Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Акт за без винетка???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #1

    Акт за без винетка???

    Колеги онзи ден ми писаха акт за без винетка. Писаха ми го между София и Костинброд. Има ли смисъл да пиша възражение при положение, че табелката за винетка са я махнали?
    И другия ми въпрос е , има ли значение, че това ми е 1-вия акт за без винетка за сумата за акта? Защото куката ми каза, че акта бил 300лв и 6точки,а говорих с други полицаи и казват, че ако ми е 1-вия акт за без винетката сумата ще бъде 100лв?
    Става въпрос за личен лек автомобил.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Акт за без винетка???

    Виж Закона за движение по пътищата, има различни "тарифи" за различните превозни средства.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Акт за без винетка???

    Ако ти е първи акт, глобата ще е 100 лева. Новият ЗДП предвижда глобата да е 300 лева, но ще влезе в сила през януари следващата година.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #4

    Re:Акт за без винетка???

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Ако ти е първи акт, глобата ще е 100 лева. Новият ЗДП предвижда глобата да е 300 лева, но ще влезе в сила през януари следващата година.
    Много ти благодаря, ако наистина е така, няма да се мъча да обжалвам...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    362
    #5

    Re:Акт за без винетка???

    Пак не можеш да обжалваш.
    Аз корам офроуд автомобил. Излизам от някоя нива на републикански път. Няма знак за винетка (логично). Това оправдава ли ме, че нямам винетка?
    В закона ясно е написано, че извън населени места трябва винетка. Нима при влизане в населено място имаш навсякъде знак 50?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Акт за без винетка???

    Винаги можеш да обжалваш. По точно по съдебен път. В крайнам сметка съда може и да намали глобата или да я отмени. Нищо, че явно си виновен. Може да има пропуски във акт и др. подобни. Консултирай се с адвокат. Вероятността да се измъкнеш не е малка.

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #7

    Re:Акт за без винетка???

    ако можеш сега да си намериш винетка с по предна дата от акта обжалваш и казваш че си забравил да я залепиш и анулират акта и минаваш с фиш 10 лв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re:Акт за без винетка???

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    ако можеш сега да си намериш винетка с по предна дата от акта обжалваш и казваш че си забравил да я залепиш и анулират акта и минаваш с фиш 10 лв
    Да бе да, оевидно никога не си купувал винетка за да знаеш, че този номер няма как да мине.

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #9

    Re:Акт за без винетка???

    пиша го защото номера е изпробван и варви друг е въпроса дали може да си намери винетка със стара дата

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:Акт за без винетка???

    И стара дата на касовата бележка и да не е написан номера на автомобила нито на винетката нито на бележката.....номера може да мине само с познати в КАТ.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re:Акт за без винетка???

    Ако е 100 лв глобата плати си и не се занимавай с глупости. И си купи винетка, аз съм си купил годишна въпреки че от Нова година съм карал извън София два пъти. Даваш 67 лв и не мислиш като тръгнеш някъде дали ще има на бензиностанцията винетка и ще се сетиш ли.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #12

    Re:Акт за без винетка???

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Ако е 100 лв глобата плати си и не се занимавай с глупости......
    Послушай колегата

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Акт за без винетка???

    Аз пък бих обжалвал.
    7 дни след връчване на акта
    Опиши че няма табела "Винтека"
    Кара се по знаци не по памет.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re:Акт за без винетка???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Аз пък бих обжалвал.
    7 дни след връчване на акта
    Опиши че няма табела "Винтека"
    Кара се по знаци не по памет.
    Ти скоростта в населени места по знаци ли я спазваш, щото ако е така се надявам да не профучиш по нашата улица със 130 км/ч, че са забравили да сложат знак.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #15

    Re:Акт за без винетка???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Аз пък бих обжалвал.
    7 дни след връчване на акта
    Опиши че няма табела "Винтека"
    Кара се по знаци не по памет.
    ако имаше смисъл аз също бих го посъветвал да обжалва но с оглед на обстоятелствата е безмислено просто само ще си загуби човека нервите и паричките парите майната му ама нервите няма кой да му ги върне....

    p.s Нека бъдем по толератни един към друг поне за малко да сме европейци само в България е тази цигания обжалвания глупости в Европа не е така плащаш си глобата и това е ... малко да се отклоня ние тук сме тарикати някой да мине тънко да не плаща винетки ,застраховки , данъци и т.н и после да се чуди защо е на този хал трябва и малко гражданско самосъзнание...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе