Вижте резултатите от анкетата: За или против пълната забрана за пушене

Гласували
102. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 100% за

    57 55.88%
  • За - с някои условности

    13 12.75%
  • Против - с някои условности

    15 14.71%
  • 100% против

    17 16.67%
  • Не мога да преценя

    0 0%
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 82

За или против пълната забрана за пушене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1

    За или против пълната забрана за пушене


    Това рано или късно ще се случи в цяла Европа. От 2015 година ,ще бъде забранено производството на тютюн в границите на Европейският съюз. Няколко години по-късно ,ще бъде забранена и неговата преработка....и накрая производството и търговията с тютюневи продукти.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    за или против SS силите в Европа, от 2015 година на там...

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #3

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Твърдо против.
    Подкрепата е равна на дискриминация. Ако се иска ефективна борба с тютюнопушенето да се забрани производството и продажбата на тютюневи изделия и да се лиши държавата от акцизите, а не да се забранява на един частен предприемач сам да определя да се пуши ли в неговата собственост или не!
    Искам да уточня - против съм налагането със сила и закони на забраната на територията на частни обекти, независимо какви са те - ресторанти, кина, самолети, фирми, защо не и частни болници. В тези обекти дали се пуши или не е въпрос, който трябва да бъде решаван само и единствено от собственика. Естествено, достъпът на лица под 18 години в подобни места трябва да е забранен, а за всички други - който иска да посещава, който иска - не.
    Ако обектът е държавен, независимо какъв - подкрепям ограничителните мерки.

    Затова няма да гласувам 100% против, а против с някои забележки.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    100% съгласен със КрИс.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Аз пък съм против - не може със забрани да се изкорени някакъв навик!
    Аман от праведници....Който иска да си пуши - е, да не пречи на другите де....
    Аз вече 5-6 години не съм палил цигара, но още ми се пуши понякога...
    Не ми е неприятно на съседната маса в ресторант или кръчме да се пуши - да не духгат в лицето ми де...
    Ама то и да кихат или плюят няма да ми е приятно!!

    Който иска - нека си пуши, а който иска - да си пие - само да не пречи на другите!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Абе ,то тука сте се събрали все пушачи/наркомани/
    Трябва да направят законите като в Щатите и Сингапур. Ако си пушач - получаваш с 10% по-малка заплата от непушачите. Освен това здравните осигуровки /и застраховки/за пушачите и употребяващите алкохол ,също са с 10% по-скъпи. Пушенето на обществени места /на които няма изрична табела-място за пушене/ в Сингапур се наказва с глоба от 500 долара.


  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #7

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Освен това здравните осигуровки /и застраховки/за пушачите и употребяващите алкохол ,също са с 10% по-скъпи. Пушенето на обществени места /на които няма изрична табела-място за пушене/ в Сингапур се наказва с глоба от 500 долара.
    Да си се замислял, че с покупката на цигари и плащането на акцизи освен достатъчно здравни осигуровки, поемам и голяма част от твоите като непушач?
    Дразни ме липсата на логика в непушачите. Вместо да има по-малки осигуровки, непрекъснато някой изказва гениалната идея, че трябва да са по-високи.
    ПС - от известно време пуша само е-цигари, така че не мога да се причисля към пушачите.

    Освен това се отплесваш от темата. Тя е за или против забраната за пушене и касае не толкова пушачите (те пак ще намерят къде да пушат), а бизнеса. Тук трябва според мен да се обсъжда казуса как държавата иска да прибира стотици милиони от акцизи на нещо, което смята за много вредно и не иска да забрани производството му. За сметка на това, иска да наложи силова забрана на дребни бизнесмени, да не се употребява това, което тя продава на собствената им частна територия.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Освен това се отплесваш от темата. Тя е за или против забраната за пушене и касае не толкова пушачите (те пак ще намерят къде да пушат), а бизнеса. Тук трябва според мен да се обсъжда казуса как държавата иска да прибира стотици милиони от акцизи на нещо, което смята за много вредно и не иска да забрани производството му. За сметка на това, иска да наложи силова забрана на дребни бизнесмени, да не се употребява това, което тя продава на собствената им частна територия.
    Единственият начин държавата да си прибира 100% акциза е - продажбата на тютюневи изделия да бъде монопол на държавата.- Тост само някаква държавна фирма да има правото да продава цигари...а наказанието за всеки осмелил се да търгува с тютюневи изделия - конфискация на цялото имущество/100%-изключение дрехите на гърба му/ и затвор от минимум 5 години .

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #9

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Единственият начин държавата да си прибира 100% акциза е - продажбата на тютюневи изделия да бъде монопол на държавата.- Тост само някаква държавна фирма да има правото да продава цигари...а наказанието за всеки осмелил се да търгува с тютюневи изделия - конфискация на цялото имущество/100%-изключение дрехите на гърба му/ и затвор от минимум 5 години .
    ??? Това по никакъв начин не го разбирам. Естествено, че държавата прибира 100% от акциза и е естествено, че само тя дава необходимия аксесоар, носещ акцизната тежест - бандерола. След като си го купил и залепил, кой ще продава и произвежда продукта, на който си го залепил, дали ще е частна или държавна фирма няма абсолютно нищо общо с акциза. Той вече си е платен на държавата.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Всички знаем доколко държавата прибира акциза.... Контрабандата ,гаражното произвоство и печатането на фалшиви бандероли продължава.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    @hristoslav2,
    Помисли до какво е довела забраната за производство и употреба на алкохол в Щатите (сухия режим) и ще видиш, че от такива забрани няма никакъв смисъл! Напротив, те имат обратен на очаквания ефект. До какво доведе вдигането на акциза върху цигарите? Да не би да се намали употребата им или да се напълни хазната? Нищо подобно! Само едни пари се преляха от държавата в джобовете на контрабандистите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @hristoslav2,
    Напротив, те имат обратен на очаквания ефект.
    Напротив - имат си точно очаквания ефект!!!
    Гуша за някой!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #13

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Всичко зависи от контрола от страна на държавните служители. Да направят ,както е с щатските ченгета. В случай че ги хванат в издънка - с подкуп или да прикриват някого....ги съдят и уволняват веднага със забрана да заема държавна длъжност + му отнемат стажа и всичките социални осигуровки до момента. Тоест може да са му оставали само 2 години до пенсия-но след издънката вече няма трудов стаж и започва отначало. Добавяме и предното ми предложение за конфискация на цялото имущество и...да видим дали някой ще се осмели да рискува да си провали живота.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #14

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    ТВЪРДО ПРОТИВ !!!

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #15

    Re:За или против пълната забрана за пушене

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Всички знаем доколко държавата прибира акциза.... Контрабандата ,гаражното произвоство и печатането на фалшиви бандероли продължава.
    Тук вече съвсем не схващам за какво говориш... Къде намеси контрабанди и нелегално производство в темата бе човек.
    Обсъждаме забраната, обсъждаме и безумната световна практика да се налагат забрани за ползване, а не забрани за производство, защото самите държави печелят милиарди от производството под формата на акцизи и не желаят да си затворят кранчето. За сметка на това, абсолютно нагло затварят кранчето на частници с ... не знам как да ги нарека - антиконституционни и античовешки забрани.
    А ти се заби в контрабанда на цигари...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Холандия смекчи забраната за пушене
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 05-11-10, 19:04
  2. Забрана на сайтове ?
    От Anteri във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-10, 11:19
  3. Забрана на URL
    От gogocuk във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 31-07-08, 08:41
  4. Забрана...?
    От djigit във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-04, 01:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе