Вижте резултатите от анкетата: Пазарували ли сте on-line и колко често?

Гласували
109. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 1-5 пъти

    27 24.77%
  • 6-10 пъти

    11 10.09%
  • повече от 10 пъти

    48 44.04%
  • Не, но бих

    15 13.76%
  • Не и не бих

    8 7.34%
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Търговия по интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #31

    Re:Търговия по интернет

    Здравейте
    Аз също подкрепям онлайн пазаруване,пести време и нерви
    Да има опреден риск,но когато знаеш какво пазаруваш,знаеш какви са евентуалните мита и налози и най вече има ли гаранция,мисля че няма проблем

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re:Търговия по интернет

    стоките които не подлежат на ддс , си го плащаш в БГ . Както каза Крис - е по-изгодно от към бумашина да си платиш всичко на търговеца от ЕУ и никой не те занимава с това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #33

    Re:Търговия по интернет

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Аз се чудя къде изчезнаха парите. Тои Eddy и приятелите му ги изнесли в чужбина Аз пък съм на обратното мнение. Предпочитам парите ми да останат в БГ, отколкото да ги изнасям, ДОРИ И ДА ДАМ НЯКОИ ЛЕВ ПОВЕЧЕ. Примерно като си купувам дрехи, обувки, ако мога да взема български ги вземам, нищо че мога да си взема китайски или турски на далавера И не е въпроса само до качеството...
    Дори нещо повече, гледам да взема парите на чужденците и да ги вкарам в БГ

    Относно ДДС-то. Няма такова нещо, като неплащане на ДДС, щото страната била от ЕУ...
    А за родните търгаши (разбирай мошенници) - навсякъде има мошенници, включително и в ebay Последната ми покупка от ebay и то точно от английския
    ми струваше 4 месеца чакане, невероятни разправии, и опция да пия една студена вода
    Не виждам какви са били тия 4 месеца, при положение че след 40 ден пускаш един диспут в Пейпал и ти връщат веднага парите. Мошенници има навсякъде, за това е фийдбак системата. Лично аз предпочитам да си купя нещо от западен търговец със десетки хиляди позитивни отзиви, вместо от някой "стабилен" търговец от България, с който после да се разправям сума ти време. Колко ядове съм брал с чисто нов лаптоп с дефектна батерия от "великите" Техномаркет, само аз си знам - в крайна сметка не ми го смениха. Това нещо навън е НЕВЪЗМОЖНО да се случи.
    А относно парите на чужденците и България - честно да ти кажа, патриотичният начин на нагъзване от страна на родният търговец хич не ми харесва. Така че аз предпочитам да дам някой лев ПО-МАЛКО, който да излезе извън страната, вместо някой лев ПОВЕЧЕ, който да остане тук. Със разликата в парите ще си купя българското знаме и ще го вея гордо като истински патриот

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #34

    Re:Търговия по интернет

    @Eddie - това не е съвсем така.. след 30-40 дни от декларираното изпращане на пратката пускаш диспут за разрешаването на който се чака още 30-40 дни през които Ebay и Paypal търсят другата страна и я приканват да вземе отношение. Ако другата страна докаже надлежно че е изпратила пратката, се тръгва към процедури със застраховката на пратката, където се чака още около месец. UPS например изплащат застрахова на пратка обикновенно след....3 месеца от обявяването и за загубена или открадната ( провеждали собствено разследване което при естеството на международните пратки е много бавно ). Така че спокойно едно мазало с доставка може да отнеме 4-5 месеца дори повече, което не пожелавам на никого.

    Иначе по останалото @glowndark като ги заплещи еднитоку виж си си помислил, че си ляга и става с Капка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 31-03-14, 23:51
  2. Покет за разносна търговия
    От Usera във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 05-08-08, 07:50
  3. Избиването на тюлени - политика, търговия или... спорт?
    От panevdd във форум Коментирай новина
    Отговори: 28
    Последно: 20-09-06, 20:51
  4. Законът за електронната търговия на борба със спама
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе