Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Булсатком или Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #1

    Булсатком или Виваком

    Дайте съвет коя от двете фирми да избера. Почти бях решила Виваком, но нещо ме разколебаха.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Булсатком или Виваком

    Не съм критерий, защото не съм ползвал услугите на Виваком за телевизия, но съм ползвал редица други фирми преди да стигна до Булсат и смея да твърдя, че са с класа надолу.
    Така че, моят съвет е да заложиш на Булсат - не мисля, че има по-добра услуга в момента.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #3

    Re:Булсатком или Виваком

    Не мислиш...защото не си ползвал M-SAT...

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Булсатком или Виваком

    Така е, не съм ползвал, просто като че ли вече не искам и да ползвам услуга по кабел в тази крадлива държава... Днес има кабел, утре няма..., докато сателит трудно се краде
    А по отношение на качество - има ли БГ оператор, който да взима сигнал за БГ програмите отдругаде, освен от Булсат? Поне аз доколкото знам, всички взимат сигнал от тях, което означава, че няма как да имат по-добро качество от тях...
    И последно - спортни предавания ако се гледат... Булсат твърдо няма конкуренция. Единствено те излъчват куп интересни неща по собствения си канал TV+.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #5

    Re:Булсатком или Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от irenaiva
    Дайте съвет коя от двете фирми да избера. Почти бях решила Виваком, но нещо ме разколебаха.
    Ако има спортен фен който ще гледа категорично Булсат правата на всички по-добри дпортни събития са при тях.
    Виваком дори нямат още евроспорт
    Още един плюс за Булсат е по-доброто качество!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #6

    Re:Булсатком или Виваком

    Четох на едно място, че Виваком в момента били по-добри като сигнал, защото техният бил MPEG4, докато на Булсатком бил MPEG2. Не знам дали се изразявам технически грамотно, моля да ме извините.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Булсатком или Виваком

    И този mpeg4 ако се взима от булстаския mpeg2 как ще е с по-добро качество?
    Начинът на предаване е едно на ръка, но все пак, основното е какъв е източника...

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:Булсатком или Виваком

    Ако си мислиш че ще намериш особена разлика при компресия mpeg2/4 когато от апаратната го предават с апаратура от миналия век.... Може да има разлика при HD програмите като ТВ планета и Евроспорт, но щом Виваком нямат подобна телевизия .. има ли смъсъл да се замисляш относно този параметър. А булсатската телевизия ТВ+ държи правата за доста приятни спортни събития, ако има някой запалянко .. няма нужда да се замисляш. Давам ти пример - Примера, Калчо, Уимбълдън и Световно клубно първенство са от по-запомнящите се и някой друг мач на Левски и ЦСКА в евро турнирите.

    КрИс ме изпревари малко с обяснението за компресията

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #9

    Re:Булсатком или Виваком

    Не съм сигурна, че се взима от булсатския - Виваком имат друга антена и декодер.
    А и като ценови пакет предлагат повече програми за по-ниска цена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #10

    Re:Булсатком или Виваком

    Не, няма кой да гледа спортни канали. Не сме фенове.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #11

    Re:Булсатком или Виваком

    Незнам какви са пакетите и цените на Виваком,но M-SAT за 17 лева ми пускат около 160 програми в които влизат 16 HD и една 3D...а и качеството им е идеално...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #12

    Re:Булсатком или Виваком

    Тук има мнения за Виваком, които ме бяха убедили, че са по-добрите, но по отношение на обслужването ме разколебаха в други форуми...
    http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=11925

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:Булсатком или Виваком

    Проблема със сателитните оператори е външният тунер, който не е HD, а и няма HDMI изход. Това е предимството на кабеларките като Мсат. Пъхаш си кабела направо в телевизора и гледаш цифрово. Даже има и FULL HD канали.

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #14

    Re:Булсатком или Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Направих една табличка, в която сравних качеството на конкретни канали при Булсатком, ИТВ /Тотал/ и официалният сорс. Според каналите, които гледате най-често, може да прецените кой да бъде вашият оператор.
    https://spreadsheets.google.com/pub?...bg&output=html
    Списъкът е актуален към 15.11.2010. При промени /ще има такива при Тотал/ ще го обновя.
    *Blizoo действително сваля каналите от официалния сорс, но на някои канали прави reencoding - това са чуждите канали с вградени БГ субтитри в картината. Канали, които са с DVB субтитри, са от официалния сорс и са с максимално качество. Някои БГ канали се взимат по оптика и оттам качеството може да варира.
    **Перфектната цифрова кабелна сваля всички канали от официалния сорс, като не осъществява reencoding. Каналите само се ремултиплексират както са 1:1 от спътника.
    ***Данни за Vivacom нямам, тъй като не съм им абонат, а картата им работи само в техен приемник. Някой ако желае, може обективно да допълни данните за Vivacom - но реално сравнени с останалите!
    Булсат е малко по напред с матреала от Виваком , но всеки си избира според нуждите - не гледам спорт а пък ми е и малко на далавера и съм на Виваком . Доволен съм бил и от Булсат но в момента не мога да ги сравня на телевизора , но при сравнение с сигнала от Близу - то Виваком е класа .За да се навия да плащам Виваком а в момента приемника на Близу съм го подхвърлил въпреки че имам още година и нещо договор - направете си сметка . За тотал тв също съм с лошо впечатление , мой приятел я ползва и на 32 инча е толкова зле че ако аз я ползвам ще искам да ми плащат за тая гавра Абе цялата фирма е фалшива .

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Re:Булсатком или Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Проблема със сателитните оператори е външният тунер, който не е HD, а и няма HDMI изход. Това е предимството на кабеларките като Мсат. Пъхаш си кабела направо в телевизора и гледаш цифрово. Даже има и FULL HD канали.
    Хайде сега... Това не е вярно. Булсат предлагат 2 модела HD приемници, и двата естествено са с HDMI.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 17:22
  2. iptv от Виваком
    От vortex1587 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 13-10-12, 01:45
  3. Антена на Булсатком - за приемане на Виваком ?
    От stelaartoa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 7
    Последно: 17-08-12, 21:56
  4. Виваком + HDMI?
    От skumov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 23
    Последно: 27-02-12, 08:07
  5. Шерване на виваком нет (мобилен)
    От zdravko във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе