Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 105

Измамата на Фолксваген

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #31

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    И БМВ попадна под ударите на скандала "Фолксваген"

    Продължението на скандала с ADAC -През януари стана ясно, че ADAC е лъгал, манипулирайки данните в класацията "Автомобил на годината". Преди броени дни пък се разбра, че фалшифицираните данни са повече, отколкото бе обявено в началото.



    Много лъжливи п***ки ма**и тези шлямпен-мампен немци бре ...

    Нема го оня брус от клима форума който си беше сложил под името "гастарбайтер".Оня с хитчито което топли 30 квадрата при -25 външна температура ... Doich Uber ales или нещо от тоя род ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #32

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Най-смешното е ,че като отворя първия линк и на цяла страница ми излиза реклама да си купя ... Фолксваген

    Трябва сега разните там комисийки в евро парламента да подпукат и фирмите в електронния бранш ,че там пък какво лъгане пада ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #33

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    на мен това винаги ми е било интересно - защо никъде никой по света не признава Рено за класна френска марка, а само Пежо?!
    това го казвам не защото карам Рено, втора Лагуна вече, а защото по все филми, обществени мероприятия и т.н., само Пежо

    моята Лагуна е един клас с Пежо 508, пък на един филм не съм я видял, а само пежа трошат и взривяват... или просто не им се хабят хубавите коли
    Хубавото в тези филми е че не ни измъчват и с 3-тото си френско недоразумение - СИТРОЕН . Френската госпо'ица която е под това име ,ми е в ръчичките от началото на годината и ме кара да целувам немския и испанския флаг, под които съм плувал дълги години, с лудо настървение

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #34

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    [QUOTE=avast3;741083]Хубавото в тези филми е че не ни измъчват и с 3-тото си френско недоразумение - СИТРОЕН] [QUOTE]

    ъъъ такава марка няма, от доста време. Тя се казва Пежо (PSA). Когато е била, тя доста работи е измислила, докато другите по това време са произвеждали ръчни колички. Да не говорим, за това, че японците са базирали автомобилната си индустрия точно на нея, крадейки и подобрявайки.

    И днес пак. спрямо немеца. Аз не знам какво караш, но ще ти кажа едно. В къщи имам 3 коли две нови и една старичка. Новите са C4 и A4. Старичката е голф 5. Достатъчно ми е да слеза, от двете немски, за да се кача в Ц четворката и да се насладя. А4 е на 2 годинки. Ц4 е на 5 -първа фаза. Един път се излъгах да прасна 1900Км с А четворката. Другите два пъти, бяха задължително със ситроена. Когато немеца направи кола, която вози плавно леко, и приятно. Без да ми друса като трактор и поеме завоите с лекота.И най вече не гори, като Ивеко с пълно ремарке отзад. Тогава, ще съм доволен. За сега каквото и да се говори и да ми се хвали, моето мнение си остава мое мнение.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #35

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Марка(търговска) има, производител такъв няма.

    Е, че немските са каруци, такива са с изключение на "D" сегмента и нагоре. но дори А/С 6 не возят много меко.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #36

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    потребителя не му пука за тая работа .. колата му е евро 6 ,освободен е от данък за нея ( в белите държави ) - дали е наистина 6 или е измама слабо го вълнува ..
    И като спрат да освобождават от данък за Е6 пак ли няма да му пука?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Марка(търговска) има, производител такъв няма.

    Е, че немските са каруци, такива са с изключение на "D" сегмента и нагоре. но дори А/С 6 не возят много меко.
    Че то C6 няма от няколко години вече. Да не говорим, че единственото, дето го има е грозно, като мрачен негърски г..з Но не съм се качвал вътре изобщо и не мога да твърдя, каквото и да е.
    А6. Един приятел си я купи, наскоро. Пръсна 75 000€ и стотинки. Карах я малко в началото, когато си я взе. Не съм останал с голямо впечатление, за возене, освен екстрите и възможността, за смяна на звука, спрямо изходното гърне. Иначе вози в градски условия много по добре, от моето А4.

    Аз гледам иначе да продам моята. Ако някой е навит да свирка. Давам я за 25 000€. Даже съм готов, да му я докарам директно в бг. На 14 000км и нещо е. Взех я на 2300, за 32 000€. Имам документи, фактури, книжка, за поддръжката и всичко с печати, от ауди.Ъъъ.... Но да сме на ясно. Колата е дизел

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #38

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Ха-ха ...

    Немците правят сложни и скъпи автомобили.Такова им е и въоръжението и продуктите на цялата инженерна мисъл.Колко повече агрегати и усложнения има в един технически "уред" толкова по-вероятно е нещо в него да се развали ...


    Брат ми и баща ми харесват немски возила - БМВ и мерцедес съответно.И двете марки ги познавам достатъчно добре.Казвал съм и повтарям има 4 модела от 4 марки които си струват парите- Ауди А/S 8, Мерцедес S клас(ама е за пенсионери), БМВ 760 Li, Мазерати quatroporte GTS.
    След тях предпочитам една от италианските марки.

    А4 си вози като каруца, поне според моите разбирания.Отделно немските всяка година козметичен фейслифт и като ги наредиш от различните години все едно един х*у ги е правил ...Никаква индивидуалност, конфекция на конвейр...
    От немските единствено 5-цата 330/335 дизел на БМВ ме е карала да се замислям, но много грозна и еднаква всяка година отвън брей-й-й-й-й ...



    Нека екологичната сила да бъде с вас ...

    И една друга мисъл от един друг форум :
    п.п...и да знаете.....ония пич, шефа на вагина си е заслужил пенсията....само вижте на пътя, колко балъци е зарибил..)
    Този пост е редактиран от justify; 25-09-15 в 12:02.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #39

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Аз също си харесвам френските возила , особено Ситроен (макар и да не съм/сме имали никога) , но само да не ти се наложи да им ремонтираш нещо - царе са да направят простото сложно ...
    Имаме една Лагунка 2 от тия най-трошливите - вече 10год. и до сега не съм имал сериозни проблеми , но тая година ми взе здравето - сигурно над 2000лв за ремонти и пак не ев час - очевидно е за смяна , ама едно че пари няма и друго - какво по-дяволите да вземеш след като си свикнал на возенето и удобствата в тая кола ... за една проста "екстра" като вградени щори на задните прозорци при немците трябва да платя "майка си и баща си" . Отделно ,че както се писа и по-горе - еми не мога да им свикна на возенето на "германците" , а още по-не мога да им свикна на коравите седалки ... Навремето имахме един Опел Рекорд автоматик - широк, удобен , хубаво вози ... ама всичко си има "живот" и като тръгнах да го сменям , уж с идеята да е по-малка кола (по-евтина поддръжка все пак) още първите "проби" на един Меган и Бора (ВАГ) ме отказаха от идеята - ми стягат ми в раменете бре

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #40

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    9 години карах Лагуна I бензин, толкова безпроблемна кола никой от средата ми нямаше
    Смених я миналата година за Лагуна III бензин, не защото се беше скапала, а просто защото някак си ме гореше под лъжичката, че след като съм пълен лаик и невежа по отношение на колите, по-добре да си взема нещо ново, където изненадите няма да дебнат зад всеки ъгъл

    Ама да не цапам темата за Голфуете
    Прочее, баща ми имаше тройка, макар и 1.4 и леко задъхваща се по баирите, количката вЕрно си беше желЕзна

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #41

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Когато немеца направи кола, която вози плавно леко, и приятно. Без да ми друса като трактор и поеме завоите с лекота.
    Когато франсето направи кола, която да влиза по-малко в сервиза и да се държи по-стабилно на пътя. Не знам как може да сравняваш въобще C4 с А4 Пък това да поема завоите с лекота не го разбрах. Казваш, че C4 е по-стабилна от A4 или ги взема с дъга?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #42

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    @pilot
    казвам, това, което съм казал. Да. Няма как да сравнявам двете коли Едно А4 е 55 - 60 000€ ново, с екстрите му. С4 със същите екстри е 18 - 22 000€. Ако си умен, ще проумееш, че няма как да сравняваш, по качество двете коли. Там където е разликата в парите е също и разликата в качеството. Въпреки, че ако има скандал световен, спрямо глупостите на Фолксваген. Аз бих направил друг. Който се състои в това. Разлика в пари, спрямо същите материали. И, защото не мога да го проумея, може би ТИ ще ми го обясниш. Как така става, че при двете броени коли по горе дюзите са еднакви, както и при A5,6 и E, S класа. Но разликата в цента е с Х пъти по голяма. Само защото видиш ли, умните немци са се изхитрили на тъпия Бош да му поискат друг соленоид, с различна букса Или сега ще ме убедиш, че комън рейла, при фолксвген/ауди и мерцедес е по различен? Докато говорим по тоя въпрос, не е лошо да ми обясниш, защо едно турво ново, за А4 е 4200€ , а рециклирано 1800? Дали е, заради това, че е в едно с колектора, кзто на най смотаните индииски коли? При PSA, ново е 470€, рециклирано 230. Каква е разликата, като по теория и двете трябва да се сменят след 110 000Км. Колкото, до сервиза. Или не си карал кола от последните години изобщо или не си запознат, за да знаеш, че днешните проблеми, са едни и същи при всички марки...

    Давай сега, обясни ми ги тия неща. Целия съм в слух.

    Иначе, за останалото, дето попита. Да твърдя го. За тези неща не трябва мозък, а усет. В ръцете, краката, кръста и задника...

    Мога да ти дам също един доста стар пример, който си е валиден, горе долу и днес, по тая точка.
    И помисли добре, след, като го изгледаш. Защото това малко ситроенче, е доста по старичко, като модел, от останалите колици.

    https://www.youtube.com/watch?v=6cRhfPOBhpc

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #43

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Виж сега, кои колко е умен, нека да си го запазим за себе си...не е нужно да влизаме в полемики, заяждания и ербаплък. Още с първите изречения си отговаряш на повечето въпроси. Дюзите били еднакви, е и? Теорията е по-различна от практиката.
    А, това че не съм карал кола от последните години и проблемите са едни същи го оставям, без коментар...Карай си С4, като ти е кеф...всеки си има вкус и мнение. А и усет.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #44

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    не съм карал от последните А4 ,но съм карал С4 - това е кола ,която няма нищо общо с добрите традиции в автомобилостроенето - адски неинформативен ,прекалено лек волан с 0 обратна връзка , правен само за маневриране в града ,посредствено пътно поведение като цяло ,прекалено меки педали ,позицията на водача не е оптимална .. колата е правена за жени и градско каране определено .. според мен няма място за сравнение с А4 .. дюзите били еднакви ,мда сигурно е така и какво от това ?

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #45

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    но съм карал С4 - това е кола ,която няма нищо общо с добрите традиции в автомобилостроенето - адски неинформативен ,прекалено лек волан с 0 обратна връзка , правен само за маневриране в града ,посредствено пътно поведение като цяло ,прекалено меки педали... градско каране определено ..
    Само го каза. Поттвърждавам всичко е така. Иначе не знам какви са добрите традиции, на автомобило строенето. Но ако са обратните на това, дето си изброил. Според мен, предпочиташ да караш руски военен камион. Естествено, че всичко е конфортно и меко. Нали сам каза, че е правено за град. Не за село. Там няма стопове на всеки метър, светофари, преминаващи кретени, където и падне и най вече задръствания. По твоята преценка Форд изобщо не трябва да слагат трите мотора в съединителя си, ;за да е по мек. Трябва обратното да бъде. Всяка кола да е с двойно амбриране. Така ще сме в традициите и пълната класика. Нали сме мъже, а не жени

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    позицията на водача не е оптимална
    Има едни копчета, от ляво на седалката. Като ги натиснеш има едни моторчета, дето викат бръъъъъ. Те са за нагласяне на седалката. За облегалката в средата, под плешките има едно, дето е отделно



    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    дюзите били еднакви ,мда сигурно е така и какво от това ?
    Това не е отговор. Аз исках отговор. Не въпрос, на въпрос, като някой евреин...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе