Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Моторни масла - български и вносни.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #1

    Моторни масла - български и вносни.....

    Предстои ми смяна на маслото на колата и реших да Ви попитам с какви масълца си глезите машинките.
    Пък и предполагам че всички много си патим и се питаме какво да сложим вносно или българско масълце в колицата.
    Наистина ли са за изхвърляне българските моторни масла?Аз бих дал пари за българско масло и бих се радвал ако е качественно и си зслужава, защото е крайно време нашите производители да ни предложат достатъчно качествени масла като алтернатива на вносните, които не винаги са на очакваното ниво.
    Аз лично останах много разочарован от един наливен Арал, който ми наляха в един сервиз в Дървеница.
    На 3000 км. се разтропаха хидро повдигачите на клапаните.Този проблем не съм го имал дори с Плама Жерина!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    А каква ти е колата? Колко й е пробегът? С какво масло е карана досега?

    Това са все фактори, които малко или много имат някакво значение...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #3

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Значи колата за круизи е Астра 1.6 моно и до сега беше с минерално Валволин.Но като се зачетох в документацията на опелите дават полусинтетика 10w40.Та се питам дали да не сложа такава и то на Приста примерно - Приста Лидер новата в златиста опаковка с нова форма на тубичката, която е на цената на Тексако Хаволин - 8,40 литъра в разфасовка 1 литър.Или например Лукойл Лукс и т.н.
    Ти какво ще кажеш? Пробега е около 240 000 км.

    Какво мислите за тези маслаhttp://www.lubrica.com/products.php?type=1

  5. deyan
    Guest
    #4

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Знаеш ли какво ми отговори един майстор на въпрос като твоя? Каза: "Момче, карай от тук натам само с обикновенно българско масло без да го сменяш!" Аз естествено онемях! Каза също, че ако стане нещо на мотора в следствие на това, той за своя сметка ще го отстранява! Естествено твърдо отказах! Обаче един момък все още продължава да кара колата си по тази схема - опел кадет, бензинов! И каза, че няма разлика от преди!
    В последствие разпитах майстора когато беше на кеф. Той ми обясни, че световната индустрия не е заинтересована да произвежда продукти, които не се чупят или износват. В този ред на мисли производителите на моторни масла по изкуствин начин правят така, че то да започва да се пресича след определен пробег. А при българските не било така! На който и да кажа това оттогава, всички ме гледат странно, а реакцията е: "Глупости!"
    Аз също не му вярвам, но знам доста хора, които карат с "Приста Оил" и са доволни! Но са предимно с дизелови мотори.
    Майсторска му работа!
    Успех в избора!

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Наистина ли са за изхвърляне българските моторни масла?Аз бих дал пари за българско масло и бих се радвал ако е качественно и си зслужава, защото е крайно време нашите производители да ни предложат достатъчно качествени масла като алтернатива на вносните, които не винаги са на очакваното ниво.
    Аз лично останах много разочарован от един наливен Арал, който ми наляха в един сервиз в Дървеница.
    На 3000 км. се разтропаха хидро повдигачите на клапаните.Този проблем не съм го имал дори с Плама Жерина!
    Аз от няколко години си правя експерименти и въпреки твърденията на много капацитети че българските масла не стават не мога да подкрепя подобно твърдение.Преди няколко месеца бях на косъм да кажа "Баста",но не би.И на мене на опела ми се разтракаха хидравличните повдигачи и реших че е от Пристата и трябва спешно да мина на друго масло.Но смених вложките на клапаните ,защото харчеше доста и докато се наканя да сменя маслото заедно с повдигачите,тракането изчезна и сега съм още с тях.Причината се оказа в ниското ниво на маслото в картера а не в качеството на маслото.Renalt Trafik 2.1D е изминал при мене над400000км с Приста(главно Лидер и Супер Дизел),без някакви видими последици.Единствено съм забелязал леко завишен разход след 5-6000 км спрямо Elf.Но преди цената беше наполовина а сега са почти изравнени.Но да живее патриотизма

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #6

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    аз карам с FINA 15W40...дизел от 12 години...195000 съм минал, на 7000-7500км го сменям, моя майстор препоръчва да не се сменя на маслото по възможност,както и минерално със синтетично или полусинтетично. Т.е. веднъж минерално, после синтетично, друга смяна с полу и така нататак...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #7

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    @Pancho, преди няколко дена сложих на Форда точно полусинтетиката на Плама - Лидер 10W40 и съм мноо доволен! Преди това съм карал с минерални: Елф и Приста супер гЪз 15W40, ама нямат нищо общо с това масло! Мощността се повиши осезателно(абе не мога да си позная колата), ускорява доста по-добре, двигателя утихна! Най-накрая КАЧЕСТВЕН БЪЛГАРСКИ ПРОДУКТ!!! :Super:
    Мисля при следващата смяна, да пробвам пълната синтетика Приста Ултра! Имат вискозитетен клас 5W30, 5W40, 5W50

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Ей тия хорица тук, Kroon Oil, предлагат онлайн-съветник за типа на препоръчваното моторно масло в зависимост от модела на превозното средство:

    http://www.kroon-oil.com/uk/products...mmendation.php


    А иначе, последния път като сменях маслото, сложих точно на Kroon, 10w40 (всесезонно, каквото винаги слагам) - просто щото нямаше "ПРИСТА" в магазина, а бях на зор... За изминати към 2000 км от смяната няма някакви съмнения за наченки на пресичане или нещо подобно - двигателят си работи много добре.
    Но ПРИСТА си е ПРИСТА (и ДИОНА правеха хубави масла, но отдавна не съм виждал техни продукти) - не всичко Made in BG е боза...


    Добавка:

    Ето малко повече информация за спецификацията на моторните масла:

    http://www.tuning.bg/oil.php

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Ще е добре и Yasen да се произнесе като химик, но ако не се лъжа маслата се `произвеждат` като се добавят присадки към базови масла!
    В този дух и у нас маслата /на Приста, щото Плама не работи/ не са лоши.
    Аз в момента съм с някакво френско, полусинтетично с магнезиева добавка... Заради различното налягане в старите/новите двигатели, по-новите се препоръчват с по-тънко масло...
    Приста, в момента имат нелоши продукти май, но като прощъпваха съм попадал на такива със завишен буквен код и... нещо ме е страх от тях когато не говорим за Лади/Москвичи - те с всичко вървят

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #10

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Тук не мога да се изкажа. От масла никога не съм се интересувал.
    Но не е логично да седнеш и да синтезираш една молекула от 20-30 въглеродни атома (или там колкото беше. не си спомням). Най мнохо да вземет някоя нефтена фракция, да я хидрира да е по малко активна. А после какво слагат за да намалят/увеличат вискозитета, топлоустойчивоста не мога да кажа. Пък и подозирам че са и фирмена тайна част от нещата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #11

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    ................(и ДИОНА правеха хубави масла, но отдавна не съм виждал техни продукти) - не всичко Made in BG е боза...


    Добавка:

    Ето малко повече информация за спецификацията на моторните масла:

    http://www.tuning.bg/oil.php
    Да наистина едно време Дионата беше топ маслото за Жигулите и Москвичите.Рафинерията Плама го правеше а намерих и един сайт на Нова Плама- наследника на старата Пламаhttp://www.plama.bg/introen.html
    Пак работели и сега май най-доброто им масло е Жерина.
    А нещо да си чувал за маслата на ЛукОйл?
    http://www.lukoil.bg/8_oils.asp

    JoroM мнго ти благодаря за инфото относно Приста Лидер аз също си мислех да се пробвам с това масло, вярно че е на цената на минерлното Тексако Хаволин но поне мога да съм сигурен в произхода.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Българскитре масла са БОКЛУЦИ, ама боклуци особено Приста. По принцип по износен двигател трябва да се кара с масло с по голям вискозитет, като проиводителите на масла произвждат масла специлано за стари двигатели. На Лада съм правил сравнение с български боклуци и с масло Опалджет. Шума на двигатела с Опалджет полусинтетика 10-40 е много по нискък. Освен това маслото траябва да се сменя на 6 месеца без значение колко километра са изминати. При старите двигатели по принцип се маслото се сменя по-често, то се и вижда кога е потъмняло(не всяко потъмняване означава износено масло)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #13

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Проблема с маслото за Астрата отпадна, да му мисли новия и собственик сега съм на Ксантия смятам да и сложа Тотал синтетика.
    Тя е на малко години по докс. е 1999 година.
    Момчета сега разбирам защо в клуба на Ситроен пише че ако един път се качиш на сфери и повече няма да се качиш на пружини.
    Всичко до сега е било заблуда, окачването на тази кола е супер.
    А за българските масла не знам, аз съм патриот.
    Ако маслата са боклуци то и други неща също са боклуци Juliane

    mod Edit Cko: ае по-леко с анимациите!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #14

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    ...........................масло Опалджет. Шума на двигатела с Опалджет полусинтетика 10-40 е много по нискък. Освен това маслото траябва да се сменя на 6 месеца без значение колко километра са изминати. При старите двигатели по принцип се маслото се сменя по-често, то се и вижда кога е потъмняло(не всяко потъмняване означава износено масло)
    Опалджет - квой туй ??
    Маслото в картера на колата се сменя или на пробега препоръчан от производителя или на една година м- поне така казват производителите , а приемам че те знаят за какво става дума много повече от нас.
    Опалджет?? аз попаднах на едо масло Вамп много интрерсно какво е това масло - вампирско - интерсно ако аз си поръчам тубички с готин дизайн на някой шприцаджия и почна да наливам някое М10-Д дали няма да се продава?
    И го кръстя някак си ?
    Опалджет..... сигурно е супер това масло.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #15

    Re: Моторни масла - български и вносни.....

    Българскитре масла са БОКЛУЦИ, ама боклуци особено Приста.
    Ще извиняваш, ама хич не съм съгласен с теб!!! Досега съм карал само с Приста, и на мотора, и на колите и съм много доволен! Щом при 6-7 000 об/мин(доста честичко влизам там) нямам проблеми досега, какво повече да искам?
    Освен това Пристата се омешаха с Тексако и за мен това е предпоставка за качество! Освен това, като купих Форда от мой познат, беше с ЕЛФ 15W40 който нямаше никаква разлика от Приста Супер Газ! Ама сравнения м/у Елфа и Приста Лидер 10W40, не мога да правя - нямат нищо общо!
    Преди да сложа полусинтетиката, бях навъртял 12 500км със Приста Супер Газ, но нито за момент не съм свалял темпото, независимо че маслото беше старо!
    Толкова от мен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Изучение на български
    От Станислав Семенов във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 22-06-10, 23:04
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-03-10, 16:43
  4. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  5. ICQ на Български език
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-05, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе