Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 60
Like Tree13Одобрявам

Автомобилни масла

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #31
    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov Виж публикацията
    Какви са тия реванол, не съм ги чувал?
    то реванол май няма
    За ravenol иде реч, немско масло, уж пълна синтетика, ама кой знае дали е вярно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #32

    Отговор: Автомобилни масла

    Ravenol е хубаво масло, карам с такова, но внесено директно от Германия от един приятел. Истинска PAO синтетика, бих казал, че мърка като коте с него, ама реално в Мондеото двигателя почти не се чува

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    17
    #33

    Отговор: Автомобилни масла

    С години карам на Castrol и съм много доволен!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    то реванол май няма
    За ravenol иде реч, немско масло, уж пълна синтетика, ама кой знае дали е вярно.

    Вярно е.

    На Redline, Amsoil и Ravenol можеш да се довериш за пълната синтетика или за 100% синтетика.Първите два производителя всичко им е синтетика от 4-та и 5-ра група масла, а Ravenol-а си пишат в кое масло колко синтетика има и коя група е, като в полусинтетиките си пишат например че има по-малко от 30% PAO, a в пълните синтетики, че е има повече от 80% PAO.

    Моето масло си пристигна, спипахме го преди 10 дни колата макар че е дизел зазвуча доста по меко ниско и "гърлено" ...Аз от сега нататък съм с Ravenol и то купен от Германия.

    Моят го поръчах на 7 март, а бутилките дойдеха с щампи - 5-те литра 5 март 2018, а 2-та по 1 литър с щампа 22 февруари 2018 г ...


    Над 95% от производителите на двигателно масло пишат на него "пълна синтетика", "100% синтетика", а в 98% от случаите това в хидрокракинг масло - извлечено от газ или висококаталитичен хидрокрекинг на петрол.

    Това макар по закон да имат право да пишат че е "пълна синтетика" или "100% синтетика", по критериите отпреди 10 години не е нито пълна нито 100% синтетика.Просто с хидрокракинг маслото печелят повече ...
    ===========================================================================================

    Така или иначе колата замърка с това масло, като следващият път ще сипя същото, но ще поръчам и един "flush" препарат за измиване на двигателя преди да сипя новото масло.Ако има някакви наслоявания да ги отнесе заедно със старото масло.

    -------------------------------------------------------------------------------

    Бях със селения, бях със бардал, с първото когато я купих при запалване изпушваше, с второто изобщо нямаше каквото и да е димене, а сега с равенола двигателя утихна, утихнаха ви вибрациите характерни за дизела...

    Да не говорим, че с това масло дават 30 000км пробег или 2 години което настъпи първо.
    Miro1972 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #35

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Вярно е.

    На Redline, Amsoil и Ravenol можеш да се довериш за пълната синтетика или за 100% синтетика.Първите два производителя всичко им е синтетика от 4-та и 5-ра група масла, а Ravenol-а си пишат в кое масло колко синтетика има и коя група е, като в полусинтетиките си пишат например че има по-малко от 30% PAO, a в пълните синтетики, че е има повече от 80% PAO.

    Моето масло си пристигна, спипахме го преди 10 дни колата макар че е дизел зазвуча доста по меко ниско и "гърлено" ...Аз от сега нататък съм с Ravenol и то купен от Германия.

    Моят го поръчах на 7 март, а бутилките дойдеха с щампи - 5-те литра 5 март 2018, а 2-та по 1 литър с щампа 22 февруари 2018 г ...


    Над 95% от производителите на двигателно масло пишат на него "пълна синтетика", "100% синтетика", а в 98% от случаите това в хидрокракинг масло - извлечено от газ или висококаталитичен хидрокрекинг на петрол.

    Това макар по закон да имат право да пишат че е "пълна синтетика" или "100% синтетика", по критериите отпреди 10 години не е нито пълна нито 100% синтетика.Просто с хидрокракинг маслото печелят повече ...
    ===========================================================================================

    Така или иначе колата замърка с това масло, като следващият път ще сипя същото, но ще поръчам и един "flush" препарат за измиване на двигателя преди да сипя новото масло.Ако има някакви наслоявания да ги отнесе заедно със старото масло.

    -------------------------------------------------------------------------------

    Бях със селения, бях със бардал, с първото когато я купих при запалване изпушваше, с второто изобщо нямаше каквото и да е димене, а сега с равенола двигателя утихна, утихнаха ви вибрациите характерни за дизела...

    Да не говорим, че с това масло дават 30 000км пробег или 2 години което настъпи първо.
    В аналогични теми в други форуми, повече от 300 мото часа и 13К км не се препоръчва да се кара с никое масло. Та полека с километрите Иначе и аз ще поръчам Реванол скоро.

    Sent from my Power using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #36

    Отговор: Автомобилни масла

    стига с тоя реванол бе , компреси ли ще правите
    justify одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от Zubcho Виж публикацията
    В аналогични теми в други форуми, повече от 300 мото часа и 13К км не се препоръчва да се кара с никое масло. Та полека с километрите Иначе и аз ще поръчам Реванол скоро.
    Успокой се бре, нито ще "карам" твоята кола повече от "300 моточаса", нито ти ще ми плащаш горивото ...
    Иначе "форумните разбирачи" са много, инженерите които това им работата са малко ...
    масло.jpg
    П.П. "Реванол" има и в аптеката, действай направо от там...
    Този пост е редактиран от justify; 25-04-18 в 21:15.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #38

    Отговор: Автомобилни масла

    Някои марки и модели си го дават на 30000 да се сменя - и моята Лагуна е с такова задание, но тъй като главно градско се кара и сменяме на 10хил. ... па и е бая дърта вече

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Отговор: Автомобилни масла

    Е, пробегът на моята е 85% извънградско.Отделно не правя повече от 10 000км пробег за 2 години, но едно е да си с масло на което му дават до 10 000 или 15 000 км пробег, друго е да е 30 000км.С "оригиналното масло" препоръчано от производителя посоченият пробег е 15 000 км.

    На дърта кола с голям пробег полза от синтетика и скъпо масло не виждам.Средно качество е достатъчно.Разбира се с вискокачествено масло, ще е друго, но нова кола няма да стане ...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: Автомобилни масла

    А бе тя и моята направи вече 300000км,. ама знае кое е добре и кое не.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #41

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Някои марки и модели си го дават на 30000 да се сменя - и моята Лагуна е с такова задание, но тъй като главно градско се кара и сменяме на 10хил. ... па и е бая дърта вече
    30 хиляди километра без да сменяш на дизел и маслото ще стане на киша, а мотора ти ще бъде кандидат за основен ремонт. При дизелите колкото по-често се сменя маслото, толкова по-добре. Нафтата цапа много маслото със сажди, които и затлачват филтъра, в самия филтър има клапан, които се отваря когато се задръсти и директно пропуска мръсното масло без да го филтрира.
    Според мен ако се кара на газ максимумът за смяна на масло и филтър е около 15 хиляди, на бензин около 12 хиляди, на дизел 10 хиляди.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #42

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Успокой се бре, нито ще "карам" твоята кола повече от "300 моточаса", нито ти ще ми плащаш горивото ...
    Иначе "форумните разбирачи" са много, инженерите които това им работата са малко ...
    масло.jpg
    П.П. "Реванол" има и в аптеката, действай направо от там...
    За твое съжаление форумните разбирачи са изказали мнението си на база лаборарни тестове на употребените вече масла.

    Ето ти линк, седни прочети и пак ела и давай мнения. За жалост Ганя си знае най-добре и никой не може да даде различно от неговото мнение.

    Това, което е написал производителя не винаги съответства на желанието на клиента. Примерно от БМВ дават маслото на автоматичните скорости да е Lifetime. Демек никога не го сменяй, но производителя на самите кутии е казал - Смяна на 60К км или 7 години.

    След задълбочено проучване се оказва, че Lifetime значи живота на модела, обаче никъде в сервизната книжка не е казано, че същото трябва да се сменя на определен интервал разчитайки, че автомобилът ще излезе от гаранция преди да измине 70К км. Обикновено така и става.

    Та всички разбрахме, че никой не може да ти даде наклон и искаш да се учиш по трудния начин, в което няма лошо де.

    Но нека другите не се предоверяват на етиката, защото тези времена отдавна са си заминали.


    Sent from my Power using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #43

    Отговор: Автомобилни масла

    За маслата знам, че никога не вреди да го смениш по-рано от препоръчаното, единствената вреда е, че удря в джоба

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Автомобилни масла

    Аз на дизела, сменям на 10-12хил.км, никога по късно, независимо какво е маслото. Става дума за синтетика, де.
    А, и на всяка смяна, първо промивка и след това пълня новото масло.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #45

    Отговор: Автомобилни масла

    Цитат Първоначално публикувано от Zubcho Виж публикацията
    За твое съжаление форумните разбирачи са изказали мнението си на база лаборарни тестове на употребените вече масла.

    Ето ти линк, седни прочети и пак ела и давай мнения. За жалост Ганя си знае най-добре и никой не може да даде различно от неговото мнение.

    Това, което е написал производителя не винаги съответства на желанието на клиента. Примерно от БМВ дават маслото на автоматичните скорости да е Lifetime. Демек никога не го сменяй, но производителя на самите кутии е казал - Смяна на 60К км или 7 години.

    След задълбочено проучване се оказва, че Lifetime значи живота на модела, обаче никъде в сервизната книжка не е казано, че същото трябва да се сменя на определен интервал разчитайки, че автомобилът ще излезе от гаранция преди да измине 70К км. Обикновено така и става.

    Та всички разбрахме, че никой не може да ти даде наклон и искаш да се учиш по трудния начин, в което няма лошо де.

    Но нека другите не се предоверяват на етиката, защото тези времена отдавна са си заминали.


    Sent from my Power using Tapatalk

    А бре Зъбчо, що се зъбиш?

    Сами си съчиняваш и сами си се зъбиш.

    Можеш ли да ми посочиш къде съм написал, че ще шофирам в продължение на 30 000 км с едно и също масло?

    Едно е да напиша, че маслото се препоръчва до 2 години и 30 000км, друго е да шофирам толкова с това масло.

    Толкова "пращиш" от акъл, че вече свободно го раздаваш наляво и надясно не поискан ...остави малко и за себе си, от раздаване няма да ти остане акъл дори да си спомниш къде живееш и как ще се прибереш тогава ...???

    И отново да попитам -в твоя джоб ли бъркам и ти ли ми плащаш масло, техническо обслужване, ремонти, гориво та продължаваш да философстваш...?




    Ганя все на чуждото прави сметка и дава акъл - това е Ганя ...

    Без да му искат акъл, той "да даде" за всеки случай, да "нахока" някого, та да "блесне" с акъла си и да видят всички колко му е акъла ...

    Пет отличителни навика на простака


    13 типични белега на простака

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Моторни масла - български и вносни.....
    От Pancho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 11-05-20, 10:13
  3. Автомобилни гуми - означения
    От prt във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-10, 19:27
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-03-10, 16:43
  5. Автомобилни климатици - ТНТМ
    От freelander във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-07-06, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе