Вижте резултатите от анкетата: В кой диапазон попадат личните ви месечни доходи след облагане?

Гласували
213. Не можете да гласувате в тази анкета
  • под 250 лв.

    12 5.63%
  • от 250 лв. до 400 лв.

    34 15.96%
  • от 400 лв. до 600 лв.

    45 21.13%
  • от 600 лв. до 800 лв.

    29 13.62%
  • от 800 лв. до 1000 лв.

    34 15.96%
  • от 1000 лв. до 3000 лв.

    51 23.94%
  • от 3000 лв. до 5000 лв.

    1 0.47%
  • над 5000 лв.

    7 3.29%
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 74

Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #16

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    еее няма, нали аз исках анкетата да е анонимна, а и мисля че няма как да ги видя

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #17

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Minkov ги е казал много ясно ,българина обича да се скатава
    И това е до време бтв,европейския съюз на търпи данъчни измами,особено тия на ниско ниво,големите си минават на всякъде,гледайте какви скандали има в момента във Франция

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Ебаxти и бедняка дето съм аз ...
    Макс правел биричка и неговата заплата е колкото "отпуснатите" ни от държавата доходи на жена ми и моите заедно ...
    Пък аз 18 години учене ... и за какво?

    Ама ... ще ги мачкаме фирмаджиите, да знаете ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #19

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Малоне,все пак аз работя в частна фирма...тука няма от до работно време,особено лятото,да не говорим за условията на труд...навън може да е +100градуса обаче в моето помещение е винаги под -10,и ако случайно температурата на разливателя стане различна от 3грд директно си ме уволняват

    А 700лв за София не са много,още овече когато имаш 2 деца...тук имам приятели работещи в Технополис,взимат по 1500(явно си разбират от работата)
    Добре че от време на време отпускат премии,а и извънредния труд,та си позволявам някои глезотийки


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Такава залата в Технополис вземат шефовете , малко ме съмнява някой да вземе такава заплата от по-долните етажи!

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #21

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Такава залата в Технополис вземат шефовете , малко ме съмнява някой да вземе такава заплата от по-долните етажи!
    Mr.TECHNO
    да не е съкращение от въпросните "...полиси"

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Цитат Първоначално публикувано от maks
    А 700лв за София не са много,още овече когато имаш 2 деца...

    Добре че от време на време отпускат премии,а и извънредния труд,та си позволявам някои глезотийки
    без да се счита за заяждане или конфронтация (все пак и аз съм от голям град и с големи претенции за себе си) държа да отбележа нещо МНОГО важно и МНОГО вярно:

    700лв може да са малко за софия, но не защото нещата там са по-скъпи, а защото си приел за нормално да си позволяваш повече неща (да отопляваш целия апартамент, да ходиш с кола на работа на 15 км, да ядеш месо за 7лв, а не кучешки за по 3, да имаш кабелна за 25, 2-3 мобилни и т.н.)

    токът в чепеларе е на същата цена, мобилните са на същата цена, бензинът на същата цена... след като там хората успяват с 150, значи и в софия ще успееш (наемът е друго нещо - за него не иде реч). това, че стандартът на живот е по-висок и, повтарям, считаш за нормално да имаш повече, не означава, че в софия има инфлация и там 700лв са нищо и ги харчиш за същите неща, за които в ловеч би платил 150

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #23

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Абсолютно вярно е това - в по-големия град вече се мисли по друг начин!
    "Погрижи се за лукса, а той , насъщния, сам ще си дойде............."
    Но както всички неща и това си е относително. Ценностната ни система се променя непрекъснато.
    (А на дамите - два пъти по-често....)

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #24

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Мисля, че през следващите няколко месеца ще наблюдаваме обещеваното значително повишение на заплатите у нас (дай Боже). Това ще бъде много интересно и рядко явление,затова призовавам да го наблюдаваме внимателно за да можем да разказваме след това на внуците! Винаги съм бил убеден,че това трябва да се случи при влизането ни в Евро съюза,но не ми беше ясно как ще стане. Сега някак си започва да ми се изяснява. Виждам как много малки фирмички,които едва кретаха и които съществуваха благодарение на това,че плащат ниски заплати без осигуровки,сега започват да фалират и освобождават пазара за по-големите и силните.Те пък от своя страна разбират,че за да са конкурентни им трябва висококвалифициран персонал и са готови да плащат високи заплати и пълни осигуровки за да не го изгубят.Така полека-лека(всъщност много бързо) нещата си идват на мястото. Е, няма да достигнем европейските заплати,но скоро сегашните 300лв(примерно) ще ни се виждат смешни и все по-често ще чуваме за заплати 700-1000лв,които трябва да се превърнат в нещо нормално. Дано съм прав в предположенията си!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #25

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Аз силно се съмнявам заплатите да се повишят ей така за няколко месеца,дайде да не бъдем лековерни....за 4-5 години може би,но за няколко месеца.......
    Когато почнах работа започнах на 300лв без осигуровки без нищо,но годините бяха такива,помните ги всички
    В интерес на истината положението доста се подобри след 2000г(поне за мен и хората,приятелите около мен,не искам да звуча цинично),а откакто съм на тази ми работа е скочила със има няма 100%....е.плащам по 300 и нагоре лева за осигуровки,но поне всичко вече е легално
    нека бъдем оптимисти!

    За Технополис:имам колеги от университета там,във сервиза им,така че информацията ми е достоверна:за шефовете им незнам,намам представа
    Между другото добре доходи имат и във мобилните оператори:едно приятелче поддържа клетките на Глобул-зарежда с нафта генераторите и тнт..абе блага работа,и да ви кажа не пада по долу от тия във ТП
    Радвам се за такива млади хора,все пак живота е скъп
    За хората с частни фирми е нормално да докарват и над 10к дори...но те работят 24/7

    FearMe :въобще не съм има намерение да засягам някого:от провинцията или от където и да е било другаде
    Нека да не обръщаме темата в друга,доста негативна според мен насока:имам преки колеги които не са от София...повярвай ми,конфронтациите са еедневие,и повечето са точно на тая тема ...добре че съм селско момче(то Горубляне си беше село допреди 15тина години,сега сме софиянци :coolsmileyта не ме въвличат и мен в разправиите си

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    лазаре, за съжаление не си *

    предлагането на евтина работна ръка на "емигрантите" от малките градчета подкопава средната работна заплата, девалвираните дипломи не гарантират качество на кандидата, а оттам и нежелание да се прахосват пари само и само да установиш, че назначеният висшист не знае таблицата за умножение. огромните норми на печалба, породени от желанието на работодателя да печели ако може х10 изяждат трудолюбието на служителя и го принуждават да мързелува. когато най-големият стимул е липсата на наказание никой не дава и пет пари да развие работата, която работи, а е доволен да взима малко, но все нещо да взима.

    европейските заплати могат да се дават само от европейски фирми. производителността на труда в България и бвп на глава от населението са толкова ниски, че не могат да осигурят паричната маса, равна на европейските възнаграждения. валутният борд е единственото, което крепи икономиката ни и свива потреблението, вместо инфлационно да повишава търсенето.

    приемането на еврото като официална валута в България, съпроводено от окончателното изравняване на цените с европейските, плюс абсолютната невъзможност за повишаване на заплатите (няма кой да даде х3 заплата за 1/3 от производителността на труда) ще доведат до още по-сериозно разтваряне на ножицата между бедните и богатите. едните едва ще кретат с все по-малкото си еврота в джоба, а пред другите ще отпаднат пречките пред легализирането на сивата част от бизнеса им ("намерих западен инвеститор" иди доказвай обратното).

    другото "меко на баницата" ще е разпродаването на изградените бизнеси, които са направени за жълти български левчета, на западни фирми, които ще платят по европейските стандарти, и по този начин българските бизнесмени ще станат х3 по-богати, нищо, че вече няма да си имат "честните" бизнеси.

    така че заплатите ще скочат, но не и преди приемането ни, а след това скочилите заплати ще бъдат "изядени" от преминаването ни в евро и изравняването на разходите, но не и на приходите в българското домакинство

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #27

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Цитат Първоначално публикувано от maks
    ...За Технополис:имам колеги от университета там,във сервиза им,така че информацията ми е достоверна:за шефовете им незнам,намам представа
    Между другото добре доходи имат и във мобилните оператори:едно приятелче поддържа клетките на Глобул-зарежда с нафта генераторите и тнт..абе блага работа,и да ви кажа не пада по долу от тия във ТП
    Радвам се за такива млади хора,все пак живота е скъп
    За хората с частни фирми е нормално да докарват и над 10к дори...но те работят 24/7
    ...
    Ами ето - аз точно това имам предвид - все повече фирми се отпускат да дават високи заплати,но това не става по директиви на правителството,а защото конюнктурата на пазара го изисква :coolsmiley:!


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...така че заплатите ще скочат, но не и преди приемането ни, а след това скочилите заплати ще бъдат "изядени" от преминаването ни в евро и изравняването на разходите, но не и на приходите в българското домакинство
    FearMe,те разходите отдавна са почти равни,само в приходната част се различаваме съществено от европейците. И ще продължим да се различаваме,но ще намалим леко дистанцията!


  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #28

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Много ми е приятно когато чета мнения изпълнени с оптимизъм
    Важното е че сме тръгнали в правилната посока
    наистина е леко наивно да се смята че за няколко месеца нещо ще се промени кардинално
    В интерес на истината е напълно нормално млад ИТ специалист или икономист счетоводител примерно да полу1ава 2-3хилки,стига да си разбира от работата,и да попадне на подходящия работодател

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #29

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Шегувам се бе maks, не го вземай на сериозно.
    Искрено ти пожелавам до два месеца да вземаш двойно по-голяма заплата.
    BTW и моите са две, че едното [тя] доста взе да харчи вече ...
    Ама нали е госпожица, няма как ...
    Казал съм, че не искам да я черпят, искам да си плаща сметките и такситата.
    И дайте да направим мръсно на шопите.
    Да се изнесем прованса и да работим за по 300 лева в столицата.
    Ужас, а?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Дайте да видим сега с какви доходи живеем.

    Цитат Първоначално публикувано от DPetrov
    Много ми е приятно когато чета мнения изпълнени с оптимизъм
    Важното е че сме тръгнали в правилната посока
    наистина е леко наивно да се смята че за няколко месеца нещо ще се промени кардинално
    А мен ме напушва смях от такива изказвания...
    Дай примери след "демокрацията" за област, в която България върви напред в реалната икономика (на горе, в развитие, към просперитет):
    - Тежка промишленост, машиностроене?
    - Електроника и електротехническа промишленост?
    - Лека и хранително вкусова промишленост?
    - Селско стопанство?
    - Положителен платежен баланс?
    - Намаляване на външния дълг?
    - Намаляване на междуфирмената задлъжнялост?
    Или в областта на духовната сфета:
    - Развитие на фундаменталната и приложна наука?
    - Образованието?
    - Културата - кино, театър, изобразително изкуство, литература?
    - Подобряване на интелектуалното и културното ниво на хората?
    Искам да я видя тази "правилна посока", облечена в цифрите на статистическите отчети по години или в оценките на ООН.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 01-09-15, 01:11
  2. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  3. Къде живеем
    От badr във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 24-10-05, 14:25
  4. Ха СЕГА да ви ВИДИМ!!!
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 07-03-03, 13:19
  5. Отговори: 15
    Последно: 18-02-03, 16:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе