Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Как действате по време на буря?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Как действате по време на буря?

    От доста време не съм публикувал тук някаква темичка. Сега обаче ми стана интересно и съм решил да ви попитам. Моля ви по - долу освен всичко друго да споделите, ако използвате някакви специални, дори и самоделни да са средства за защита. Ако смятате, че нещо в анкетата не е наред - споменете да го поправя - не съм специалист по токовете [:D] Анкетата касае предимно "домашните ви любимци"[]



    <font color="red">Изключвате ли си компютъра по време на гръмотевична буря?</font id="red">

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Как действате по време на буря?

    Подсигурила съм моето зверче така, че да не се налага да го изключвам. Но въпреки всички мерки, осъзнавам сериозната опасност на която го подлагам с неизключването.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Как действате по време на буря?

    Още една позиция вкарай ДЗВЕРР

    Изключвам и мрежовия кабел и от електрическата мрежа.

    Какви ли не "градски легенди" и реферати съм слушал на тази тема.

    Като не бил включен компютъра, нищо не можело да стане.

    Да де, но аз съм виждал как може.

    Та оттогава изключвам и от контакта, ако е сериозна бурята и има чувствителни колебания в електрическата мрежа, но и мрежовия кабел.

    Имам познати добри специалисти по електроника и в някои случаи казват, че действам, като параноик, но тъй като токовете са ми в мъгла предпочитам да постъпя така, отколкото после да съжалявам.



    Сина ми също знае, че има ли буря с гръмотевици навън, кабела се изключва и го прави, ако мен ме няма в къщи.



    Някой път е плачевно положението при буря.

    UPS в къщи нямам все още.

    А и тези с AVR функция са доста дебелец, така че мисля, че такава покупка не е оправдана засега.

    Иначе за мрежата съм привърженик на протекторите на APC.



    И ДЗВЕР поправи анкетата, че така може да се гласува 100 пъти.

    Да не е анонимна, там е ключа. []

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Как действате по време на буря?

    Malone, никъде не виждам опция вотът да не е anonimious.... Единственото, което можах да направя е анкетата да е само за членове.....

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Как действате по време на буря?

    Така де, само членове да гласуват.

    Тогава не е анонимен и може да се гласува само по веднъж.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Как действате по време на буря?

    По време на буря гледам да се прибера на завет и на сухо. А компа го изключвам от контакта. На мрежата си вярвам, ама на Енергото - не.[:D]



    <font color="blue">//offtopic

    И ми настръхва косата, като гледам как са изградени някои LAN мрежи. Не дай си Боже гръмотевично лято.</font id="blue">[!]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #7

    Как действате по време на буря?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <font color="blue">//offtopic

    И ми настръхва косата, като гледам как са изградени някои LAN мрежи. Не дай си Боже гръмотевично лято.</font id="blue">[!]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*08/06/2004*:* 15:09:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Изключвам абсолютно всичко, което е включено в компа. Ако не ме марзи и бушоните ще врътна. Много ме е страх от "Бум" и после 160 []



    @Lupus недей така, ще ми докараш някой разрив на сърцето [][][]

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #8

    Как действате по време на буря?

    Най-добрата застаховка е да се изключва всичко включено в рс-то, макар че откак си взех surge протектори вкъщи им се доверявам. Иначе в работата съм си патил доста - безчет карти по старата BNC мрежа съм сменил след гръмотевични бури, а от токов удар ми е гърмял и сървъра.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Как действате по време на буря?

    По време на буря се качвам на покрива с метален прът в ръка и призовам Господ. Засега резултата е 3:0 за него... []



    А компютъра не се гаси, вадя само жицата на кабелната от тунера.

  12. SAGE
    Guest
    #10

    Как действате по време на буря?

    Изключвам всичко включено в компютъра (без мишката и клавиатурата) и си почивам докато премине бурята, въпреки, че имам UPS(APC) и протектор(APC) за мрежата, но съм по-спокоен, когато всичко е изключено, пък и трябва да се почива от време на време.[]




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #11

    Как действате по време на буря?

    само мрежовия кабел




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    Как действате по време на буря?

    Ами при лека буря свалям кабела на ЛАН-а, ако е сериозна буря с много гръм и трясък, изключвам си и компа и телевизора и лягам да четем книга.

  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #13

    Как действате по време на буря?

    Също - като колегата от Варна, с това изключение, че не лягам да чета книга, а трескаво започвам да звъня по телефона, за да си намеря компания докато премине ужаса. Изпитвам панически страх от такива природни дивотии.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #14

    Как действате по време на буря?

    Никога не изключвам кома по време на буря... не знам защо просто предполагам че досега не съм пострадал и заради това

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #15

    Как действате по време на буря?

    Аз смятам, 4е всичко което минава по високи места е опасно.Но аз лично не си изключвам нито един кабел.Обикновенно по време на буря набузвам музиката на макс за да не ми пречи бурята! [^][^][^]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  2. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48
  3. Задача 259 (Пред буря)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 20
    Последно: 21-05-05, 20:15
  4. Буря
    От kris11 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 05-08-04, 22:19
  5. Поражения от вчерашната буря във Варна.
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 07-07-03, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе