Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    според news.bg
    От 1 ноември караме денем и нощем на фарове
    Автор: Тодор Русанов

    Проверяващите служители на КАТ няма да глобяват шофьорите до 8 ноември, през който период единствено ще предупреждават и ще издават предписания за неизправни светлинни тела.

    В половината страни членки на Евросъюза, от който България ще стане част след по-малко от два месеца, отдавна има разпоредба за шофиране с пуснати светлини и през деня. По този начин, пътните транспортни произшествия в страните са се понижили с 15-20%.

    Днес КАТ проведе „партньорска проверка" заедно с експерти от ЕС по столичните булеварди, за редовност на документите на шофьорите и особено за наличност на сключената задължителна гражданска отговорност. Тя завърши успешно, като почти всички проверени автомобили са били изрядни.

    При това положение, от 1 януари има голяма вероятност, българските шофьори да пътуват без проблем в страните от ЕС, без да заплащат изключително скъпата застраховка „зелена карта". В момента полицата за 15 дни струва около 75 евро.

    От СБА, както всяка година обявиха, че ще извършват безплатен преглед и настройка на фаровете на автомобилите, за да бъдат шофьорите подготвени за зимния период. Тогава най-голяма опасност представлява, слабата светлина и ненадейното „изкачане" на пешеходци на пътното платно.
    Айде почна се, пак сме по-големи турци от ходжата и по-големи католици от папата. 15-20% били намалели катастрофите, как па го изчислиха че баш от несветнатите фарове посред бял ден в града се получават катастрофи безчет и безброй.
    Пак ще се почне: "Ти сега какво работиш? Ми за къде си тръгнал. Ами какво да те правим сега" angel

    И само не разбрах, в последния абзац, какво ще помогнат фаровете за
    ненадейното „изкачане" на пешеходци на пътното платно.
    и на тях ли ще им слагат фарове ли, що ли? Дали пък да не ни задължат да носим светлоотразителни жилетки и гащи, лъскави шапки със светодиоди и светещи маратонки

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Айде бе, цял ден мина - едно мнение няма по темата...

    Пък иначе на големи шифьори се пишeте...


    P.S. Black_Adder, знам, бъзикам се просто.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Имаше 18 мнения Ivo, но за пореден път възстановяването от backup ни върна 1 ден назад във времето

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Айде бе, цял ден мина - едно мнение няма по темата...

    Пък иначе на големи шифьори се пишите...


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Ужас!..Сега виждам, че и рейтингът ми от 666 :Satan: е паднал 16...баси гадното!

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Днес някъде дочух, че карането на фарове приключва днес. Не знам вярно ли е, а и нямаше да му обърна внимание, но точно снощи ми се наложи да си зарежа колата по нощите с паднал акумулатор (заради забравени светлини) и да се прибирам с такси (за пръв път след протеста се возих на такси). На всичкото отгоре, в багажника имах чисто нов по-голям акумулатор (персонален зимен навик от дизелджийските ми години), но не успях да го сменя в тъмното (липса на подходящи инструменти). А даже и с киселина се оцапах. Ебаси каръка съм ако наистина вчера е било последния задължителен ден. Досега си бях забравял включени фаровете (реално - габаритите) за по 4-5 часа и никакъв проблем. А снощи се поотплеснах (а и тук във форума се позастоях) и на акумулатора са му се събрали някъде около 8 часа

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    @MitkoS, правилно си дочул и вече може да караш денем без включени фарове, а за да не ти се случват подобни неприятни ситуации може да си купиш "зумер за забравени светлини" (струваше около 5лв и монтажа не е много сложен).

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Мдаа, дългото позастояване във форума понякога се оказва вредно!

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    И сега какво? Сумалък народ ще измре, защото вече свикнахме да забелязваме светлините с периферното зрение.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Не знам ...
    Аз откакто преди много години смених малкото полско фиатче винаги карам на фарове, никога не ги угасям. Не съм имал проблеми с акумулатора заради фаровете. Фаровете ми се угасят като изключа колата. Имам положение на ключалката за паркинг габарити. Не знам кои производители са така и кои със зумер, но ми се струва по лесно да ги направят с "угасващи" фарове при изключване на колата.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Незнам защо не има много нови коли които не са направени с автоматично изгасване на фаровете. Моята я има тази екстра. Би трябвало всички коли да ги правят така. Иначе и аз предпочитам да карам на форове. За извън градско ефекта е много голям. Много добре се виждат насрещите коли, както и ако някой те изпреварва с периферното зрение виждаш светлинатра в огледалото. Иначе за градско каране мисля че няма смисъл от вклчените фарове.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Не знам как не са се усетили да глобяват сега тези, които карат на фарове...........

    А по-сериозно - дали има статистика за периода ( сравнение с миналата година), колко са ПТП в страната?
    Разбира се, че трябва и някакъв експертен анализ, а не -голи цифри.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Майор(май вече подполковник) Костов от чете онзи ден по БТВ, че тази зима имало по-малко произшествия заради фаровете. Ама може ли да твърди обратното? Все пак трябва да се защити тази инициатива. Истината е, че за скъпите и мощни коли няма никакъв проблем, ама старите и малолитражните не се чувстват комфортно, Зимата като пуснеш и чистачки, и парно, и подгрев на задното стъкло, че и музика се оказва, че или динамото идва слабо и започва да харчи от акумулатора, или ремъка свири и дразни. И понеже моята е 17 годишна (не жената, колата ), макар и да има зумер и не съм забравял фарове, с облекчение въздъхнах на първи март .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Чудя се как ги забравяте тези фарове?
    Само въртиш контактният ключ и сами светват след като стартираш, врътваш обратно ключа и светлините загасват. Просто, ясно и надежно -но само за италианките.
    За германските, френските возила тази техника е прекалено сложна.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Шевролетите също са така или по точно тези на които пише, че са с устройство против свършване на акумулатора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 219
    Последно: 03-09-12, 20:35
  2. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  3. М-Тел пуска iPhone 4 от 29 ноември
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-10, 09:27
  4. 3DMark 11 излиза на 30 ноември
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-10, 07:36
  5. Я да ви видя как се прибирате нощем ...
    От bobby във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 24-06-04, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе