Вижте резултатите от анкетата: Насилвате ли машинките?

Гласували
50. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Винаги, навсякъде!

    7 14.00%
  • Само у дома

    17 34.00%
  • Само в офиса

    0 0%
  • Не, аз съм против клокването

    23 46.00%
  • WTF!? (За какво става дума)

    3 6.00%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Overclock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #1

    Overclock

    Ами..това е. Стана ми интересно и реших да пусна анкета. Аз лично клоквам само домашния десктоп. Изборът ми на компоненти не е свързан с възможността за евентуално форсиране - колкото пусне, толко.

    За работа предпочитам максимална стабилност.

    ( Анкетата е вдъхновена от мнението на Meto: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg250193 )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: Overclock

    хехе
    ако може да добавиш или да промениш - "Навсякъде, където аз работя"
    щото чуждите компютри, ако има възможност, ще ъндър-клоквам, да не ме търсят лятото

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Overclock

    Клоквам само колкото да видя колко може машинката... любопитство мамка му Иначе по default всичко си стои на default

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Overclock

    Винаги компа и компонентите се избират прецизно за да се клокват винаги в домашни условия. Че как иначе щях да си взема Оптеронче на 1,8 и сега да бачка на 2,7, но мисля че може и още поне на 3.0, но ще видим, май не ми се рискува толкова чак.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Overclock

    винаги, навсякъде

    на много места тайно от собствениците съм о/с, но в граници, в които няма да се налага лятна "профилактика" (или допълнително охлаждане, или сваляне на честотата). в крайна сметка, когато има "безплатен обяд" - трябва да се вземе

    подбирам си компонентите с оглед на бъдещия о/с, защото с $10 отгоре на дъно мога да изцедя от процесора допълнителна производителност, която да го приравни на друг, който да е иначе с $50 отгоре. ерго, спечелил съм чисти $40

    ludia, трябва да ти го пипна компа, защото на подобно оптеронче съм правил 3008 реални на epox nf4 ultra. май същото като твоето, а?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Overclock

    ПО ВСЯКО ВРЕМЕ И МЯСТО !
    Клоквам всичко.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #7

    Re: Overclock

    В къщи, защото там мога да си избирам хардуера. Служебно бюджета няма пари и съответно няма качествени компоненти. Иначе в къщи някак си не върви да има както се изрази FearMe "безплатен обяд" и да не се оползотвори. Заигравката също има огромно значение. Например снощи, цяла нощ си играх с клока на новото ъпгрейдче. От много години бях с АМД и сега минах на 2160 и Гигабайт Р35 DS3R (с опция после да сменя само процесора с 45нм). Това заедно с 2х1ГБ СуперТ ДДР800 CL4. Просто ми беше интересно покрай новата платформа да си поиграя. 3150MHz 9x350, памет на 840. Пробвах на 8х400, но заби един път и нямаше време да намеря верните настройки.

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    Re: Overclock

    Ръгам яко в къщи. В офиса не виждам смисъл да клоквам, там ми трябва за документи и от време на време фотошоп и корел.

    Ама в къщи, колкото може - толкова. Специално си подбирам компонентите, само и само да мога да изтискам последния Мхз :P

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #9

    Re: Overclock

    Отговора на анкетата ми е, че съм против, защото това беше най-близкия отговор до мнението ми. Проблема е, че при Overclock трябва да се сложат поне един или два допълнителни вентиратора, което увеличава шума от компютъра. Лично мен допълнителния шум ме дразни, особенно когато машината изпълнява функциите си и без да е правен Overclock. Може и да бъркам за вентилаторите, понеже не съм специалист.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #10

    Re: Overclock

    Не съм против овърклокването, но при положение, че домашната машинка си върши работата и без овърклок... що да си играя? Пък служебния... кво да ви кажа... от половин година си прося поне още 512 RAM, ама не ме огрява, пък камо ли да става за овърклок

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Overclock

    Бърза работа нямам...., предпочитам тишина и стабилност, но от чисто любопитство като взема нещо ново го побвам какво може - после на default.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Overclock

    Да клоквам ?!?! Разбира се ! В момента съм с чисто нов x2 3600+ и заради скапана памет (PQI DDRII 800 1 GB) не мога да клокна както искам , иначе с хубава ...... реални 3000 MHz не са проблем



    П.С. Не се сдържах ......може да е кофти паметта ама го задържах на 2750 мегахерца (от реални 1900)

    Не е задължително като е клокната машината да е шумна ! При мен е тишина , изхвърлих боксовият охладител и сложих AC Freezer 64 PRO ( idle 22-25 градуса зависи дали климатика е пуснат, под товар 35-45 градуса , зависи колко е клокнат)

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re: Overclock

    Аз изглежда падам от Луната. Поне пет-шест години наред тук в София не съм срещал нищо клокнато. Имам предвид клокнато от други хора. Пък в разговори и с търговци и с колеги, пак години наред не е ставало въпрос за клокване. Е, понякога се зачитам в темите за овърклок, ей така от моментно любопитство. Така, като чета тук в тая тема, повечето феновe на overclocking са Варненци.

    ПП. Нямам нищо против "клокърите", стига да гледат на това като на хоби.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #14

    Re: Overclock

    "Не, аз съм против клокването"

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: Overclock

    Преди години, вкъщи. Нещо не ме грабна идеята да си изнасилвам хардуера - направих някоя-друга проба и дотам. angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. overclock p4 2.4
    От mamuta във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-04, 23:43
  2. Overclock na ....
    От Zetle във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-03, 22:02
  3. Kak da overclock-na RAM ???
    От pavkata във форум Овърклок
    Отговори: 14
    Последно: 13-06-02, 20:13
  4. Overclock
    От HELP_MAN във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 16-04-02, 14:14
  5. k6-2 overclock
    От y0y0 във форум Овърклок
    Отговори: 36
    Последно: 26-11-01, 23:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе