Вижте резултатите от анкетата: За или против пълната забрана за пушене

Гласували
102. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 100% за

    57 55.88%
  • За - с някои условности

    13 12.75%
  • Против - с някои условности

    15 14.71%
  • 100% против

    17 16.67%
  • Не мога да преценя

    0 0%
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 82
Like Tree36Одобрявам

За или против пълната забрана за пушене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #61

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Всъщност, какво значение има какво изпускат?? Изместваш логиката. Имат заведения, в които ако пожелаят изпускат, ако не - не изпускат. Също така - имаше заведения за пушачи, в които ако пушачите желаят - пускат, ако не желаят - не го правят. Ако не си гей и си непушач - не влизаш в нито един от двата типа заведение, но не би следвало да имаш претенции да ги няма.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Но и никой от тях не съм видял да демонстрира "различността си" в НЕ гейско заведение (е тука е разликата с пушачите).
    Pat - ако има заведения за пушачи, както има заведения за гейове - защо смяташ, че някой пушач ще демонстрира вредния си навик в заведение за непушачи? По написаното от теб оставам с убеждението, че си на мнение, че пушачи пушат масово в заведения за непушачи - макдоналдс например. Не разбирам изказването ти.


    ПС - онзи ден бях на фирмено парти. Повечето колеги пушат. И факт, често непушачи излизаха с тях навън да им правят компания. Това е болестно състояние... И то не на пушачите Предполагам, че в името на толерантността трябва да се забрани пушенето в радиус километър от всяко заведение за да не ги тровим горките, слабохарактерни непушачи, които непрекъснато искат да покажат съпричастност

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #62

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Едно заведение е обществено място. По закон всеки има право на достъп до него.
    Ако искам да се забавлявам в гей клуб въпреки, че не съм гей не означава, че трябва да ме плющат наред. Както ме одимяват пушачите в другите заведения.
    justify, ivodivo и LameHelper харесват това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #63

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Pat - ако има заведения за пушачи, както има заведения за гейове - защо смяташ, че някой пушач ще демонстрира вредния си навик в заведение за непушачи? По написаното от теб оставам с убеждението, че си на мнение, че пушачи пушат масово в заведения за непушачи - макдоналдс например. Не разбирам изказването ти.
    Колко са гейските заведения и колко бяха заведенията в които се пуши? Мислиш ли, че ако който и да собственик на заведение има право да избира дали да се пуши или не в заведението му, той ще направи заведение за непушачи? По-скоро би открил гейско заведения за пушачи отколкото за нормални непушачи! Та в тоя ред на мисли, когато "пораснем" до там , че повечето или поне половината заведения да са за непушачи, БЕЗ това някой да го налага, тогава сме готови за махане на забраната.


    Факт е, че в момента макар с действаща тотална забрана се пуши масово в заведенията, особено вечер. Поне във Варна е така. Това още веднъж показва , че ние не сме дорасли до момента в който може да ни се гласува доверие сами да решаваме какво да правим. Единственият логичен ход е рестрикции и наказания.
    justify одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #64

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    , Та в тоя ред на мисли, когато "пораснем" до там , че повечето или поне половината заведения да са за непушачи, БЕЗ това някой да го налага, тогава сме готови за махане на забраната.
    Това ако може някой да го обясни логично - черпя бутилка.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #65

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Не мога да ви мисля...
    Искате аргументи, получавате ги. И не ги зачитате.
    Естествено, това няма особено значение, просто ще бъдете по-опушени, отколкото с неприет закон... Ако има разделение на заведения, то ще има наистина такива за непушачи. Като няма... всеки може сам да прецени какво става.
    Какво може да се очаква да се получи - същото арогантно отношение от опонентите...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Та в тоя ред на мисли, когато "пораснем" до там , че повечето или поне половината заведения да са за непушачи, БЕЗ това някой да го налага, тогава сме готови за махане на забраната.
    Pat, това е бизнес - ако има търсене, появява се и предлагане.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    За да е такова положението, са виновни единствено БСП, които с приказките си и бездействието си, бламираха действащ закон. Така, точно по този начин се разрушава авторитета на законодателство, на парламент, на всичко. Рано или късно, когато плюеш нагоре, нещо гнусно ще те залее....
    Абсурд. Откакто е приет закона, има куп заведения, в които се пуши. Единственото, което се промени при смяната на властта беше, че се пресече корупцията. Преди трябваше да платиш под масата на проверяващите, сега просто проверки не се правят и не са необходими рушвети. Хората влагат пари вместо в рушвети, в заобикаляне на закона със строене на затворени помещения със спорен характер, в които открито се пуши - справка - Хепи на Раковска, бирария 5-те Кьошета, Уго зад Славейков. Останалите 20-ина заведения в района ми, в които се пуши целодневно - няма да ги издавам, Хепи е явен и достатъчен пример. А за пушенето след 22 ч... не знам дали има място, в което не се практикува. Цялата калкулация е, че пак има заведения за пушачи, но с нискокачествена климатизация за разлика отпреди, голяма победа... малко повечко се тровим и малко повечко миришем.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #66

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Факт е, че в момента макар с действаща тотална забрана се пуши масово в заведенията, особено вечер. Поне във Варна е така. Това още веднъж показва , че ние не сме дорасли до момента в който може да ни се гласува доверие сами да решаваме какво да правим. Единственият логичен ход е рестрикции и наказания.
    За да е такова положението, са виновни единствено БСП, които с приказките си и бездействието си, бламираха действащ закон. Така, точно по този начин се разрушава авторитета на законодателство, на парламент, на всичко. Рано или късно, когато плюеш нагоре, нещо гнусно ще те залее....
    blue1, justify и ivodivo харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #67

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    В къщи всички над 18г. сме пушачи, но никой не си позволява да осмърдява къщата, а излиза навън, за да си поеме дозата отрова. Същото важи и за блики и приятели, които ни идват на гости. Ако някой ми каже, че не понася цигарен дим, за мен би било върха на наглостта и байганювщината да запаля цигара в негово присъствие. Накратко - всякакви приказки за вселенския демократичен разум, който се противопоставя на тъпия еснаф, който не желае цигарен дим и нищо не може да го убеди да направи компромис, са приказки за болен вселенски демократичен разум.
    lazarus18, blue1, justify и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #68

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ......
    Абсурд. Откакто е приет закона, има куп заведения, в които се пуши. Единственото, което се промени при смяната на властта беше, че се пресече корупцията. Преди трябваше да платиш под масата на проверяващите, сега просто проверки не се правят и не са необходими рушвети. Хората влагат пари вместо в рушвети, в заобикаляне на закона със строене на затворени помещения със спорен характер, в които открито се пуши - справка - Хепи на Раковска, бирария 5-те Кьошета, Уго зад Славейков. Останалите 20-ина заведения в района ми, в които се пуши целодневно - няма да ги издавам, Хепи е явен и достатъчен пример. А за пушенето след 22 ч... не знам дали има място, в което не се практикува. Цялата калкулация е, че пак има заведения за пушачи, но с нискокачествена климатизация за разлика отпреди, голяма победа... малко повечко се тровим и малко повечко миришем.
    Точно казано! Ние сме майстори в това отношение - довеждайки нещата до обсурд да постигаме обратния резултат на желаното. И пак в сферата на цигарите - когато Вдянков вдигна изведнъж акциза на цигарите ни проглушиха ушите как това ще ограничи пушенето и ще напълни хазната. В резултат приходите от акциза паднаха, пушачите не намаляха, а контрабандата нарастна до неконтролируеми размери и някои направиха от това гуши като пеликани.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #69

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Я някой да каже как да спра цигарите, че нещо не ми се отдава напоследък
    justify и Ангелов харесват това.

  12. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #70

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Едно по едно .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #71

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Я някой да каже как да спра цигарите, че нещо не ми се отдава напоследък
    Спри да си купуваш

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #72

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Я някой да каже как да спра цигарите, че нещо не ми се отдава напоследък
    Всеки път като си помислиш за цигара или пушене се самонаказвай като даваш 5 лева на съпругата ти :rolleyes: .И тя доволна и ти доволен, че не си похарчил парите за да се самоувреждаш чрез пушене...

    П.П. Ако и съпругата пуши- се самонаказвате и двамата-пускате по 5 лева в касичка за която нямате ключ
    Aleksandars и avast3 харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #73

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Я някой да каже как да спра цигарите, че нещо не ми се отдава напоследък
    В случай, че такава информация може да ти помогне - от две години не пуша (по медицински причини започна непушенето) и като страничен ефект не съм похарчил за цигари малко повече от 7000лв за тези две години.

    ПП. По темата
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ... Започнем ли да ги нарушаваме под каквито и да било предлози, (включително и благородни ) демокрацията е мъртва! ...
    И сега,и когато бях пушач, считах/считам, че пушенето е нещо неестествено и е по-добре да го няма по принцип.
    Мисля, че най-правилното нещо е пушачите благородно и аристократично сами да се откажат от някои права, а не фанатизираните непушачи да ги ограничават чрез закони.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 14-12-13 в 14:14.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #74

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Не бре пичове, въпроса беше риторичен То масивен инфаркт не ме спря, вие с 5лв с натрупване ша ме цакате. Мохабета малко загрубя, та затова се опитах да го отклоня. Не сме пикльовци какво като сме пушачи, големи мъже сме и 2-3-4 часа кръчма с няколко излизания до пушкома ако не можем да издържим....какво да говорим за далеч по-гадните предизвикателства на живота. Пушач съм ама е правилно да не се пуши в заведенията, майната ни на нас, ама деца водим там....няма да ни се свърши скапания свят като остане забраната....
    Lupus, Pat, lazarus18 и 5 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #75

    Отговор: За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не сме пикльовци какво като сме пушачи, големи мъже сме и 2-3-4 часа кръчма с няколко излизания до пушкома ако не можем да издържим....какво да говорим за далеч по-гадните предизвикателства на живота. Пушач съм ама е правилно да не се пуши в заведенията, майната ни на нас, ама деца водим там....няма да ни се свърши скапания свят като остане забраната....
    Не е възможно да си пушач със такова мислене....
    Евала !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Холандия смекчи забраната за пушене
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 05-11-10, 18:04
  2. Забрана на сайтове ?
    От Anteri във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-10, 10:19
  3. Забрана на URL
    От gogocuk във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 31-07-08, 07:41
  4. Забрана...?
    От djigit във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-04, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе