Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 105
Like Tree44Одобрявам

Измамата на Фолксваген

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #16

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Нещо не си във форма днес - говорим за измама , а не за производствен дефекти , които се отстраняват след съответната сервизна акция и срещу каквито не е застрахован никой . Колите всъщност не са дефектни , просто не са "ЕКО" за каквито са продавани и както после са облагани с данъци .
    espace и justify харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #17

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    А бе човек, ти мислиш ли че другите не крият умишлено информация и то много по-сериозна от това!? Много сте наивни...

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    може и да крият ама ВАГ са хванали .. ще видим как ще се развият нещата .. то аз чух подобна теория още преди месеци не се сещам за ВАГ ли беше ,че се мами на официалните еко тестове
    espace и justify харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #19

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Ами, да де, кого да хванат...? Естествено, че голям играч, за да има добър отзвук.
    А, тези производствени дефекти, в повечето случаи са си продиктувани от производствени разходи, обаче може да са фатални. Айде да не говорим и за краш тестовете...
    Този пост е редактиран от pilot; 23-09-15 в 23:27.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #20

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Аз никъде не съм писал ,че другите не мамят , ама тия ги хванаха и си признаха - писаха също ,че се проверяват БМВ и Мерцедес в САЩ . Франсетата ревнаха за проверки и на продукцията в Европа , така че щом се е размирисало ...
    justify одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #21

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Тоест, искаш да кажеш, че са ги хванали на случаен принцип...Я, да вкарат една тяхна марка за проверка в Германия...
    Виж, не ги оправдавам, но това си е целенасочено раздухване.
    Този пост е редактиран от pilot; 23-09-15 в 23:42.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Каква манипулация на САЩ бре , тия ги изловиха и си признаха , че и оставки хвърчат вече ... на Лада не щеш ли да замерят данните ?

    Гафа не е че им били големи емисиите , а че са ЛЪГАЛИ УМИШЛЕНО чрез софтуер точно с тая цел - там като продаваш кола с едни еко показатели тя се облага с определен данък , който обикновено е в пъти по-нисък от "нормалния" и сега излиза ,че само от данъци държавата е измамена с доста голяма сума - много ясно ,че ще си ги търсят - това да не е тука да им подарят на парламента 5-6 коли и да се направят на ощипани ?

    От друга страна това най-вероятно ще доведе до подобни проверки при всички производители с подобни "ЕКО" модели .
    Е това е смислен пост, от човек, дето е схванал нещата.

    Аз да попитам нещо. Имате ли представа, за каква сума говорим.

    Ще ви дам пример, с производител на автомобили, който ненавиждам.

    Рено преди две години горе долу загуби 7% от акциите си. Пардон Рено ГРУП. За да сме на ясно кои са рено груп, ще уточня. Група от собственост на Рено, в която влизат - Рено, Рено трък, Дачия, Нисан и Самсунг.
    Първо, Тази група произвежда и продава 4 автомобилни марки леки коли. Каквото продаде за 1 седмица, това собственика Фолксваген не успява да продаде, за месец (нещо, което се оправдава, спрямо разликата на цените. 6-7 пъти по скъпа при немската марка). Да не забравяме, че Рено груп прави и камиони и автобуси. Доста добри и репутирани в транспортната дейност. И най на края двигатели, за всички модели Мерцедес, освен E и S класа. Добре че беше Самсунг, тогава да наляе парата иначе всичко си отиваше...
    Хмммм. а сега помислете добре... над въпроса и сравнете... Добре, съгласен съм. Рено груп, нямат износ, към други континенти.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Светльо, Алекси не затормозявайте с логична мисъл членовете на форума, защото има "бъгват мозъците".Правя ви официална забележка като модератор
    Ще вкарате някой в психиатрията, после кой ще плаща лечението, форума ли?
    Alexi, Yasen6275, svetlio1 и 1 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    @justify
    :P шът

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    на мен това винаги ми е било интересно - защо никъде никой по света не признава Рено за класна френска марка, а само Пежо?!
    това го казвам не защото карам Рено, втора Лагуна вече, а защото по все филми, обществени мероприятия и т.н., само Пежо

    моята Лагуна е един клас с Пежо 508, пък на един филм не съм я видял, а само пежа трошат и взривяват... или просто не им се хабят хубавите коли

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #26

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Мноого харесвам френски коли почти бях взел едно ситруенче C8 ама тогава ми попадна шаранчето и то спечели иначе за предната маска на пежо още се носят легенди ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #27

    Отговор: Измамата на Фолксваген


  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    всеки си има смешки.
    В отговор на @FearMe Рено са самостоятелни.
    Пежо са вече мит. До 90те правеха много добри двигатели. Всичко се развали, когато форд пежо, ситроен сузуки и мицубиши почнаха да слагат измислените двигатели, на форд, реализирани от пежо.
    Най смешното е в това, че едно пежо струва хх ххх€, докато абсолютно същата кола. (Същата, имам предвид, абсолютно същата. Същите части, освен формата), при ситроен е по евтина. А при фрод още по скъпа. При форд двигателите по държат, защото не са с леките промени на пежо. Докато при пежо, ситроен и сузуки са по чупливи. При митцубиши нямам наблюдения.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: Измамата на Фолксваген


  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #30

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Първо, Тази група произвежда и продава 4 автомобилни марки леки коли. Каквото продаде за 1 седмица, това собственика Фолксваген не успява да продаде, за месец
    VW group имат 20% повече продажби от рено груп. • Automobile manufacturers - vehicle sales worldwide 2014 | Statistic

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе