Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Рено Сценик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #1

    Рено Сценик

    В неделя 22 .06. имаше тест драй в на Рена - Сценик и Канго. Техното изтърва момента за проба.
    Като цяло не съм очарован от Сценика - кляка на завой и при 120 км/ч задницата неприятно олеква и се опитва да поднася. Падна ми се 135 к.с. 5+ 2 места . Иначе тих мотор , позволява да се превключва от 4 та на 6 директно и има тяга. Малко дълга предница, скрито лостче в преднта маска за отваряне на предния капак . Ням а щека за проверка на маслото разчита се на датчик .Има преден и заден парктроник. Интересно решение с ръчната спирачка -лост като за отваряне на капак. за да се отпусне ръчната спирачка се натиска педала на спирачката. Няма контактен ключ - -чип карта / комбинирана с алармата/ .Палене и гасене с бутон старт и стоп.
    При пръскане на вода чистачките не работят на най-висока скорост за бързо изчистване , а се влачат едва едва на бавни обороти.
    Задния капак е с разделно отваряне на прозореца / ала Американа / и на самият капак. При отворено задно стъкло капак не може да се отвори.
    нямаше подходящ терен за екстремална скорост . Като цяло бива , но все пак съм с предубеждение /все пак френска кола/.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    В неделя 22 .06. имаше тест драй в на Рена - Сценик и Канго. Техното изтърва момента за проба.
    Като цяло не съм очарован от Сценика - кляка на завой и при 120 км/ч задницата неприятно олеква и се опитва да поднася. Падна ми се 135 к.с. 5+ 2 места . Иначе тих мотор , позволява да се превключва от 4 та на 6 директно и има тяга. Малко дълга предница, скрито лостче в преднта маска за отваряне на предния капак . Ням а щека за проверка на маслото разчита се на датчик .Има преден и заден парктроник. Интересно решение с ръчната спирачка -лост като за отваряне на капак. за да се отпусне ръчната спирачка се натиска педала на спирачката. Няма контактен ключ - -чип карта / комбинирана с алармата/ .Палене и гасене с бутон старт и стоп.
    При пръскане на вода чистачките не работят на най-висока скорост за бързо изчистване , а се влачат едва едва на бавни обороти.
    Задния капак е с разделно отваряне на прозореца / ала Американа / и на самият капак. При отворено задно стъкло капак не може да се отвори.
    нямаше подходящ терен за екстремална скорост . Като цяло бива , но все пак съм с предубеждение /все пак френска кола/.
    Що не ми се обади ?
    Баси как исках да я пробвам.

    Май ще се насоча към БМВ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO


    Май ще се насоча към БМВ
    Скъпа подръжка Прегряващи в жегите - в петък видях 2 на магистралата с вдигнати капаци . При прегряване пукат глави. Тежко купе , но стоят стабилно на пътя, имат фаца.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Рено Сценик

    Колги , видяхте ли тоя прототип на Дачия ?


    Нека да е румънска, мамка му как ме кефи

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Колги , видяхте ли тоя прототип на Дачия ?

    Нека да е румънска, мамка му как ме кефи
    оригиналната красива румънска фаца друса по-кофти от оригиналната френска кофти фаца

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Рено Сценик

    А ако ти кажа ,че ще струва около 9 000 евра (в Румъния) ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    А ако ти кажа ,че ще струва около 9 000 евра (в Румъния) ?
    За тези пари ще си купя Авео

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Рено Сценик

    Щото авео е съвсем от същия клас Това поне има някаква офроуд визия и е комби.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Рено Сценик

    И този Логан ако е като предните - Иван от сблъсък дето го обърна по таван на тест драйвчето - да ти ..... колата стабилна

    @Cko - абсолютно си прав .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #10

    Re:Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    За тези пари ще си купя Авео
    И за 1 година да го подмениш цялото ........ не благодаря.
    Фабрични дефекти - охлаждаща перка, радиатор, предни дискове и лагери ......... за 10хил.км.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #11

    Re:Рено Сценик

    Колко са предубедени хората тук за дачия / карайте си 15 годишните опели и там подобни/ имена няма да споменавам/, само незаинтересован и нямал досег с автомобила човек може да каже че са кофти , аз карах дачия и не видях нищо лошо в този автомобил , е не бях на седмото небе след карането , и досега имам познати с такива вклюително служебни коли подложени на терор всекидневно навъртели вече по над 60-70 хил.км без да е пипано нещо или да се е развалило нещо по автомобила.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #12

    Re:Рено Сценик

    Това, че са на по 15 и повече години не означава, че като влезеш вътре не изглеждат по-добре, с по-запазени и скъпи материали, и не ти е кеф да ги пипаш....не всички разбира се

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Колко са предубедени хората тук за дачия / .
    Искаш да кажеш за New Dachia ли ? т.е. Неудачия )

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #14

    Re:Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Искаш да кажеш за New Dachia ли ? т.е. Неудачия )
    А ти каква кола караш , хайде кажи най вероятно 12-14 годишна кола , ама гроздето е кисело нали като не можеш да си го позволиш.
    Още веднъж ще кажа че дачия не е страхотен автомобил който да кара хората по улиците да извръщат глава , но автомобила не е толкова калпав както някои хора си го представят , единствено отстъпва интериора на автомобила , но откъм здравина си е както всички немски или френски марки коли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #15

    Re:Рено Сценик

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    А ти каква кола караш , хайде кажи най вероятно 12-14 годишна кола , ама гроздето е кисело нали като не можеш да си го позволиш.
    Още веднъж ще кажа че дачия не е страхотен автомобил който да кара хората по улиците да извръщат глава , но автомобила не е толкова калпав както някои хора си го представят , единствено отстъпва интериора на автомобила , но откъм здравина си е както всички немски или френски марки коли.
    Единственото, което ме дразни в Дачийките, че са малко по-шумни отколкото трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с радио на Рено Клио
    От Ibr1975 във форум Автомобили
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-13, 19:45
  2. Отговори: 0
    Последно: 27-07-12, 00:11
  3. Купувам касетофон за рено лагуна
    От ivogod2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 05-09-09, 12:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 04-06-09, 13:07
  5. И аз да попитам за Рено
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-03, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе