Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 220

Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    после ми обяснявайте, че управляващите ни не са дебили:


    "Движението на автомобилите с пуснати фарове през деня вече ще е задължително и през лятото. Това решиха депутатите, като приеха окончателно част от промените в Закона за движението по пътищата.

    В момента дневни светлини или къси задължително се ползват през деня само от 1 ноември до 1 март, но вече ще бъде задължително целогодишно.

    От опозицията се обявиха против идеята с аргумента, че карането на фарове хаби гориво и замърсява въздуха. Управляващите обаче я защитиха като посочиха, че така ще се завиши безопасността на пътя.

    По време на обсъждането Иван Иванов от „Синята коалиция" заяви: „Коя може да бъде логиката за въвеждането на подобно изискване. В това отношение министър Цветанов лека повдига завесата, като казва следното: Обръщаме внимание на народните представители, че тази мярка би повлияла на консумацията на горива, което е пряко свързано с опазването на околната среда. Аз бих казал не само с опазването на околната среда, но преди всичко и с опазването на джоба на българина, както на домакинствата, така и на бизнеса".

    В отговор Цветомир Михов от ГЕРБ каза: „По вашата логика да задължим автомобилите да карат и без включени климатици, защото те също вдигат с 1 на 100 разхода на автомобилите. Мисля, че изобщо е неправилно разсъждението".

    „При нас няма сумрак, при нас има едно изгарящо сахарско слънце, което с всяка изминала година става все по-жарко. И аз не мога да разбера защо ви трябват толкова много слънца по магистралите, по пътищата да светят непрекъснато", каза от парламентарната трибуна независимият депутат Димитър Чукарски.

    Анастас Анастасов от ГЕРБ сподели: „Има един лаф. Имало една много успешна война. Имало един загинал, ама кел файда, че съм аз. Това, че когато ние се стремим да пазим човешки живот, всичко останало е излишно и безсмислено".

    „За” гласуваха 80 народни представители, „против” – 12, а „въздържал се” – 17."


    и за десерт - к'о стаа с тая идея за кворум, туй онуй...? 80+12+17 = 109 < 120


    проверяваме какво пише в ПРАВИЛНИК ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ:

    Чл. 42. (1) Председателят открива заседанието, ако присъстват повече от половината от народните представители.
    ...
    (4) Председателят прекратява или прекъсва заседанието, когато в залата няма необходимия кворум. В случаите на прекъсване председателят може да възобнови заседанието не по-късно от един час, в рамките на работното време, ако при новата проверка е налице необходимият кворум.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #2

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    ...Пълни ненормалници!!Верно и тук ,в Словакия карат целогодишно на фарове,но условията са много по различни-може хда е слънчево и ясно и за 3мин да се смрачи съвсем като иде поредната "бурка"!И това е почти през ден!...А на нас в БГ това не ни трябва,ама нали има една приказка за жабата дето и тя вдигнала крака виждайки,че ще подковават коня!......Само за доходите не искат да чуят или по точно не им отърва да го чуят....и все се очертаваме опашкари само дето на ибрикчийство сме твърдо на първо место!!!!

  4. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #3

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    На опозицията им видехме акъло. Така че немат право да прават забележки и да хабят времето за приемане на закони.
    А това че вече ще се кара целогодишно на фарове е добре. На дали на някой не му се е случвало в гъста мъгла или вечер да не е срещал кола на пътя без пуснати светлини да се движи!
    При мен от снощи е последният случай на такъв дето си вижда без светлини и през нощта. Та така поне тия глупендери ще намалеят като им се набива в главата че колата им има светлини.
    Напълно приветствам приетото от парламента. И се обръщам към дървените философи дето мислят че е тъпо. Престанете да ръсите акъл. Щом не сте могли да достигнете до там да създавате законите в България поне се опитвайте да ги спазвате без да философствате.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #4

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    И аз съм за. Омръзна ми от кретени, които пестят от крушки и не си пускат фаровете рано сутрин, привечер и дори при лошо време. Хак да им е.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от latzi
    На опозицията им видехме акъло. Така че немат право да прават забележки и да хабят времето за приемане на закони.
    А това че вече ще се кара целогодишно на фарове е добре. На дали на някой не му се е случвало в гъста мъгла или вечер да не е срещал кола на пътя без пуснати светлини да се движи!
    При мен от снощи е последният случай на такъв дето си вижда без светлини и през нощта. Та така поне тия глупендери ще намалеят като им се набива в главата че колата им има светлини.
    Напълно приветствам приетото от парламента. И се обръщам към дървените философи дето мислят че е тъпо. Престанете да ръсите акъл. Щом не сте могли да достигнете до там да създавате законите в България поне се опитвайте да ги спазвате без да философствате.
    +1. Аз от 10г. си карам винаги с включени фарове. Даже напоследък и с включени халогени. Онзи ден, ченгетата ме спряха, щото съм карал и с включени халогени. "Трябвало да се ползват само при намалена видимост - така заслепявали!". Умрях от смях. Викам им - "Тия горните/късите/ не заслепяват така ли, а тия долните /халогените/ залепяват, дето са на 20см. от пътя!
    Искаха да ми пишат акт, но незнам защо се отказаха!
    Ефекта от фаровете си е добър, като запаля всичко отпред, много рядко някой се опитва да изпреварва в последния момент срещу мен!

  7. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #6

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    По закон са забранети халогените както са ти обяснили. Ползат се само при намалена видимост!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    latzi, не-дървен философе:

    1. не те виждам да си законодател, така че вземи си мери "интелигентните" приказки. а дали най-достойните управляват... иронично "ха-ха-ха"

    2. ами вземи карай винаги и с пуснати чистачки, след като е полезно да правиш безсмислени неща

    с 49 ли караш в града?

  10. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #8

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    А така. Записвай си по точки че ще забравиш!
    В града карам с 45 ако няма друго ограничение!
    А заради такива тарикати като вас ще вкарат и с алкохолни тестери да караме както във Франция!

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #9

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от latzi
    В града карам с 45 ако няма друго ограничение!
    Ето кой прави задръстванията!
    То автомобили големи колкото прогимназии, а се иска да светят две малки лампи. Айде като се шофира срещу слънцето, да видим кой може да види фаровете! Горките акумулатори и алтернатори!
    Резултат ще има единствено ако се намали скоростта, но властта реши точно обратното - вдигна я до цели 140 км/ч. Е...при тази скорост и с фарове и без фарове си труп по нашите уникални пътища. Досега някой да е глобен, че не е пуснал пътепоказател? Някой да е глобен, че не знае коя ръка му е лява и коя дясна, т.е. че десностоящият е с предимство при нерегулирани кръстовища? Та...едва ли фаровете ще помогнат да се знае правилника и да се шофира разумно. Всекидневно съм свидетел на кретени, които карат все едно е дошъл края на света и колкото и пъти да сигнализирам на КАТ за такива терминатори, то всичко си остава безрезултатно!!! Все повече се убеждавам, че ще прекарам остатъка на живота си в една иначе хубава държава на абсурдите! Те сърбите имат поговорка за мигачи и фарове, ама точно сега пишейки тези редове ми излезна от акъла!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #10

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Е, те затова, никога няма да се оправим.Вместо да спазваме законите, все гледаме да ги изкараме от глупави, по-глупави и в крайна сметка да не ги спазваме. И не може да разберем простата истина, че един закон, дори и глупав, е по-добър, от липсата му.
    П.П. Промяната на скоростта от 130 на 140 км/ч едва ли ще доведе до покачване на ПТП. Все пак, това не е задължителна, а максимално допустима скорост за движение, и то по магистрала, а не в градовете.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    .....
    Ефекта от фаровете си е добър, като запаля всичко отпред, много рядко някой се опитва да изпреварва в последния момент срещу мен!
    Така е! И аз от години на извънградско каране винаги съм на фарове. И всички доводи за липсата на необходимост от фарове в слънчево време са пълна глупост. Когато си на прав участък където всеки кара бързо при силна светлина и тъмна кола много трудно се преценява дистанцията и дали срещу теб някой също изпреварва или колата е от твоята лента.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #12

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Е, те затова, никога няма да се оправим.Вместо да спазваме законите, все гледаме да ги изкараме от глупави, по-глупави и в крайна сметка да не ги спазваме. И не може да разберем простата истина, че един закон, дори и глупав, е по-добър, от липсата му.
    П.П. Промяната на скоростта от 130 на 140 км/ч едва ли ще доведе до покачване на ПТП. Все пак, това не е задължителна, а максимално допустима скорост за движение, и то по магистрала, а не в градовете.
    +1

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    latzi е прав. По закон халогенните фарове се включват, само при лоша видимост. Трябва да си пълен кретен, за да караш със фарове и халогенки, дали денем или нощем, значението е едно и също.

    @latzi
    Аз пък си карам без алкохолен тестер, и без това закона ще бъде валиден чак през октомври, ако изобщо остане.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #14

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Абсолютно си прав Караганчев . Елате да ги видите голфаджиите ,хондаджиите , какви дрифтове правят по малките улици след единадесет часа в Варна . После им четем некролозите "Спомина се на мама милото дете само на осемнадесет години , чисто и невинно " Преди три дни бях свидетел на катастрофа , буквално на тридесет ,четиредесет метра пред нашата кола . Три пъпчиви дупета се возеха във ГОЛФ 4 турбо бегачка с гуми за формула едно от Аспарухово към Черноморец , пътят в начало е доста стръмен , шофьорът постоянно намаляше и увеличаваше скороста ,може би да се накефи на купената от баща му кола . Познайте какво стана на следващия разклон ,Галата ,Черноморец ,Боровец ,няма турбо ГОЛФ ,само куп смачкани ламарини и три крещящи истерично пъпчиви дупета ,пълни с агресия . Даже не се замислиха за това ,че са отцелели при челен удар . Започнаха да ругаят другия водач , готови да го пребият . Явно за по младите стойноста на куп ламарини е по голяма от стойноста на човешкият живот и достойнство . Аз съм на четиридесет и седем и още съм луда глава , но тази агресия която виждам всеки ден по уличите си е чисто безумие , става въпрос и за цялото ни общество .

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    П.П. Промяната на скоростта от 130 на 140 км/ч едва ли ще доведе до покачване на ПТП. Все пак, това не е задължителна, а максимално допустима скорост за движение, и то по магистрала, а не в градовете.
    а знаеш ли, имаш ли изобщо на представа, каква ще е разликата на пробяганият спирачен път между 130 и 140Км/ч?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-07-12, 16:15
  3. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  4. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе