Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 105
Like Tree44Одобрявам

Измамата на Фолксваген

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #46

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Освен немска кола единствено мога ама не знам още как да се навия на японка - ноо все още се колебая! А дааа какво е това ситроен?!?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    днес гледам на лицата паркиран един мерцедес, ама дърт-дърт, не баш 70+, ама 80+ със сигурност.... ама и 3.2 литра
    и този човек е горд с колата си, и със сигурност е по-добра от някои съвременни

    затова викам аз да се сравняват сравними класове от близки години... Ситроен последните години обират "отпадъка" на Пежо, Рено инвестираха 1 млрд евро в разработката на Лагуна 3, само и само да измият срама от Лагуна и Меган 2 ( при това категорично успешно)

    Френските коли са френски коли. Те са точно толкова различен продукт, колкото са и американските. Някой наскоро да си е намествал кокалите в недоразумението Шевролет, независимо дали говорим за големите им и "луксозни" Крузе?

    Всеки пазар таргетира различни групи. Всеки американец ще ви се изсмее на нещо, което е под 3литра двигател...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #48

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    А дааа какво е това ситроен?!?
    Няма да го разбереш - това е РАЗЛИЧНАТА кола - или си "влюбен" без да знаеш защо , или питаш "какво е това" ...

    Японските са си доста стегнати и издържливи (за разлика от ламарините им в повечето случаи) и аз почти съм пред решение следващата да е такава (Хонда Акорд най-вероятно) ... ама пак ще ми трябва доста време да свикна с возията им ...

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #49

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    поразпитай за цените на частите на японските - съединител ,амортисьори това онова и ще се откажеш ..

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #50

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Темата не беше ли за VW?

    Подочух някакви слухове че обвиненията са направени на база данни от ECU то на колите, а не на измервания на самите газове. Някой виждал ли е технически данни, какво и как е измервано? И да не се окаже накрая че някоя ханериканска агенция има да плаща 18 милиарда.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    поразпитай за цените на частите на японските - съединител ,амортисьори това онова и ще се откажеш ..
    Но не забраваюяй да попиташ колко често се случва да се сменят.
    blue1, svetlio1 и grischa харесват това.


  7.  
     
  8. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    В САЩ замерванията/тестовете са правят на стенд чрез включване в ECU и с вдигнат капак на двигателя .Когато ECU на VW засече включване в системата си или движение само преди/задни колела включвала икономичния режим с понижен разход на гориво и емисии.

    Няма замервания в ауспуха както при нас-допотопно.Всичко се правело/тествало като се следели параметрите на ECU-то. Хванати са след реално измерени тестове с допотопна техника- тоест "с маркуч в ауспуха".Така както е написано в статията.

    Световна/хамериканска коспирация няма.Пишат си хората, които живеят в САЩ, само че българина домораслек нали живее в такава среда, че всичко му се струва фалшиво и нагласено,значи и там е така и закона не е важен, важно е "на кой си човек".

    Работата е там, че в САЩ почти всяка година има санкционирани и щатски производители на автомобили с десетки/стотици милиони долара и спечелени дела за 2/3 пъти по тези пари, но Бай Ви Ганя не вЕрва ...

    ТрЕбе да има нЕква конспирация и далавера тука ...

    И тези санкции се налагат не за друго, а защото замърсяването струва пари на щатското здравеопазване за лечение на хората от заболявания предизвикани и/или обострени(станали хронични) именно заради това замърсяване.

    Точно така преди 15-18 години бе прието законодателство ограничаващо съдържанието на никотин и вредни вещества в тютюневите изделия и цигарите и даващо право на обезщетяване на пострадалите от тютюнопушенето ...
    Тогава "засегнати" бяха основно американски тютюневи корпорации.

    Ама Ганя не вЕрва...
    Санкцията ако се докажат нарушенията на екологичното законодателство е максимум по 18 000 US$ на продаден нов автомобил ...смЕтайте сега...
    Този пост е редактиран от justify; 26-09-15 в 09:47.

  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #53

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    @justify
    не ги пиши тия работи, че са много сложни, за разбиране. Аз не виждам просто, що трябва да се дърпат ушите на населението в някои територии на планетата, спрямо екологията. Като в друга, като бг,, катализаторите служат, за валутна размяна?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #54

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    А на мен ми е много интересно защо се занимават с дизеловите автомобили?
    И защо скандалът се разрази 9-10 месеца след констатирането на измамата?
    В щатите всички мои познати карат бензинови.
    Преди месец се обърках и попитах един от тях новата му кола дизел и бензин ли е и той умря от смях!
    На повечето бензиностанции даже няма колонка за дизелово гориво.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #55

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #56

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    След разкритията, че дизелите на "Фолксваген" са замърсявали с 20 пъти повече от допустимото въздуха, става ясно защо Перник е най-мръсният град в Европа.
    Bibi и fXOrange харесват това.

  13.  
     
  14. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #57

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Представяте ли си някой в "Бързи и яростни" да каже че колата му е дизел?
    grischa одобрява това.

  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #58

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    бе там е друго. Там имат 17 скорости. Иначе моите коли са дизел, както 66,6 процента, от колите в Европа. Кой е луд да кара на тва време с бензинова кола, при тия цени. Само, дето комън рейла няма как да сработи с българския парафин? Упс, исках да кажа нафта...

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #59

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    Че, то дизелът си е за богати хора с тези цени. Затова и аз съм от "лудите". Карам само бензинови коли с LPG и си свиркам. Хем екологично, хем евтинко. Около 7 лв ми излизат 100 км пробег. Дизелите само могат да си мечтаят за такова нещо.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #60

    Отговор: Измамата на Фолксваген

    е ти па да не я буташ тая кола? това може да е само на извънградско, аз също съм на газ при това с малък двигател - 1.4 - под 10 на 100 не мога да сваля разхода в града.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе