Резултати от 1 до 5 от общо 5

Странно придърпване след кратко каране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    4
    #1

    Странно придърпване след кратко каране

    Здравейте колеги моля за съвет Фронтера Б 2.2 бензин когато тръгна след около 3-4 км каране явно когато загрее започва от време на време да се получава нещо като придърпване някой казват че е бубината а други кабели или свещи но аз се интересувам някой имал ли е подобен проблем и как го е решил

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Отговор: Странно придърпване след кратко каране

    Преди време (15+ години) имах сходен проблем с Пасат Б4.
    Имаше един датчик в изпускателните тръби, който разговорно се наричаше кислороден датчик.
    Та тоя прецакан датчик пречеше на правилната подготовка на горивната смес - след като загрееше малко даваше невярна информация, съответно сместа беше или прекарлено бедна или прекалено богата (вече не си спомням) и се стигаше до прекъсвания на двигателя.

    Тогава имах и по-стара версия на Пасат Б3, който си работеше нормално. Погледнах го същия датчик и се оказа, че е разкачен.
    После поразпитвах и разбрах, че за ония гладни времена това с откачането на датчика било стандартна практика при тия модели коли, за да се реши проблема с този дефектен датчик и части менте на местния пазар.

    Ако при теб има такъв датчик, нищо не пречи да пробваш едно разкачане за кратко - колкото да се види дали проблема изчезва, или ескалира.

    ПП.
    Не приемам критики "какви са тия десктруктивни съвети ?! Като не разбираш, по-добре си трай !".
    Уточнявам - не давам съвет да си чупи човек колата, а давам съвет за една кратка 5-минутна диагностика за нещо много специфично. Ако се окаже, че това е проблема, то в днешно време той не се решава с трайно откачане на датчика.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 13-01-23 в 13:46.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3

    Отговор: Странно придърпване след кратко каране

    MitkoS, и аз съм имал същия проблем с друг WV, ламбдата се прецака и пускаше повече гориво.Като е студена - пали върви, обаче загрее ли - край - не ще да запали. Дави се щот пуска преобогатена смес.Но си отнема над десетина минути да загрее и гореше осезаемо повече, а в движение не прекъсваше.Мотора му е 2.2i, та си има ламбда.
    Обаче ме съмнява да можем да му диагностицираме проблема от тук...
    Този пост е редактиран от ccankov73; 13-01-23 в 17:43.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #4

    Отговор: Странно придърпване след кратко каране

    Има си диагностични прибори, осцилоскопи, мултиметри и т.н. за целта.
    Като разкачи ламбда сензора ще му запише някаква грешка. В общия случай няма да е тази, която причинява проблема.
    Да, ламбдата работи само след като достигне определена температура. Не помня точно, но май беше 30-35. Която в този студ ме съмнява да се достигне за 5 минути.

    Този двигател 2.2 бензин няма ли си код? Защото са общо 3 във Frontera, като двата се застъпват при производството на B.
    За капак всичките са 136к.с. Имат разлики в Euro стандарта и съществува вероятност някой от тях да е с две ламбди.
    Най-добре пиши в Опел Клуб България (opelclub.bg)

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Отговор: Странно придърпване след кратко каране

    Само да отбележа, че в изпускателните тръби в участъка на ламбда-сондата, температурата се вдига много по-бързо отколкото температурата на течността в охлаждащата система.
    ... и точно онези посочени "3-4км" в най-първия пост ме накараха да си помисля за познатия ми проблем с дефектна ламбда-сонда като възможна причина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic KIT-FZ35-WKE - кратко представяне
    От Aleksandars във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 30-04-21, 09:41
  2. Отговори: 4
    Последно: 11-09-15, 18:36
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-07-12, 12:50
  4. Каране с практически съвети 2012!
    От ivondera във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-12, 12:57
  5. Задача Междинна (нещо кратко)
    От omeganet във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-05, 07:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе