Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 110
Like Tree47Одобрявам

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    С такава гума някой карал ли е, биват ли?

    https://www.oponeo.co.uk/tyre/nexen-winguard-suv

    Мерси.
    Взех ги. Доволен съм. Идеални са. Бих ги препоръчал. И парите са добри - 115 лева на парче.
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    В момента в класациите за зимна гума Континтал е на върха -първо място.

    В класацията на ADAC за зимни + всесезонни гуми отново зимния континентал бие всички зимни+всесезонни гуми и на първо място заедно с всесезонната на мишлен.Мишлена бие континентала на спиране на суха настилка, но губи по всички останали критерии от зимния континентал .

    Лично аз обаче съм за BF Goodrich All Season 2 + Kleber Qatrax 2 - и двете са една и съща гума, която в класацията на ADAC зимни + всесезонни гуми е на 4 място, като на спиране на сухо бие континентала

    На практика най- разумната покупка е на всесезонния Клебер или БФ Гудрич.

    За всеки човек обаче е индивидуално- изминатите от мен километри са около 94% на сух път, около 3%-5% на мокър път и най-много 1% на сняг и/или лед.

    2017 2017-ADAC-Winter-Tyre-Test-195-65-R15

    2017 All Season VS Winter Tyre Test


    За SUV и паркетен джип всесезонките са най-добрата и практична гума.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #18

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    аз съм с всесезонни на Мишелин и Гудиер и мога да кажа от опит ,че гудиера е по-добър .
    ОТ около 2 години карам само с всесезонни и съм супер доволен .
    Повече зимни гуми не купувам .
    Дори сега на служебните слагам пак всесезонни гуми .
    С моите коли пътувам много ( около 80 000 км на година за двете коли )
    С гудиера съм 2 година и вече са за смяна мишелина умря на около 40 -50 000 км .

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #19

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Кой е модела на Goodyear, че и аз трябва да взема 2 и съм пред дилема - всесезонни или зимни, че в момента благодарение на прекрасните ни пътища съм с по 3 броя зимни/летни ... макар и да е малко условно, щото като гледам по ревютата често има разлики в представянето на един и същ модел в различни години , а и според размера?

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    аз съм с всесезонни на Мишелин и Гудиер и мога да кажа от опит ,че гудиера е по-добър .
    ОТ около 2 години карам само с всесезонни и съм супер доволен .
    Повече зимни гуми не купувам .
    Дори сега на служебните слагам пак всесезонни гуми .
    С моите коли пътувам много ( около 80 000 км на година за двете коли )
    С гудиера съм 2 година и вече са за смяна мишелина умря на около 40 -50 000 км .
    Зимни гуми се търкалят при температури под 7°С. Летните, над 14°С. Всесезонните са компромисен вариант и се ползват от шофьори, които държат на точно определено поведение на автомобила на пътя притемпературите между 7° и 14°. Извън този диапазон не са добри. Никой шофьор, който е истински такъв и пътува много, не ги използва в жегите и в снеговете.
    corsairman01 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #21

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Това са гумите
    https://www.goodyear.eu/bg_bg/consum...EC4SEASG2.html
    Додо от климатици може и да не разбирам ,но от гуми двигатели итн смея да кажа ,че разбирам .
    За нашия климат( Гърция,Италия,Испания,България,Франция,Германия ,Белгия ,Холандия)
    Всесезонните гуми са най-доброто.
    Не говоря да живееш в Алпите примерно.
    За скандинавските страни е друга работа.
    Пример ще ти дам !
    В Белгия за да мине колата регистрация трябва да е с Всесезонни гуми!!!
    Ако искаш да продължаваме спора съм на разположение ,но пак казвам това е моята материя !!!
    justify одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    От климатици разбираш повече, повярвай ми Работата ми е такава, че доста ги търкалям, отдавна и по много. Доста съм изчел и изтествал навремето. С географията и климата в Европа, също не си добре. Германия е много голяма държава, с много различен климат. Трябва да поработиш и покараш малко автомобил там, за да го усетиш. За Италия мога да се съглася, ако коментираме северната част, в ниското и далече от Алпите. Не обърнах внимание на гумите ми в Белгия последния път, но ще го проверя

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #23

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    За да разбереш ,че съм в час с материята ще ти каза ,че имам транспортна фирма.
    За километрите в Европа изобщо няма смисъл да говорим.
    За пробите ще ти кажа ,че имам над 40 лети и товарни коли.
    За Германия си прав ! Затова съм казал Алпите ,защото те са в Италия ,Франция ,Австрия.
    Мисълта ми бе за планинските райони.
    Пак като пример в Южна Италия в района на Пескара има доста високи планини и за там живеещите се иска пак зимна гума.
    Пак да питам сигурен ли си ,че искаш да продължим спора ?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #24

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    За сега се двуомя между по-евтините
    Gumi7.com | Гума | KUMHO HA31 XL Всесезонни | 225/45 R17 /
    или някои от -
    Gumi7.com | Гума | GOODYEAR VECTOR-4S XL Всесезонни | 225/45 R17 / Gumi7.com | Гума | GOODYEAR VECTOR-4S G2 XL Всесезонни | 225/45 R17
    Gumi7.com | Гума | VREDESTEIN QUATRAC 5 XL Всесезонни | 225/45 R17 / Gumi7.com | Гума | NOKIAN WEATHERPROOF Всесезонни | 225/45 R17

    За 1 седмица (евентуално и не много сигурно) сняг и каране основно градско 30 до рядко 70-80км мисля ще са по-добре всесезонните ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 07-12-17 в 21:40.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #25

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Вектор 4С си вземи но генерация 2 !
    Първата генерация се търкат по-бързо

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    За да разбереш ,че съм в час с материята ще ти каза ,че имам транспортна фирма.
    За километрите в Европа изобщо няма смисъл да говорим.
    За пробите ще ти кажа ,че имам над 40 лети и товарни коли.
    За Германия си прав ! Затова съм казал Алпите ,защото те са в Италия ,Франция ,Австрия.
    Мисълта ми бе за планинските райони.
    Пак като пример в Южна Италия в района на Пескара има доста високи планини и за там живеещите се иска пак зимна гума.
    Пак да питам сигурен ли си ,че искаш да продължим спора ?
    Спор няма, ти не си шофьор, а бизнесмен. Тук въпроси задават шофьори. Аз споделям личен опит, какъвто ти нямаш. За протокола, точна информация за различните модели гуми и поведението им на пътя има в ADAC. Важно е да се знае, че един и същ модел гума, с една и съща шарка на протектора, но с различна ширина и диаметър, имат различно поведение при различните видове настилки. Затова при избора на подходяща гума трябва да се задава не само ширината на протектора, но и диаметъра. Износоустойчивостта на гумата е право пропорционална на скоростния и клас, при еднакво статично и динамично натоварване. Качествата на гумата се запазват до 3 / 5 години, в зависимост от това, дали се помпят с азот и доколко са изложени на UV лъчение. Зимните гуми загубват предимствата си пред всесезонните при спадане височината на протектора под 5 милиметра.
    P.s: Внимавай, като почнеш да коментираш двигателните масла някой ден. Да не стане, като гумите

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Качествата на гумата се запазват до 3 / 5 години, в зависимост от това, дали се помпят с азот и доколко са изложени на UV лъчение.
    Я! И как точно помпането с 99% азот, вместо със 78%, подобрява износоустойчивостта на гумата?

    П.С. Чувал съм че гумите не спадат, ако се напълнят с пясък...
    espace, justify и ivan74 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #28

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Спор няма, ти не си шофьор, а бизнесмен. Тук въпроси задават шофьори. Аз споделям личен опит, какъвто ти нямаш. За протокола, точна информация за различните модели гуми и поведението им на пътя има в ADAC. Важно е да се знае, че един и същ модел гума, с една и съща шарка на протектора, но с различна ширина и диаметър, имат различно поведение при различните видове настилки. Затова при избора на подходяща гума трябва да се задава не само ширината на протектора, но и диаметъра. Износоустойчивостта на гумата е право пропорционална на скоростния и клас, при еднакво статично и динамично натоварване. Качествата на гумата се запазват до 3 / 5 години, в зависимост от това, дали се помпят с азот и доколко са изложени на UV лъчение. Зимните гуми загубват предимствата си пред всесезонните при спадане височината на протектора под 5 милиметра.
    P.s: Внимавай, като почнеш да коментираш двигателните масла някой ден. Да не стане, като гумите
    Шофирам и то доста .( както казах около 80 000 км на година )
    В този ти пост има много верни неща.
    В часта за ,ширина ,диаметър
    мога да добавя ,че в зависимост от вида кола има и различни всесезонни гуми.
    Примерно за джип са усилени.
    За масла ли да си говорим
    Нещо от мен като си купуваш гуми гледай да са производство Люксембург или Белгия .

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #29

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Я! И как точно помпането с 99% азот, вместо със 78%, подобрява износоустойчивостта на гумата?

    П.С. Чувал съм че гумите не спадат, ако се напълнят с пясък...
    Маркетингът работи здраво, навремето имаше тестове на Ауто Билд в които се доказа че лятната гума е по добра от зимната на всяка настилка без сняг и лед и при минусови температури.После се запя за магичните 7 градуса , сега пробваха зимните гуми задължителни да ги направят.Иначе за протокола и аз сменям гуми и джанти пролет есен, без да знам що го правя в Бургас.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    espace, svetlio1, jonny33 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #30

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Да добавя нещо съществено което не споменахме!
    Всесезонните гуми имат нещо като ограничител за зимата.
    След този ограничител гумата е "добра " за сняг и лед.
    За мокро и сухо няма грижи !
    За Бургас хич няма и да помисля за зимни гуми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 22:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 11:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 12:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 01:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе