Резултати от 1 до 15 от общо 15

Буря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #1

    Буря

    Вчера ме тресна токов удар.Бях изключил кабела за нета,но наблизо тресна гръмотевица.В резултат токов удар на който UPS не сработи, компа се рестартира и не можа да зареди Вин а/98SE/ Резултата скапано захранване,мрежова карта. Все пак добре че няма поражения на хардовете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Буря

    Съчувстваме ти! Очакваш ли нещо повече, освен да приемем написаното от теб за информация?

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Буря

    може би да го накараме да си зададе въпроса за какво ми е този UPS?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Буря

    Уффф и аз взех да се замислям да слкагам UPS и LAN протектор че ми писна да си изключвам кабела като завали дъжд а напоследък доста че случва да гурми и трещи. Друг е въпроса че май UPS-а трябва явно да не е какъв да е че да не се получи гореописаният резултат. А между другото има ли UPS си с вградени ЛАН протектори.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Буря

    @Glarus,

    Малко са нещата, които могат да те спасят от "наблизо треснала гръмотевица" и UPSa не е между тях[V]

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Буря

    @Lupus

    Знам човече, знам че един читав UPS е над 500$, но това само може да се молим да не става нещо по мрежата, но токовите удари не винаги се получават от гръмотевици. В случая на kris11 му е от това, а може и да не е.

    лично аз за себе си се чудя какво да предприема срешу бури и още не съм решил нещо читова. Ако някой има предложение да казва

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Буря

    Какъв ти е UPS-а?


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Буря

    kris11, кажи какъв ти е UPS-a че след вчерашните премигвания на тога нещо взех да се навивам за UPS.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #9

    Буря

    Хмм, който има наблюдения и опит със LAN протектор нека каже мнението си, от каде могат да се купят и в какъв цениви интервал варират.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Буря

    Аз искам да си взема UPS с лан протектор ама си харесъх един за ~115$ на APC но засега че се въздържа заради кинтите. По евтино мяма смисъл да си вземам защото само ще служи като ми изгасен тока да си изккчка компа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Буря

    Много се извинявам на всички, но нямах нет.

    Подробностите : 2 компа в мрежа вътрешна.В края на краищата се оказа ,че не е виновен UPSa.Пораженията а от вътрешната мрежа м/у РС. Втория комп. не е вързан към UPS.След токовия удар ми е гръмнала мрежовата карта за връзка с двата компа.Оттам поражения в захранването.Втория РС не беше изключен при токовия удар.Има имнякакви пораженияи по Лан картата защото след смяната на картата за връзка с втория комп. Лан картата не позволява връзка с оператора. Занесох я в къщи и я пробвах и работи,но с нова мрежова карта така и не успях да направя връзка м/у 2 та компа.Сложих нова Репотек и успях да направя вътрешна мрежа ,но ВИНа 98 СЕ е боза.Оутлоока не работи и търси 1 ДЛЛ файл.Файла си го намираш.Оутлука не може да се деинсталира и инсталира наново. експлорера не ти позволява да си напишеш паролата за пощенска кутия.Складовата ми програма си работи, но проблема е с Оутлука.Понеже е фирмен а и оттам ми наредиха го пратих за "ремонт" но мина 1 седмица вече и нищо.Трябва да се преинсталира Вин а ама ги е страх заради складовата програма.За нова инсталация се плаща доста.А там има данни от 2001 г. Предложил съм им да взема втори хард на който да инстал. ХР и да го ползвам за интернет а на стария да си работи скл.програма без загуба на данни но.....

    РС При съседите ми има поражения по факсове,принтери,климатик. Не говоря за поразени Лан карти и хъбове на Юникомс.

    Има предлагане на хъбове във Варна и сюичове за по 6-7 лв с изгорели портове./примерно от 8 - 2-3 изгорели./ А лошото е че всеки ден има гръмотевици.

    Извинявам се за дългата тирада

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Буря

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kris11, кажи какъв ти е UPS-a че след вчерашните премигвания на тога нещо взех да се навивам за UPS.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*30/07/2004*:* 14:20:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    a Julian i Pat UPS e Ever Power 1000VA а работа а за в къщи си взех 600VA и до бурята не съм имал проблеми.На работа е от 2001г и ме е спасявал много пъти.И на работа и в къщи имам Лан протектори и са СВЪРЗАНИ към нулата но все пак вяра на тях нямам. Това си е 1 платка с 6 диода 1N4007 , 1 ценер и 2 глим лампи.Струва 10 -12 лв. зависи откъде ще го вземеш.

    На хъба който е на 5м кабел от моя комп има но това не го спаси вече за трети път. Казвам Ви за да не се предоверявате на Лан протектори.

    1 подробност - в населени места/ повече сгради/ не падат поне тази година гърмове,но аз съм ,абе направо накаря на града на 500м от езерото и трещи здравата.Вече4 съм в чудо.2001 г ми изгърмя факса и хладилника.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Буря

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хмм, който има наблюдения и опит със LAN протектор нека каже мнението си, от каде могат да се купят и в какъв цениви интервал варират.



    <div align="right">Originally posted by FIFA*-*05/08/2004*:* 19:45:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    10-12 лв ама не се доверявай много

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Буря

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kris11, кажи какъв ти е UPS-a че след вчерашните премигвания на тога нещо взех да се навивам за UPS.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*30/07/2004*:* 14:20:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ever Power на работа 1000VA, къщи преди 2 месеца заради проблемите като при теб си взех 600VA ot D&G на ул.Д-р Железкова за 105 лв.От новия бизнес хотел Варна имам чести токови удари

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #15

    Буря

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хмм, който има наблюдения и опит със LAN протектор нека каже мнението си, от каде могат да се купят и в какъв цениви интервал варират.



    <div align="right">Originally posted by FIFA*-*05/08/2004*:* 19:45:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    10-12 лв ама не се доверявай много



    <div align="right">Originally posted by kris11*-*05/08/2004*:* 21:41:04</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е, ясно това, въпроса е останалите решения стуват пари, който обаче в случай на подобно нещо биха се изплатили. Все пак до каква степен протекторите предпазват?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как действате по време на буря?
    От D3BEP във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 20-05-06, 12:03
  2. Задача 259 (Пред буря)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 20
    Последно: 21-05-05, 20:15
  3. Отговори: 14
    Последно: 13-05-04, 12:14
  4. Поражения от вчерашната буря във Варна.
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 07-07-03, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе