Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 139

SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Направо си признавам, че ми се щеше да крадна директно описанието в първия пост тук от Mr.TECHNO в темата за VW.

    Все пак, реших да приложа някои леки редакции... ;-)

    Та, ей така, за кеф, си викам и аз - да се съберат всички фенове на френските автомобили (Citroën/Peugeot/Renault - слагам ги по азбучен ред, за да няма недоволни :-) ). Дайте тук да обсъждаме най-общо нещата, свързани с тези марки и отличаващи ги от останалите - и в положителен, и в отрицателен аспект; новости и интересни факти за марките и разнообразието от модели и т.н. - въобще, всичко интересно за френските автомобили, което ви дойде на ум.

    Ще помоля противниците, които само плюят по френските коли, без да имат опит или досег с някоя от тези марки, да не пишат. Който има нещо против, поне да го обоснове адекватно или да си го запази за себе си.

    Чакаме всички настоящи и бъдещи маниаци!


    А аз, като един представител на френската авто-гилдия, ще започна с малко снимки и едно видео-клипче, представящи концепта на модела Peugeot 306 HDi, каквото всъщност карам и аз от около година и малко насам.

    Прототипът се нарича Peugeot 306 HDi Shooting Brake:







    ...и видео-клипчето - тук: http://www.peugeot.com/en/design/con...s/306-hdi.aspx


    А ето и още малко снимки от изложения:

    http://store.picbg.net/pubpic/1B/0D/...d4b3721b0d.jpg

    http://store.picbg.net/pubpic/86/EF/...ab66e086ef.jpg

    http://store.picbg.net/pubpic/53/EB/...cf564953eb.jpg


    П.П. Краднал съм снимките и линковете от колегите от форума на Peugeot Club Bulgaria.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Ха добре дошъл бре, Берк.
    Аз отдавна не съм Голфаджия - минах на Рено "Мръсник" автомат.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    то така общо да си говорим полза няма, но аз лично на френските каляски харесвам возията

    е, разбира се има модели и модели, като всички марки си имат и комфортни модели, и друсащи такива, но аз си търсех кола, в която като седна, все едно съм си във фотьойла в хола. лагуната ми не ме е разочаровала в това отношение досега

    да не говорим и че случих на бройка, като за 5 години досега съм сменил само 2 спирачни апарата и водния радиатор. двигателят мърка, дългият път не се усеща, 6.8/100 магистрален разход... какво повече да иска човек

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Mr.TECHNO, добре заварил!

    FearMe, ня'ам нищо против да задълбаем в техническия аспект на нещата - това ми е една доста любима тема.

    Опасявам се само, че ще стане малко неорганизирана работата в една форумна темичка, като се има предвид, че за да се обсъдят подробно техническите специфики, за всяка марка си има по цял форум примерно...

    Ама както и да е - добре е. Давайте смело да обсъждаме каквото ни дойде на ум, пък ще му мислим после.

    К'ъв двигател дава тоз хубав магистрален разход? :-)

    То и моят не е лош - 5.7 среден, ама аз съм в печковата категория.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    1.8 mono benzin

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #6

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ха добре дошъл бре, Берк.
    Аз отдавна не съм Голфаджия - минах на Рено "Мръсник" автомат.
    Дошъл ти е акъла в главата.
    Аз съм с клио "УЙЛИАМС" -е минало около "УЙЛИАМС" -ама така си му викам

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    naydenov69 не ми се говори колко бъга има Renault , но засега ще си мълча

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Аз карам Рено Клио наобр 91 ... 1.4 бензин. Като изключим, че не случих на бройка и имам възможност за сравнение с Поло 96. Мога да каже че на возия и леснота на шофиране Клиото е светлинни години напред. Това лято смених всичкото тампони и амортисьори и сега вози като параход. Сега ми е мерак за сценик, ама да видим ще се намери ли читав за по-нормални пари.

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #9

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    "Взехме се" с едно Renault 19 '89-ти набор съвсем на скоро. Не бях виждал 20-годишна кола от нисък клас без ръжда по купето - това, както и запазеният интериор и символичната цена ме убеди да я взема. До тук 3000 км без никакви проблеми - дреболийките не ги броя. Преди бях много скептично настроен към притежаването на френска кола, но отскоро започнах да се замислям дали съм бил прав.

    Междудругото от форума на Рено разбрах за съществуването на този форум - колеги го препоръчаха, за което съм им благодарен.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #10

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    naydenov69 не ми се говори колко бъга има Renault , но засега ще си мълча
    Има,но пък има много преимущества пред представителите на Фолксщайген груп.
    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Аз карам Рено Клио наобр 91 ... 1.4 бензин. Като изключим, че не случих на бройка и имам възможност за сравнение с Поло 96. Мога да каже че на возия и леснота на шофиране Клиото е светлинни години напред. Това лято смених всичкото тампони и амортисьори и сега вози като параход. Сега ми е мерак за сценик, ама да видим ще се намери ли читав за по-нормални пари.
    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    "Взехме се" с едно Renault 19 '89-ти набор съвсем на скоро. Не бях виждал 20-годишна кола от нисък клас без ръжда по купето - това, както и запазеният интериор и символичната цена ме убеди да я взема. До тук 3000 км без никакви проблеми - дреболийките не ги броя. Преди бях много скептично настроен към притежаването на френска кола, но отскоро започнах да се замислям дали съм бил прав.

    Междудругото от форума на Рено разбрах за съществуването на този форум - колеги го препоръчаха, за което съм им благодарен.
    И аз съм редовен участник във форума на Рено.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Аз карам Рено Клио наобр 91 ... 1.4 бензин. Като изключим, че не случих на бройка и имам възможност за сравнение с Поло 96. Мога да каже че на возия и леснота на шофиране Клиото е светлинни години напред. Това лято смених всичкото тампони и амортисьори и сега вози като параход. Сега ми е мерак за сценик, ама да видим ще се намери ли читав за по-нормални пари.
    Ице , моя се продава само да има хубава оферта

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    То всяка марка си има някакви бъгове за сметка на някакви предимства - трябва да има баланс на нещата все пак... :-)

    Например, пословичен е "Френският Дизел" с издръжливостта и показателите си, но също така са пословични и проблемите с електрониките във френските коли. И при мен се проявяват от време на време, та се наложи да се снабдявам с уред за диагностика - на никой не му се дават по 30-40 лв. за чистене на инцидентни грешки...

    Иначе, лично аз така и не разбрах защо плюят френското окачване - много се чупело... Ми аз една година и нещо вече търкалям Пежото из дупки, павета и бабуни (врътнах му близо 30К км), но още нищо не съм му сменял по окачването; засега няма и намеци за нещо счупено (да чукна на дърво!).

    Така че - да живей Айнщайн - всичко е относително. :-)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    и аз минах 30 к и нямам забележки по окачването , но мога да кажа една камара бъгове за френските коли.
    Германките са по-яки , но друсат много.

    Berk , за грешките в компа се вади минуса на акомулатора за минимум 30мин и си готов - само после дано си знаеш кода на касетофона

    @naydenov69 и аз съм в другия форум - ха познай кой съм

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #14

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Berk , за грешките в компа се вади минуса на акомулатора за минимум 30мин и си готов - само после дано си знаеш кода на касетофона
    Тц - т'ва работи само на по-стари коли. При новите не става. Под нови разбирам нещо от типа след 2000 година. Моята е 2002 - цяла нощ седя с разкачен акумулатор и ефектът беше нулев, а за грешката съм убеден, че е била инцидентна...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @naydenov69 и аз съм в другия форум - ха познай кой съм
    Ей... Боби - председателят (или единият от председателите) на Рено Клуб България, ми е колега в работата. :-)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    само дето не съм "Боби "
    а точно ти берк веднага ще ме познаеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SETCOM ALFA ROMEO Fan Club!
    От blue1 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 15-06-17, 15:03
  2. SETCOM Volkswagen Fan Club!
    От Mr.TECHNO във форум Автомобили
    Отговори: 95
    Последно: 05-06-12, 23:23
  3. SETCOM Mercedes Fan Club!
    От ru-boy във форум Автомобили
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-11, 16:41
  4. Peugeot 605
    От georgetsonev във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-07, 18:37
  5. МНения за Renault Scenic
    От SPaun във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 29-01-07, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе