Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Модул за автоматични фарове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #1

    Модул за автоматични фарове

    Смятам да се сдобия с такъв модул http://www.lesibg.com/index.php?main...roducts_id=196 Някой ако има информация за него заслужава ли си? Или ако имате по-добри предложения?

  2.  
     
  3. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #2

    Re:Модул за автоматични фарове

    http://www.opelclub-bg.net/forum/ind...showtopic=5285

    Това е малко по-скъпо, но мисля, че е доста по-добро. Въпрос на личен избор.

  4. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #3

    Re:Модул за автоматични фарове

    Благодаря за отговора. Наистина са с повече екстри.

    Извинявам се на Модераторите за грешката си. Не съм подозирал за този раздел. Само проверих че няма тема за автоматични фарове.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4

    Re:Модул за автоматични фарове

    При някой марки коли това е заложено в софтуера на колата, само трябва да се активира. Примерно при БМВ става с една програма Навкодер, без допълнителни джаджи по колата, но само на колите с лайт модул. Така че виж и твоята дали го няма като опция

  6. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #5

    Re:Модул за автоматични фарове

    Ситроен Берлинго няма да има такава опция. То климатик няма че какво остава за автоматични фарове. Но все пак отговора ти може да е полезен на други потребители.
    От 2011 ако наистина направят и през деня да се кара на фарове (зима и лято) няма да е излишна такава джаджа. Даже може да спести пари от глоби.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Модул за автоматични фарове

    Неналичието на екстри в една кола, не означава, че няма различни модули, които са свързани с работата на наличните неща в колата. Ако колата ти е 97-98г, тогава надали щом е от тоя клас ще има подобен модул, но ако е 05-06, е много вероятно да има. Съвременните коли имат безкрайно количество електроника, датчици и тн, наличието на някоя и друга екстра повече увеличава допълнително електроника, но и съществуващите неща се управляват с електроника. Тенденцията е към все по-прецизна самодиагностика на техниката и все по-съществено намаляване на човешкия фактор, за сметка на апаратурата. Ако колата ти е нова, най-добре е да попиташ във фирмения сервиз, дали това се регулира софтуерно и чак след това да решаваш какво да правиш. Имай предвид, че ако имаш такъв модул и сложиш друга джаджа, която примерно няма същото съпротивление, може таблото да ти светне като коледна елха, може изобщо да не светнат фаровете и в най-лошия случай да изгориш модула. Съвременните автомобили са много повече от добавянето на един или друг елемент, особенно когато става дума за универсален такъв

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Модул за автоматични фарове

    Всички Алфи го имат това.
    Пускаш си фаровете и те се гасят като угасиш колата.

    Голфовете пък като угасиш остават на габарити.

    Всичко това лесно се прави, но зависи пак от колата.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #8

    Re:Модул за автоматични фарове

    Това пак е нещо друго. При повечето европейски производители, в момента в който изгасиш колата на фарове, тя минава на габарити, така е и при американските производители. При японските пък в повечето случай колата остава на фарове. Някой производители като Вовло примерно в момента в който угасиш колата на фарове или всичко гасне или остава на мигачи. Идеята на дневните светлини е друга. Дневните не се влияят от това дали си вкл или не фаровете. Със самото запалване на колата светват фаровете, таблото не свети, доста често и габарит отзад не свети. Така идват колите от Канада и скандинавските дръжави. Без значение дали си вкл фарове или не със самото запалване на колата те светват. При производителите с двусекционни фарове, често се среща дневните да са на дългите светлини, като те да работят с определен процент от своята сила. Примерно при мен дневните са на дългите, които работят на 30% от силата си, в момента в който светлинния сензор отчете, че е достатъчно тъмно, ми пали ксенона, с него и таблото и габаритите, а дългите гаснат и се ползват само по предназначение. Идеята на това, е независимо дали палиш или не палиш фарове, тя колата щом се даде на контакт да си вкл светлините. В този случай нямаш избор дали да си на фарове или да не си на фарове. По-умните коли в момента, в който заряда на акумулатора падне под определен заряд, спират големите консуматори, но това е нож с 2 остриета.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re:Модул за автоматични фарове

    @ BaHko_goTuHoTo
    Aко имаш път към Варна - пиши .Ще ти дам насока къде да отидеш и да се разминеш с 10 лв с монтажа. Автоматиката е 5лв , без глезотии.

  12. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #10

    Re:Модул за автоматични фарове

    Сложих си DRLight 3 и за сега съм много доволен. Настроил съм го на 60% мощност на крушките и 10 сек. да светят след загасяне на двигателя.Включването и изключването на късите светлини става много плавно. При включване на фабричните фарове модула се изключва автоматично.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #11

    Re:Модул за автоматични фарове

    Цитат Първоначално публикувано от BaHko_goTuHoTo
    Сложих си DRLight 3 и за сега съм много доволен. Настроил съм го на 60% мощност на крушките и 10 сек. да светят след загасяне на двигателя.Включването и изключването на късите светлини става много плавно. При включване на фабричните фарове модула се изключва автоматично.
    Радвам се, че всичко е наред. Както се казва със здраве да си го ползваш.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    При някой марки коли това е заложено в софтуера на колата, само трябва да се активира. Примерно при БМВ става с една програма Навкодер, без допълнителни джаджи по колата, но само на колите с лайт модул. Така че виж и твоята дали го няма като опция
    На доста от новите коли я има тази опция, като избора е къси на 100% или къси с редуцирана мощност. Активира се софтуерно без допълнителни устройства.Има модели на Берлинго с тази опция, но явно на колегата не е такъв.

  14.  
     
  15. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #12

    Re:Модул за автоматични фарове

    Скоро ходих до сервиз Ситроен да правя комп. диагностика и го питах техника за такава опция каза че има. Но се активира и деактивира само софтуерно и няма допълнителни екстри. А този модул може да се програмира със светкавицата.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #13

    Re:Модул за автоматични фарове

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @ BaHko_goTuHoTo
    Aко имаш път към Варна - пиши .Ще ти дам насока къде да отидеш и да се разминеш с 10 лв с монтажа. Автоматиката е 5лв , без глезотии.
    Моето "изобретение" ми стуваше около 3 лв.Реле паралелно на газовия клапан и след преминаване на газ/Рено 19 1,7 моно/ фаровете светват.След изгасяне на двигателя фаровете изгасват.

  17. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #14

    Re:Модул за автоматични фарове

    Тук не става въпрос за пари. Както се вижда в предния ми пост ако исках да е евтино можеше да се активира от компютъра на автомобила. Откакто съм сложил този модул вече половин година не са ми изгаряли крушките на фаровете. А и екстрите си ги бива. Може би това е по-евтиния вариянт.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Модул за автоматични фарове

    На мен три години на са ми изгаряли крушките без да се пускат фаровете плавно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 219
    Последно: 03-09-12, 21:35
  2. Отговори: 2
    Последно: 17-06-12, 11:26
  3. Продавам модул за автоматични фарове
    От mitaka_1 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-11, 13:24
  4. Отговори: 0
    Последно: 04-06-09, 14:07
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе