Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #1

    Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Поставих си авто DVB-T тунер в колатаhttp://sundaybuy.en.made-in-china.co...or-TV-188.html.Никакъв проблем при свързването.Работи перфектно но ....Захранил съм го на АСС,когато е на контакт или работещ двигател.Какъв е проблема?При стартер(палене на двигателя),"умира".Трябва да разкачвам какво ли не и да издърпвам захранващата букса за да тръгне.Понякога когато съм в движение проработва ,но никога не знам кога ще заработи.Реших че филтърчето му не работи,смених го-проблема остана.Открих че при работещ двигател напрежението е 14.6V и поставих стабилизатор на напрежението 7812 който държи тока на 11.7V и пак нищо-почна ли да паля-премигва и не тръгва повече.Идиотският вариант с ЦК ключе да го включвам след като двигателя е запалил не съм изпробвал,макар че съм сигурен че ще стане.
    Моля за помощ,ако някой се сеща за някакво решение да пише.

    P.S.В линка който съм дал пише input DC 5V,но на моя в инструкцията си е дадено 12V.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Ти си открил америка, че напрежението е около 14 волта. Като палиш колата пък пада под 12. Ако тази джаджа не е направена за кола няма как да работи. Трябва да направиш ново захранване. Можеш да го направиш да се чключва когато му се подаде 14 волта преди стабилизатора.

  4. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #3

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Колега,не съм открил Америка,някои модели на Мазда нямат реле-регулатор а се командват от ECU-то и понякога подават напрежение дори от 15V.Тунера е специализиран за кола с разни пинизи за добро приемане при движение и т.нт.Проблема е че колебанието в напрежението при стартер(тогава се изключват временно другите консуматори) действа на някаква "защита" в тунера и е необходимо да се "рестартира" за да тръгне.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Опитай тази добавка: към извод ACC от който взимаш напрежение свържи анода на един диод, катода го вържи за + на по големичък кондензатор например 10,000+мф/35-63 волта, минуса на кондензатора към шаси. От катода на диода ( + на конд ) вземи напрежение за устройството. Идеята е така свързания диод пропуска в посока от акумулатора към кондензатора и устройството и когато напрежението падне под 12В ( именно затова не ти е сработил стабилизатор с 7812, който иска входното напрежение да е поне +5в спрямо изходното стабилизиращо ) да не разтоварва и кондензатора и да влияе на неговото напрежение.

    и друго можеш да опиташ: Модул за автоматично включване на фарове. т.е Описание: контролера е предназначен за автоматично включване на къси светлини след стартиране на двигателя на автомобили и други превозни средства използващи 12V в електрическата си мрежа и автоматично изключване след спиране на същия. Устройството функционира при неутрално положение на ключа за светлините и следи изхода за контрол на зареждането на генератора което е сигурен признак че включването на светлините не натоварват акумулатора. За по-голяма сигурност е осигурено 4-5 сек. закъснение за включването им след стартирането на двигателя

  6. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #5

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Много ти благодаря!Ще опитам тези варианти.Май ще сработят.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Опитай тази добавка: към извод ACC от който взимаш напрежение свържи анода на един диод, катода го вържи за + на по големичък кондензатор например 10,000+мф/35-63 волта, минуса на кондензатора към шаси. От катода на диода ( + на конд ) вземи напрежение за устройството. Идеята е така свързания диод пропуска в посока от акумулатора към кондензатора и устройството и когато напрежението падне под 12В ( именно затова не ти е сработил стабилизатор с 7812, който иска входното напрежение да е поне +5в спрямо изходното стабилизиращо ) да не разтоварва и кондензатора и да влияе на неговото напрежение.

    ..........
    И според мен това е най-професионалното решение!

  8.  
     
  9. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #7

    Re:Проблем при свързване на DVB-T тунер в кола.

    Не съм много в час с техниката,но като ни "отпусне" зимата ще пробвам.По принцип тунерчето си има филтър,който горе долу наподобява на схемата дето ми препоръчвате,но кондензаторите са с по-малък капацитет.Понеже съм си карък днес при включване на ксенона започна да се появява смущение в картината.Ядосах се и изключих ТВ-то.По късно на загряла двигател-изчезна.Така че и да реша един проблем,друг ще ме налегне и няма смисъл да ви занимавам.
    Благодаря на всички и весело изкарване на 8-ми март.

    P.S."Заковах" го. Стар филтър от радио,диод,кондензатор,МА7812-Tesla.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с TV Тунер
    От kre10 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 17-08-11, 14:54
  2. Проблем с Audio/CD на кола.
    От ac28 във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-10, 22:56
  3. Проблем с ТВ Тунер!
    От ManiMani във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 19-04-06, 16:04
  4. Проблем с тунер
    От jestera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-05, 20:26
  5. проблем с TV тунер...
    От mort във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-04, 01:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе