Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

Смарт бох ЕОН тв от виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    14
    #1

    Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Някой има ли представа как се настройва, стигам до интернет и до там не открива мрежа, вкарвам мрежа по име вкарвам парола неуспешно свързване.

    Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #2

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Еон работи само по кабел.Няма wifi.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията
    Еон работи само по кабел.Няма wifi.
    Значи да вкарам кабел от рутера към бокса и би трябвало да стане,ще пробвам така. Да видим какво ще стане

    Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #4

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    ако не си абонат на EON, нищо няма да стане! дори и приложението не тръгва при друг интернет доставчик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    ако не си абонат на EON, нищо няма да стане! дори и приложението не тръгва при друг интернет доставчик.
    Абониран съм за еон тв , ще тръгне ли със друг интернет доставчик,защото интернета ми е от друг доставчик.

    Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #6

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    не, дори имам подозрения, че са боксовете са заключени към точно определен "модем" или както там се нарича "вълшебния" разпределител на Виваком, в който влизза оптиката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията
    Еон работи само по кабел.Няма wifi.
    Има wi-fi, но е заключен и трябва да се отключи

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #8

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Има два вида абонамент—към виваком нет или нет от друг доставчик.Ако си направил абонамент за друг доставчик на нет тогава няма проблем!
    Относно заключването към тяхен модем—при еон боксовете можеш и с твоя си рутер.
    Говоря от личен опит!

    - - - - - - - - - -

    А как се отключва wifi?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #9

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията
    Относно заключването към тяхен модем—при еон боксовете можеш и с твоя си рутер.
    като ме свързваха, изрично казаха, че между нокиа устройството, в което влиза оптиката и тв-то, не може да има друг рутър.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #10

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    като ме свързваха, изрично казаха, че между нокиа устройството, в което влиза оптиката и тв-то, не може да има друг рутър.
    Аз съм на Еон премиум с виваком нет,с моя си рутер Асус rt-ac68u и два еон бокса вързани към него.Оптичното устройство не го знам какво е.

  13. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #11

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Някой да потвърди, има ли Евроспорт 4К на приложението, ако ползваш свой смарт бокс с АТВ. Техниците казват едно, тук се говори друго, а то може да се окаже трето.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от vasettoo; 28-11-21 в 11:36.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #12

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията
    Аз съм на Еон премиум с виваком нет,с моя си рутер Асус rt-ac68u и два еон бокса вързани към него.Оптичното устройство не го знам какво е.
    тоест, у вас влиза мрежов кабел, а не оптика, така ли?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #13

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    тоест, у вас влиза мрежов кабел, а не оптика, така ли?
    Влиза оптика до устройство Алкател(сега му погледнах марката).

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #14

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    явно са ме подвели или не са знаели, че може. наложи се да пускам втори мрежов кабел от тяхното устройство (при мен е Нокиа) до детската стая, за да включа втори рутър като репитер.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #15

    Отговор: Смарт бох ЕОН тв от виваком

    Цитат Първоначално публикувано от vasettoo Виж публикацията
    Някой да потвърди, има ли Евроспорт 4К на приложението, ако ползваш свой смарт бокс с АТВ. Техниците казват едно, тук се говори друго, а то може да се окаже трето.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
    Аз на моето приложение за АТВ го имам

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията

    А как се отключва wifi?
    Пробвай това
    Цитат Първоначално публикувано от филипко Виж публикацията
    Наскоро взех едно боксче от Vivacom, по точно, модела горе в заглавието. TV, YouTube, PlayStore... И още сума ти и други нужни и ненужни опции.


    Доста забавно, веднага след като приключих с началната настройка, почнах да човъркам.... Минаха към 60 минутки, докато разуча всичко, де що и как. За това което представлява боксчето, си е повече от изненадващо с възможностите си. Android 9 оут оф да бокс, USB 3, SD Card slot, USB 2 port... Възможност да ползваш флашка/карта памет като вътрешна памет, за теглене на приложения или игри та дори и филми или сериали.


    Дотук добре...Стигна се обаче до момента в който се опитах да сканирам за безжична мрежа, след като махнах LAN кабела и за моя голяма изненада, въпреки че на кутията рекламират Wi-Fi като опция, в самата Android TV OS тази функция не е достъпна. А понеже в стаята в която ще го ползвам нямам прекаран кабел, мисълта да купувам 20+ метра кабел, да обикалям мебели, да дупча дупки и въобще цялата тази дандания изобщо не ми се понрави.


    Почнах да се ровя в нета и в крайна сметка се натъкнах на един пост в чужд форум обясняващ как да "отключим" Wi-Fi функционалността. Линка е тук: https://axe-rs.translate.goog/forum/...&_x_tr_pto=nui


    Страницата е преведена от босненски, понеже си нямам никаква представа от този език. :D Слава богу, се справям с английския горе долу.


    Та, стига мрънкане, нека минем към интересното. Как да ползваме Wi-Fi-то на EON Smart Box SDOTT0202:


    1. Теглим Button Mapper от PlayStore директно през бокса и го инсталираме.


    2. Теглим Nova Launcher от нета и го сваляме на флашка от която ще прехвърлим ".apk" файла на бокса. Инсталирате приложението, но когато ви пита дали да го стартирате, или да приключите с инсталацията, избирате да приключи, като целта е да не се пуска самото приложение. Аз ползвах този тук:
    https://apkcombo.com/nova-launcher/c...r/download/apk


    3. Отваряме Button Mapper и му задаваме да ползва сервиз на "Достъпност" за да може да извършва действията които ще му зададем.


    4. Избираме "Добави бутон" "Add buttons", даваме на плюсчето и натискаме бутона който ще активира Wi-Fi мрежата. Аз ползвам синия бутон най-долу, вдясно.


    5. След като се появи бутона в приложението, трябва да е наименуван "PROG_BLUE" с номер 186 отдолу. Избираме го и даваме на "Single tap" и избираме от менюто "Система" или "System", като в опциите по долу търсим "Toggle WiFi" или "Включи WiFi" и го избираме. Така при единично натискане на бутона, ще може да спираме и пускаме безжичната мрежа.


    6. За "Double tap" опцията ще изберем "Shourtcuts" и от менюто по долу, ще намерим иконката на Nova Launcher, с заглавие "Ac****ty" И ще я изберем. Тук внимателно ще даваме надолу ред по ред, докато стигнем опцията: ".connec****ty.setup.WiFiSetupAc****ty", понеже не личи кой точно е избраният в момента ред. Давайки бавно надолу, ще сме сигурни че селектора е винаги на последния ред, и така докато намерим функцията която ни е нужна и я изберем.


    След като приключим с всички тези сложни изпълнения, затваряме Button Mapper, натискаме синият бутон веднъж, при което ще ви излезе нотификация че безжичната мрежа е пусната. Следва да натиснем същия бутон два пъти подред, за да изскочи другата функция която зададохме - а именно "търсачката" за мрежи. Странното тук е че боксчето не сканира за мрежи, а изисква да изпишем името на мрежата, след което да изберем защитата и, и да въведем паролата.


    След минутка две, иконката за Wi-Fi-а в предната част на бокса светна, и се свързах успешно към 5GhZ ми безжична мрежа. Тест на скоростта директно от бокса, стигна лимита на моят план за интернет - 100Mbit Up/Down без грижа, на 2 стай разстояние от рутера.


    Стана доста дълъг пост, за нещо толкова просто, но уви... Не ме бива много в писането... :D Надявам се да съм помогнал на тези от вас който мразят дълги кабели из вкъщи.
    tolostoi и vasettoo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Dns ите на Виваком
    От One във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-16, 10:55
  2. Виваком 4G / LTE мрежа
    От kod във форум Технологии
    Отговори: 37
    Последно: 20-05-16, 17:38
  3. Виваком е във фалит?
    От kod във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-15, 12:36
  4. Булсатком или Виваком
    От irenaiva във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 74
    Последно: 20-08-15, 22:02
  5. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе