и ми върна като пич 10лв... Аз бързо се изнесох към колата и газ да ме няма... Оня със сигурност се е изял от яд... Дори не записа правилната кола... Ама ми беше супер настроението после...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    41
    #2

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Браво пич е така трябва !!!

  4. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #3

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    cvb, сега трябва да черпиш

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    1. Хич не се кефи - ще ти излезе солено рано или късно .

    2. Човека е постъпил по лекия начин за тебе .Постъпил е човешки - 10 лв са никави пари след като си виновен яко , ама много яко./ Какво се стискаш за 10 лв ? Трябваше да ти напише 2 акта единият поне за по 100 лв , а другият за 2 пъти повече. Да оставиш колата до него , да се поразходиш с такси или автобус за документите и едва тогава да тръгнеш с колата , но БЕЗ Контролен талон !!
    Не стига , че си виновен- хлътнал и с двата крака ами се хвалиш.

    3. И какво толкова , ако му беше дал 10 или 20 лв - след като си в прегрешения за поне 200-300 лв??

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #5

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    гледай да не те спрат пак същите, че светът е малък...и тогава ще ти се иска да си дал 20-те лева

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Тъпа постъпка. Дано се разминеш без последствия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Страшна капия си бе .
    Какво е това изкуство което го владееш или си попаднал на миролюбив полицай ?
    За такова изпълнение няма думи .преди 5 дена ме бяха спряли дето съм изпреварил на знак забранено изприварването въпреки знака беше някъде по земята затуркалян а другият опрян на носещата го тръба от 30лв до 50лв и понеже нямам нарушения последните 10гд 30лв и 6 точки .
    Какво следва в твоя случай!?
    Доживотна без право на обжалване .

  10. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #8

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    За мен проблема не е в cvb. Проблема е в така наречената "полиция", която иска да я "почерпиш", за да се направи че не те е видяла в нарушение. Законите са за да бъдат спазвани от всички, а за нарушителите са предвидени наказания. Не е нормално да се облагодетелстват от служебното си положение полицаите. Дано скоро да се промени това с тази инициаива. Ако сложат и камери в полицейските коли ще е още по-добре.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Зависи ! Принципно съм съгласен с теб защото от 10 г. имам книжка и нямах акт досега но ония ден ме спряха за превишена скорост и ми написаха акт. 150 лв е глобата и 1 месец без книжка. В тоя момент хич нямаше да ми е зле полицая да иска "почерпка" .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    В тоя момент хич нямаше да ми е зле полицая да иска "почерпка" .
    Мдаа, и като минеш тънкана с 20 лв, следващият път ще караш още по-бързо и току-виж си нацелил некоя бабичка.
    Ама надали умееш да караш кънки, та може да не се разминеш само с условна присъда.
    А при сегашното ти положение, съм сигурен че поне 2 години ще гледаш с 4 чифта очи знаците за ограниченията на скоростта.

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    А с 5 лв се минава и преглед без дори да имаш спирачки. После ТИР отнася рейс на остър завой, щото не е успял да спре и всички надигаме глас какви таратайки се били движили по пътищара. Еми така ще е.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Зависи ! Принципно съм съгласен с теб защото от 10 г. имам книжка и нямах акт досега но ония ден ме спряха за превишена скорост и ми написаха акт. 150 лв е глобата и 1 месец без книжка. В тоя момент хич нямаше да ми е зле полицая да иска "почерпка" .
    Ти за Златен Талон чувал ли си ? - 10г Без нарушение и първото ту е фрее , ама кой да пита!

    Относно случката - абсолютно му се е разминало. Нито куката ще се издъни че са го метнали на колегите си , нито пък ще го потърсят за да не каже че сами са искали $ !!!
    А ако случайно те потърсят - просто разгласи това навсякъде - смятай какъв резил за куката че и корупция , мани мани.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ти за Златен Талон чувал ли си ? - 10г Без нарушение и първото ту е фрее , ама кой да пита!
    Старо инфо. Сега срока е 6 год. без нарушение и по спомени 2лв за издаване на талона. Само дето много се чака на опашка и на гишето на КАТ и на гишето на банката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #14

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Старо инфо. Сега срока е 6 год. без нарушение и по спомени 2лв за издаване на талона. Само дето много се чака на опашка и на гишето на КАТ и на гишето на банката.
    И освен това ти е разминава само онемането на наказателни точки. Останалите наказания не отпадат. Т.е. книжката на obshtinska_mishka си му хвърчи за 1 месец при всички случаи.

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А при сегашното ти положение, съм сигурен че поне 2 години ще гледаш с 4 чифта очи знаците за ограниченията на скоростта.
    Точно заради това съм против "20-те лв."...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #15

    Re: да бъдем изрядни с катаджите...

    Хора аз също мисля че за подкупните полицаи сме си виновни само ние. Понеже ние сами създаваме практиката да се бутат пари в замяна на опрощаване на нарушения. И в крайна сметка по пътищата е същинска касапница. Батковците с големите като камион джипове дето карат като бесни даже и не ги спират, понеже не дай си боже да ги спрат почват едни заплахи от рода "ти мене знаеш ли ме кой съм, ще ти изстине мястото и т.н." а другата възможност е да им бутне левове и да стане и да се махне. Това е нашата скапана държава. Навсякъде беззаконие и хаос.

    Същата работа и с подкупите за лекари, ами то пак ние сме си виновни, като има практика да си платиш за да ти обърнат внимание, много ясно че ако отидеш на общо основание може и да си умреш докато докторите се размърдат!

    Българистан - Абсурдистан!

    п.с. И аз съм минавал с 10 лв за превишена скорост, но това не е постъпка с която се гордея. Ако имам достатъчно пари не бих си и помислил да се унижавам да им бутам, ама............................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе