Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 110

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #31

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Според мен гумите зависят от вида лек автомобил на 1 място.

    За масовите леки автомобили ползващи се като семейни с до 170 коня и до 1300 кг тегло не виждам смисъл от върхови зимни или летни гуми.За тези най-доброто е всесезонната гума.Това не е нито спортен автомобил с който да се вдигат скорости от +210 кмч нито е тежък автомобил.

    Ако се изминават по 15 000+ км на сезон -летен или зимен общо над 30000 км на година, тогава съм съгласен, че е добре да има летни и зимни, защото за 2-3 години ще се износят и ще се трябва да се сменят.Тогава има смисъл.

    Ако обаче на година се изминават 7000-10000 км, дори 12 000км, то по-добре всесезонни, за три години са се износили и се купуват нови.Ако за такъв автомобил се ползват два комплекта зимни и летни, то на 4-тата година зимните поне няма да стават за зимата, но за сметка на това ще са с почти не изтъркан грайфер ...

    Има страхотни всесезонни гуми, а и отделно вече всички производители на SUV и "паркетни" джипове масово им слагат всесезонни.

    В САЩ също карат ванове и джипове с всесезонни.

    П.П.

    Досега не съм видял някой да се прави на състезател със семеен автомобил.Идиотите ги изключвам, но и идиотщината с премиум гуми не се лекува...

    Отделно ще е най-тъпото независимо с какъв автомобил си, при навалял сняг и частични заледявания да се правиш на състезател по обществените пътища - и най-върховите гуми няма да те спасят...
    Този пост е редактиран от justify; 08-12-17 в 00:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #32

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    И аз заложих тази година на всесезонни за Акорда.Досега я карахме с 2 комплекта, но ставаше точно както justy го описва - зимните хартисват но с грайфер.Иначе джипката я карам само с всесезонни без проблем, преди с Pirelli,сега с Hankook.Първите са по добри.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #33

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Я! И как точно помпането с 99% азот, вместо със 78%, подобрява износоустойчивостта на гумата?

    П.С. Чувал съм че гумите не спадат, ако се напълнят с пясък...
    Повече физически и малко по-малко химически, колега. Атмосферата в автомобилната гума е от два и половина, до седем пъти по-плътна от тази около нас. Проблем са водните пари, кислорода, който е към 1/5 и в по-малка степен другите газове, с по-малки молекули. Промяната на налягането на азота (N2) от температурата е минимално, докато на водните пари е съществено. Водата в гумите е от 2,5 до 7 пъти повече. Топлопроводимостта на азота е много по-голяма от тази на другите газове и охлажда гумата по-добре. Работната и температура може да достигне до 120°C. Покритието от вътрешната страна на гумата предотвратява излизането на въздуха навън и се уврежда от кислорода. Молекулата на азота преминава много по-трудно през гумата навън, поради което почти не се налага донапомпване с месеци наред. Надявам се да съм достатъчно изчерпателен
    P.s: Ти да не си мотокарист? Излъгали са те за пясъка

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #34

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Хубу де, значи га я донапомпим 2-3 пъти и тамън само азот ще е останал.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #35

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Само че има два малки проблема... Азотът във въздуха е доста малко, за разлика от съединенията му с кислорода, чиито физически свойства нямат много общо със самия N2. И не всички газове излизат със спадането на гумите Така че не става добре работата.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Азотът във въздуха е доста малко, за разлика от съединенията му с кислорода, чиито физически свойства нямат много общо със самия N2.
    Знаех си аз че не си се отказал от амбицията за Нобелова награда!

    П.С. При толкова окиси във въздуха, баш с диазотен да вземеш да се надишаш...
    Този пост е редактиран от Kasap; 08-12-17 в 21:47.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #37

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Само че има два малки проблема... Азотът във въздуха е доста малко, за разлика от съединенията му с кислорода, чиито физически свойства нямат много общо със самия N2. .
    Моляя, малко ли? 78% ти се виждат малко? Съединенията му с кислорода ли са много? Ами че те са десетохилядни от процента. Пълни алабализми са това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #38

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Не знам за количеството азот в гумите, но откакто сложих зимните гуми на С5-та и спря да ми мига ESP-то при по-рязко потегляне на някои кръстовища с по-излъскан асфалт.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не знам за количеството азот в гумите, но откакто сложих зимните гуми на С5-та и спря да ми мига ESP-то при по-рязко потегляне на някои кръстовища с по-излъскан асфалт.
    Значи и летните ти гуми са били за махане...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #40

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Летните докато беше по-топло не превъртаха. Това започна да се случва при температури под 10гр. и не навсякъде в интерес на истината, а само на определени места. Но и аз се замислих за смяната им с нови, но това ще го оставя за напролет. Абе най-хубавите гуми са новите гуми.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #41

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Малко оффф .
    Ц5 -та автомат ли е ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #42

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Не, ръчка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #43

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    А колко плащат за рекламата им по форумите?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #44

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Явно малко....


    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #45

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Момчета, помагайте!
    На стари години, къде от зор, къде от келешлък вече и аз се пречкам с една дърта кошница из София.
    Както се разбира това ми е първото авто и хал хабер и си нямам кое и как.
    Колата е малолитражка, голфче с 102 коня, бензин и се кара само и единствено неделно до магазините в рамките на гр. София.
    Купих я с едни летни галоши Фулда на 4 год (дота). Въпроса е дали да купя зимни и да ги сложа на алуминиевите джанти и да ги карам целогодишно, или да си направя колела както си повелява реда (зимни на стоманени джанти и летни на алуминиеви). Всесезонните не са опция.
    Дайте акъл, пари за гуми няма да жаля, не че парите ми са излишни, но безопасността и контрола са задължителни, особено за дърт "млад" шофЕр, като мен.
    Питанката е дали при такъв начин на експлоатация е резонно да имам два комплекта гуми или да се търкалям със зимни целогодишно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 23:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 12:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 13:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 02:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 18:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе