Вижте резултатите от анкетата: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателя?

Гласували
39. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    24 61.54%
  • Не

    11 28.21%
  • Безразлично ми е

    2 5.13%
  • Не съм мислил по въпроса

    2 5.13%
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 97
Like Tree25Одобрявам

Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #46

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Интересно какво щеше да мислиш ако ти беше служител в такава фирма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #47

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Интересно какво щеше да мислиш ако ти беше служител в такава фирма.
    Ами кофти работи относно шефовете. Не се обиждай.
    Работил съм (и работя във фирма) в които хората от мениджърският екип - работят за себе си, но не и за фирмата(комисионни от доставчици)!! Второто е, че повечето им решения са неадекватни - далеч от реалността и създават повече проблеми отколкото решават.
    Проблемът е, че собственика и директорите не схващат или не искат да схванат проблема и затова финансовото състояние на фирмата е лошо и трудно се разплаща с доставчиците.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #48

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Интересно какво щеше да мислиш ако ти беше служител в такава фирма.
    Мисленето ми е точно резултат от работата в такава фирма.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #49

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ами кофти работи относно шефовете. Не се обиждай.
    Работил съм (и работя във фирма) в които хората от мениджърският екип - работят за себе си, но не и за фирмата(комисионни от доставчици)!! Второто е, че повечето им решения са неадекватни - далеч от реалността и създават повече проблеми отколкото решават.
    Проблемът е, че собственика и директорите не схващат или не искат да схванат проблема и затова финансовото състояние на фирмата е лошо и трудно се разплаща с доставчиците.
    Това се казва некадърно управление и не трябва да ги мислим. "Който не може да се къпе - да не се съблича" Христославе , не ги съжалявай "горките собственици"- още малко ще събереш пари да им платиш месената издръжка на джиповете и на кооперацията им. ДА мисли. Фирма не се прави само с пари от "тати" а със акъл и КОНТРОЛ над персонала. Ако не ти пука , ще те крадат и мамят както те си искат.

    И затова , дай да не полатя осигуровката , която съм взел от служителя. За такива собственици трябва да се изготви специален тегистър и да се вишат там. И като искат да играят по търгове, да напуснат страната , да теглят кредит , една стабилна "греда" . Отделно за всеки просрочен месец да дълци солидна лихва ,за да не си го помисли отново. Така Ви гарантирам , нещата ще се оправят за много бързо време. А
    ivanb и диди харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #50

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Е, може да се ядем по разни теми,ама как да не те подкрепя тука!?.......С двете ръце имаш подкрепата ми!....Мене най яд ме хваща ,като почнат приказките-като вземеш да плащаш заплати....Демек,аз като плащам заплати съм по висшата категория,ти си плебея!Нямаш право да се изказваш,да мислиш......И същия тоя серсем,ако го накараш да свърши и нещо най елементарно ще се оплете в кълчищата,ама, видите ли,той плащал заплати!.....И от тука пишещите ги има,самочувствие до небето,а кой го знае колко банки му дишат във врата!...И трепери да не дойдат ония с черните костюми ,дето ...просто си стоят ,тихо и мирно-пред офиса,пред дома......Всъщност не знам има ли ги в БГ,но тук този похват е един от най използуваните!......Може да те докара до лудост,че и до по лошо!......И нещата ще се оправят само с натиск-административен,постоянен и тотален-няма значение за здравни,социални или каквито и да са там осигуровки!А след това ще дойде ред и на социалния пакет-ваучери ,обед,облекло......Не можеш да издържиш-ами няма страшно,кадърен ли си -место под слънцето има за всички!Щото тоя непрестанен рефрен с кризата май остана да се плицука само у нас,и тук ръста е о и незнам си колко/демек хич/,но никой не го афишира наляво и надясно и не го говори като мантра-под път и над път..И заплатите си растат,с малко но,растат!Ама никой не се ебава с наемния работник,щото държавата пляска яко!
    Този пост е редактиран от slovaka; 09-10-13 в 20:57.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #51

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Бре Словака, на теглилите кредити изобщо не им пука.Парите са похарчени по джипове и почивки на 5 континента, множество тихоокенаски, полинезийски, атлантически и южноамерикански острови, след което фирмата е "преминала" в "собственост" на някой безимотен църен брат от някой български Бронкс ...

    Теглилите кредита са доволни- поживяли са си, по**али са си, возят се на нови немски лимузини или джипове... кредитните инспектори и те са взели комисионни са отпуснатите и "усвоени" кредити и дори са си построили цели фамилни хотели на "Дъното" или Доспат ..
    Па вие се дърляйте заради тях у този форум ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #52

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Всъщност темата се перифразира като оная за яйцето и кокошката.Какво имам впредвид-грубо казано "они ме лъжат че ми плащат,я ги лъжем че работим".Имам познати и на запад и тука в фирми където плащат/а и се работи/ яко.Е как да излезем от този омагьосан кръг.От едната страна имаме съзнанието на бедния/новозабогатял/ работодател,на който все още очите са по-големи от стомаха и от друга страна можещия/с изключения разбира се/ но мизерно заплатен работник.А българина може да бачка яко...ако има за какво.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #53

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Една статистика,а дали е добре ,вие ще кажете-И в Словакия и в Чехия броя на фирмите намалява средно с около 2.4% годишно,като тази тенденция е от 2010 година и процента се запазва почти един и същ!На пазара остават по малко фирми,с по адекватно заплащане и по добри резултати!......И в двете държави е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО картовото плащане на заплатите на персонала,не,че няма и плащане под масата,но това е почти само за бонуси,разни коледни премии......,такива работи....И не касае фрапантно големи суми!.....

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #54

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    За разлика оттам,тук броя на работещите фирми намаля не с 2.4 годишно ами с 50% за 3 години и следствието от тези фалити и закривания - много свободна работна ръка, която за да оцелее е готова да работи на 20-30 дори 50% по-ниско заплащане от предходното - за какво по-адекватно заплащане говориш??? Знаеш ли колко CV-та се подават за една свободна длъжност счетоводител в пловдив обявена в джобса например? 700 в най-лошия случай - по често около 1000-да. Половината от тях въобще не задават въпроса за заплатата....

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #55

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Работодател, който не плаща осигуровките на своите служители, може да отнесе до 6 години затвор. Промяната в Наказателния кодекс предвижда наказанието да се налага, ако укриването засяга не по-малко от 25 минимални работни заплати. Санкцията важи и за неплащане на пари за здраве.

    Предвижда се и наказание за шеф, който наема работници без трудов договор или обяви пред държавата, че плаща заплата по-малка от реално платената. За престъпление ще се счита и ако работодателят не подаде декларация или напише в нея неверни данни. От наказание обаче се освобождава самият работник, независимо дали е бил съучастник на шефа си или дори негов подбудител.

    Moreto.net -

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #56

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Криминализирането на деянието което си описал в първият абзац:
    1.не решава никакъв проблем
    2.ще доведе до изнасяне извън България на работни места.Държавата ще плаща социални помощи на съкратените работници отишли на трудовата борса.Така стана с фабриката на маргарините "Калиакра"- собственикът изнесе завода с машините в Румъния, но заради изнудвания за даване на голям подкуп от висши държавни чиновници...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #57

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Криминализирането на деянието което си описал в първият абзац:
    1.не решава никакъв проблем
    2.ще доведе до изнасяне извън България на работни места.Държавата ще плаща социални помощи на съкратените работници отишли на трудовата борса.Така стана с фабриката на маргарините "Калиакра"- собственикът изнесе завода с машините в Румъния, но заради изнудвания за даване на голям подкуп от висши държавни чиновници...
    3. Безработните, до юни 2014, ще станат минимум 800 000.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #58

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Икономика не се съживява от фирми и работодатели които мислят единствено как да скрият данък или осигуровки. Така че който не му отърва да се изнася където иска ( не че в румъния примерно ще го оставят да не си плаща данъците...) ама тук всички са свикнали да "влачат" , че сега даже и несправедливо им се вижда че ще ги наказват. Както се изразяват някой в краткосрочен план може и да не изглежда розово, но в дългосрочен децата ни ще са ни благодарни.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #59

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Нарастването на депозитната маса последните години се дължи не на спестовността на българина,а на фирмени депозити прехвърлени на физически лица за по-голяма лихва.Така че пари има,въпроса е да се пресече националния спорт охарактеризиран с изречението-"Ся па ше им и дишам на тия"
    hristoslav2 одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #60

    Отговор: Да се криминализира ли, неплащането на осигуровки от работодателите?

    Ако това е вярно, макар да мисля че не е, то означава че доходността от лихвени плащания надхвърля доходността от самия бизнес. По скоро нарастването на депозитите е свързано с раздяла с бизнес и ограничаване до минимум на всякакви инвестиции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за ДДС дневници - осигуровки
    От glowndark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-09, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе