Вижте резултатите от анкетата: Коя е любимата ви марка уиски?

Гласували
57. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Highland (Island) Single Malt

    7 12.28%
  • Highland (Speyside) Single Malt

    0 0%
  • Islay Single Malt

    2 3.51%
  • Campbeltown Single Malt

    1 1.75%
  • Японски Single Malt

    0 0%
  • Blended / Смесено

    2 3.51%
  • Ирландско уиски

    18 31.58%
  • Бърбън / Тенеси уиски

    27 47.37%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Коя е любимата ви марка уиски?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Коя е любимата ви марка уиски?

    Осъзнавам, че може и да си остана единствения пишещ в тази анкета, но би ми било приятно да обменяме мнения за хубави малцови уискита ако някой е фен на тези еликсири.
    Аз не мога да се похваля с гоялм опит с качествените, неблендирани уискита, но смятам бързо да поправя тази грешка.

    Към момента, мога с две ръце да препоръчам Talisker 10 Y.O. - изключително уиски на поносима цена. Въпреки, че спада към Highland (Island) малцовете, на вкус бих го определил донякъде като Islay малц. Дим, торф, кожа, обувки, дърво, сол, карамел, мед - страхотия.
    Висок градус - 45.8, може да се капнат няколко капки вода ако ви пари на устата.
    Предвид ниската цена е нормално да се предположи, че прекрасния му цвят е постигнат чрез оцветяване с карамел. Това поне мен не ме притеснява - най-големите уиски блендери спорят дали въобще се усеща карамела и надделява мнението, че даже и трениран нос / небце не могат да го усетят, камо ли аз...

    Най-евтиния Single Malt, който съм виждал - GlenGrant. Бяха го пуснали в Била на цената на разни ширпотреби като червено Джони и Сие. Сладък, слаб и освежаващ Highland (Speyside) Single Malt. Разбира се, не може да става дума за конкуренция с Талискер-а, но за тези пари... перфектно леко уиски.

    Зелен Johny Walker
    Никак не е лош. 15-годишно уиски, Vatted Malts, а не single. Тоест, смес от няколко Single Malt, но без добавяне на зърнен спирт. Дим, пипер, цитрус, тънка сладост, качествена напитка. Навява спомени за Talisker, което не е чудно, тъй като това е една от основните съставки на зеленото Джони.


    Отделно, падам си по сладичък бърбън. Въпреки ширпотребата, фен съм на Jack Daniels и често ми допада сладкия вкус на царевичната ракийка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Харесвам и пия уиски, но най-ми е на сърце Джак Даниелс.

  4. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #3

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Това ми е любимата марка http://www.chivas.com/bg/BG/Our-Range/ ,когато употребявам уиски,иначе съм фен на виното..

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Любимата марка за бендвано уиски е Балънтайнс. Най омразното уиски, ако въобще може да се нарече уиски е бърбана. Ирландското също не го харесвам, но ако няма друго и мога да го пия. Най-евтиният Single Malts се продаваше в Метро. Скоро не съм проверявал дали го има. Преди гони си бях купил от интерес. За цената си беше идеално, но разбира се неможеше да се сравнява със скъпите Single Malts уискита.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    уискито ми е любимото питие измежду концентратите

    аз лично си падам по по-меките, по-богати вкусове от рода на Dimple, Cardhu, Passport и др.под.

    изключителна изненада за мен беше Lauders, което с агресивното си навлизане на пазара и ниската промо-цена създаде впечатление да е от нисък клас, но проучването ми показа, че не е точно така

    на мен ми дай по-фермерско (трева, слама, дърво, сладко) "звучене". острите Grants, Teachers и т.н. ги пия също, но не ме въодушевяват толкова. разбира се, всяко правило си има изключение, и това за мен е Bushmils. по някаква незнайна причина ми харесва. същото важи и за Glenfiddich, но то така или иначе е някакси доста неясно позиционирано (поне за моя вкус).

    ужасявам хората с убеждението си, че трябва да е чисто и само охладено, а не чак ледено, за да му се улови аромата.
    също така ги ужасявам и с убеждението си, че човек не трябва да се ограничава само с 50-100 гр, а си е напълно в реда на нещата да се напукаш с уиски

    julian спомена бърбъна. за мен това е текилата на уискитата. или го харесваш до обожание, или не можеш да го понасяш. моя милост е от втората група

    N.B. и да си позволя да ви коригирам казва се "single malt", а не "malts". затова е "single", защото има само един malt в него

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #6

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Бърбън - Wild Turkey 8 Years и Old Huckleberry

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Всичко що е качествено Уиски - не го връщам
    ама при @Pat видях наистина добра колекция ( вече я няма де )

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Всичко що е качествено Уиски - не го връщам
    ама при @Pat видях наистина добра колекция ( вече я няма де )
    Само така. Аз пък немога да си направя колекция. Не се задържа. )))))))

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Още един глас за Passport!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319569860[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Всичко що е качествено Уиски - не го връщам
    ама при @Pat видях наистина добра колекция ( вече я няма де )
    Изпихте ли я бе, вашата кожа???

  12. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #10

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    По-ред: Bushmills 12y.o. Dumple 15y.o. Jack Daniels Jameson Jim Beam и да не забравя добрият стар контрабандист Old Smuggler. Ballantine Tilllamore Dew и други са ми ако няма друго.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    N.B. и да си позволя да ви коригирам казва се "single malt", а не "malts". затова е "single", защото има само един malt в него
    Разбира се, напълно резонна забележка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Ако няма Jack или Jim по възможност Single Barrel и/или Devil's cut -> червено вино. Но друго уиски - не

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Е то тез царевични ракии, които си споменал не че са лоши ама чак уиски не са...

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    само това признавам


  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #15

    Re:Коя е любимата ви марка уиски?

    Famous Grouse -пия го от години ,според мои познат занимаващ се с алкохол не се фалшифицирало тук понеже не било толкова популярно в България.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя е любимата ви българска бира ?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 158
    Последно: 26-02-18, 15:40
  2. Коя е любимата ви марка ТВ ?
    От ivanhoe72 във форум Анкети
    Отговори: 6
    Последно: 01-07-12, 14:51
  3. Отговори: 1
    Последно: 20-04-12, 20:34
  4. Отговори: 24
    Последно: 25-01-07, 23:04
  5. Любимата ви FIFA
    От Prehistorik във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе