Вижте резултатите от анкетата: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателя?

Гласували
39. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    24 61.54%
  • Не

    11 28.21%
  • Безразлично ми е

    2 5.13%
  • Не съм мислил по въпроса

    2 5.13%
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 97
Like Tree25Одобрявам

Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #31

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    имам само един отговор:

    stephen-hawking-600x399.jpg

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #32

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Сега да ви кажа, аз специално в областта на здравното осигуряван не съм за 100% лични партиди на внасяните пари а за съотношение 70% в лични вноски към 30% солидарен фонд.Процентното съотношение може да се дискутира как е най-разумно да е.

    Принципа да бъде при получаване на медицинска услуга се плаща от личната партида.Ако парите там не достигат- се доплаща от солидарния фонд.

    Какъв е смисълът- когато си плащаш от личния джоб, няма да ходиш за щяло и нещяло както сега някои пенсионери "да си намират събеседник "за раздумка" в лицето на JP-то си." Освен това когато си вадиш пари първо от джоба, ще контролираш и следиш дали наистина парите се харчат за услугата за която получаваш или пишат, че ти оперират коляното, а ти оперират палеца.След това пишат операцията неуспешна и подписваш за още една операция която на практика не се осъществява, но парите се взимат...(Имам познат с такъв случай).

    Винаги личният интерес е по-силен и ще доведе до-по силен контрол, сообено когато знаеш, че парите от личната ти здравна партида, ако не са похарчени ще се наследят от наследниците ти.
    Ако си излъган също ще доведе до последващ конторол, с цел да си върнеш обратно парите в партидата защото са твоя собственост.
    Ще се регламентира пределна цена(а не твърда както е сега) на медицинските услуги- ще може да се предлага по-ниска цена, но не и по-висока цена.
    Когато има контрол на парите ще има и конкуренция, защото една болнца ще предлага за операция на апендикс 600 лева, а друга например 450 лева.Ще има и конкуренция между болниците за парите на пациентите. Ако парите в личната партида не достигат, тогава се черпят пари от солидарния фонд.
    Ще може също пари на едно лице да се ползват за лечение на друго лице-роднина.Разбира се със съгласието на този на когото са парите в партидата.

    Сега на никой пациент не му пука колко пари се харчат от солидарния фонд, защото те не са негови ...
    Този пост е редактиран от justify; 14-09-13 в 16:45.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #33

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Сега да ви кажа, аз специално в областта на здравното осигуряван не съм за 100% лични партиди на внасяните пари а за съотношение 70% в лични вноски към 30% солидарен фонд.Процентното съотношение може да се дискутира как е най-разумно да е.
    Сега на никой пациент не му пука колко пари се харчат от солидарния фонд, защото те не са негови ...
    Само да те допълня - добре е при започване, лицето собственик на партидата да попълва декларация колко процента от партидата му, да отиват в солидарният фонд - да има избор. съответно после данните се въвеждат в системата и компютрите прехвърлят само определеният от собственика процент.

    Родителите да поемат здравните осигуровки на децата си до 18 година.
    Студентите и пенсионерите също сами да си плащат осигуровките.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #34

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    ...А аз мисля,че другаде следва да се акцентира!Здравното осигуряване би било по логично да покрива специализираната и спешна помощ!В болниците е медицината,и там трябва да са парите.Джипитата трябва да се извадят от тази система,при тях всичко да е остойностено и да се плаща кеш-примерно-добър ден/посещение/левче,кръвно-2лв,ЕКГ-5 и т.н.....Сега какво се получава-касата лъже и афишира тези доктори,че видите ли това били техни договорни партньори/!?/,после ги притиска,глобява,наказва,спуска им разни лимити и т.н....Докторите работят с вила на врата и вземат основно пари за бройка-значи разболял се не разболял се ,някаква сума всеки месец се плаща за оня дето духа!Ето ти един огромен теч, и пенсионери ходещи и пълнещи кабинетите за щяло и нещяло!Джипито на практика е един диспечер,да и той има някакво ниво на компетентност,и той лекува но възможностите му не са като на едно болнично отделение!И при джипито да може да ходи всеки ,който може да заплати минималното възможно лечение там-елементарно,не сложно,но все пак специализирано и ....лечение!При тези доктори има не много дейности и остойностяването им може да стане за седмица!После-свободния пазар,конкуренцията .....и всичко ще си дойде на местото!Самия лекар ще получава пари за реален труд,а не за бройка пациенти!Ако иска да сваля цени,ако иска да дава безплатни дни......А сега какво?Един записал 3000,друг 4000 ,е как ще си познаваш болните и ще ги лекуваш,като от вън чака тълпа и отделяш на всеки за реален преглед 5-6 мин!?....От чакалните ще изчезнат и топлещите се пенсионери и сополивите циганета!А касата да контролира при тях само едно нещо-направленията за специалист,,т.е. да застане на първото стъпало и да следи кой и защо се качва на горе!...И да не пропусна-неотложната,животоспасяваща помощ-катастрофи,бедствия,както и досега остава изцяло финансирана от държавата,там няма каса,няма лимити!......В смисъл,то пак касата дава процент някакъв,но тя не може да спусне лимит за автопроизшествия или инсулти......
    / Нека не се смесва спешна и неотложна помощ,това са различни неща!/
    Този пост е редактиран от slovaka; 14-09-13 в 20:16.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #35

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    А как може да се контролира случай на който можеше сина ми да е потърпевш:Пада лошо и глезена му се подува,водя го в болницата/няма да кажа коя/ и от спешното ни пращат на снимка.Излиза ренгенолога и ми шушне-"нищо му няма,няма счупване а само изкълчване" отивам обратно в кабинета и там консилиум потрива ръце и с гробовен глас ми съобщават че трябва да се направи лекинка операцийка... Въобще не ги доизслушах,грабнах синето,теглих им една дългосвиреща и им затръшнах вратата.Действително след налагане с лед на другия зен подутото лека полека спадна и това беше.И какво-колко народ са клани без нужда само и само да се точи от касата.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #36

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Вие мислите ли, че тези от които зависи, не знаят какво е, и как да се оправи.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #37

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Странна е ситуацията с детето на Владо 66!.....В ортопедията,основно разчитат на графии,т.е. снимки направени на плака.В този случай такава снимка е документ показващ реалното състояние на пациента и тя си седи във времето!Въроса с контрола наистина е сериозен!Ненапразно здравеапазването е един от най не реформираните отрасли!.....Там ситуацията е много объркана ,тежка и от това страдат масата обикновени хора,пациентите !Но има няколко азбучни истини,които не е необходимо да си лекар за да ги виждаш!Модерно здравеопазване,съвременна медицина,това струва пари,много пари!Навсякъде по света!Касата няма пари,заплатите са ниски,от там и здравните вноски.Неосигурените са огромен процент,т.е. не плащащите нищо!И в бюджета няма пари за преразпределение към касата!Омагьосан кръг,като добавиш и мераците за източване и хилядите трудоустроени с астма цигани...И Господ трудно би се оправил в подобна ситуация!Системата е добра,ама такава система функционира в нормална държава,а нашата не е такава!В нормалните държави здравна каса е институция,а у нас инстанция,в която на времето отидоха най мързеливите и некадърни доктори,дето не ставаха за нищо,но ...сега са началници!Абе,шибана история!.....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #38

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Снимката не е на плака,а се изпраща на компютъра в кабинета.Цък DELETE с мишката и до там.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #39

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    А доктора къде пише заключението,т.е. това,което е видял!?Това ,което аз знам,е,че основно се работи с графии и скопии.При костно-ставните проблеми се разчита на графиите,а ако се "гледат"меки тъкани-скопии.Как е изпращана информация,не знам,но определено да се случи това с детето на който и да е е гадна работа!И все си мисля,че снимка някъде е имало, т.е.-следа...Ако аз бях на местото на ВЛАДО66,хич нямаше да оставя нещата така,но ако аргумента му е само докторското подшушване,....по добре,че се е изнесъл по бързата процедура!....

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #40

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?


  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #41

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Писал съм го и по друг повод-една,ако не и най важната причина за трагичното състояние на заплатите у нас е алчността и балканщината на т.н."работодатели"у нас!Определено заплатите се задържат на много ниско ниво и това се вижда от все по голямото различие между богати и бедниИ тази ножица все повече се отваря!Знам,че мнозина от пишещите тук се имат за бизнесмени,предприемачи и не знам какво си още,ама те просто са си използувачи на чужд труд в най извратената форма!Приказките,че видите ли аз искам да им изкарам заплатите на светло ,ама,на те не щат са приказки за наивници или за успокоение на самите тях!Типично по нашенски,всеки лев дето може да се щипне и укрие от държавата ,респективно от данъчните,се щипва и укрива!Често наглостта е толкова голяма,че дори и да има двама работника ,въпросния бизнесмен,и на двамата ще направи така ,че заплатите им да са си все долу!Не само,че неплащането на усигуровки трябва да се криминализира,но и натиска от страна на държавата трябва да се усили!Има ли начин-има и това е непрекъснатото увеличение на осигурителните прагове!И това да не се договаря с разни тристранки и петстранки,а да си е чист нормативен документ на МС!Защото какъв интерес защитава един герой като Божидар Данев-мазна ,хлъзгава личност намърдала се в регулацията на пазара на труда още по Живково време!?Или тия юнаци от профсъюзите?....Да,ще започне укриване на щатове,но все пак има граници и в една фирма не може да има назначени само чистачки и портиери!В Словакия всяка година това се прави,бавно ,методично и неотстъпно!Инженер-минимум 480евро!Ама ще фалирам!Фалирай,като не можеш да се оправиш.....Отиваш и ти на пазара на труда,но ще си вече от другата страна!Тука,ако не осигуриш на работещия купони или обед съгласно нормативните документи ,социалните ти разказват игрите!Декларираш пред банката дето те обслужва,че плащаш заплати от 27 до 29 то число примерно и ако нареждането не постъпи до 29 на обед-самата банка ти спира всички други плащания и отделя сумата за заплати!Ето така се защитават интереси на наемния работник,а не с празно дърдорене и вайкане колко ни са ниски доходите!Затова и аз тука не знам понятие неплатена заплата,забавена заплата........Значи тука може, а у нас не може!?.....Да,ако фирмата фалира е лошо,в бюро по труда максимум се плаща 6 месеца -65% от заплатата!И толкова!А после да те поемат социалните...кофти работа,и ще метеш градинки или чистиш тролеи/в Братислава/,ще се подписваш всяка седмица и ще те дебнат като империалисти дали не заработваш някъде нещо.....Набарат ли те-връщаш всичко назад и то със солени глоби и лихви!Тъй,че всеки се замисля и почти никой не си слага главата в торбата със социални хватки!
    Pat и hristoslav2 харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #42

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Стой си в Братислава на социални помощи щом ти харесва толкова и не давай акъл на хора, плащащи заплати.
    Докато не си изпитал на гръб какво е чувството да идва края на месеца и да знаеш колко пари трябва да извадиш от джоба си за заплати, осигуровки и данъци, нямаш право да се обаждаш по темата.
    Естествено, че контрол и регулация трябва да има, но не трябва да е на общо основание и с драконовски мерки.
    Иначе логиката ти "да фалира и на борсата" е желязна.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #43

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Тия заплати дето в края на месеца ти ще си ги извадиш от джоба, драги ми "меринджей"да не си ги изработил ти с гениалния си мозък или безпогрешен усет за бизнес!?Изработили са ти ги хората дето държиш с мизерни заплати!Да не раздаваш социални помощи или коледни подаръци от собствения си джоб,напълнен с наследство от дядо ти!?Докато не ви притисне държавата тиквите ви няма да уврат,пък като уврат и не се оправите-заповядай от другата страна,место за кадърни и можещи винаги има!И не мисли,че щом даваш заплати,акъла ти автоматично е повече от на тия дето получават заплати!!
    ....Тая сива икономика,черна и още по черна дето се шири в страната не са я създали хората на наемния труд,а точно такива като тебе,определяйки кой има и кой няма право да се изказва"по темата"!Бахти самочувствието на богоизбрани!!И точно в БГ контрола трябва да е с драконовски мерки,за всичко!До там сме я докарали!Иначе.....нищо лично,не се познаваме,може и да си свестен пич!
    Този пост е редактиран от slovaka; 08-10-13 в 19:22.
    ivanb, hristoslav2 и grischa харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #44

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Неслучайно съм използвал термина "извадя от джоба".

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    To... една фирма ако не може да изкара заплатите на работниците си (не на шефа) по-добре да я няма.
    Mr.TECHNO, hristoslav2 и slovaka харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за ДДС дневници - осигуровки
    От glowndark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-09, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе