Вижте резултатите от анкетата: За или против легализацията на наркотиците?

Гласували
21. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    6 28.57%
  • Да - но само леките наркотици

    4 19.05%
  • Твърдо НЕ

    9 42.86%
  • Това са пълни глупости

    3 14.29%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree14Одобрявам

За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #1

    За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Глобалната комисия - стигна до извода, че легализацията на наркотиците по целият свят и прекратяване на углавното преследване на наркоманите ще бъдат по-ефективни, отколкото войната против разпространението на наркотичните вещества
    Global Commission on Drug PolicyIt´s time to end the war on drugs.
    Глобалната комисия за политика за наркотиците под ръководството на бившия бразилски президент Фернандо Кардосо призова за частична или пълна легализация на най-известните наркотици.
    Редица бивши и настоящи държавни глави, както и бившият генерален секретар на ООН Кофи Анан призоваха националните правителства да преминат от забрана на наркотичните вещества, към тяхната регулация.
    „На мястото на наказателната идеология трябва да дойдат по-хуманни и ефективни подходи, базирани на научни доказателства, принципите на общественото здраве и човешките права“, – се казва в документа, изготвен от група експерти, сред които освен бившият президент на Бразилия, Фернандо Кардосо, който я оглавява, влизат и бившият генерален секретар на ООН Кофи Анан, бившите президенти на Колумбия, Мексико, Полша, Португалия и Чили.
    Уточнява се, че световните лидери считат за едно от решенията за легализацията на наркотиците, добре познатият пример за регулиране на продажбите на алкохол и тютюневи изделия. В същото време се подчертава, че това не е въвеждане на свободен оборот, а законодателното регламентиране на тези стоки, се посочва в документа.

    Следва да се отбележи, че Комисията предлага да се поддържа строга забрана върху продажбата на наркотици за малолетни и оборота на „най-силните и най-рискови наркотици,“ като „крек“ (кристална форма на кокаин) и „крокодил“ (дезоморфин). Запазването на такива забрани е „здравен императив“, се казва в доклада, но също така и за регулирането на тези вещества, те препоръчват „придържане към принципите на намаляване на вредите, а не на криминализиране на потребителите.“

    Легализация наркотиков: Россия по-прежнему против - BBC Russian - В мире

    http://medicalmarijuana.bg/
    Нещо което лично аз смятам за пълна глупост - редовната употреба води до шизофрения...

    За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-09-14 в 22:45.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Анкетата е малко безсмислена, предвид това, че няма ясна дефиниция за наркотик. Според текущото законодателство има списък на забранени вещества, в който могат да бъдат включени и капки за нос /примерно/.

    Дали трябва да се забрани никотина - не! Дали трябва да се извадят хашиша и марихуаната от този списък - да!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Само като видях темата и си казах " Ицето" и не сгреших.
    badr одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #4

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Анкетата е малко безсмислена, предвид това, че няма ясна дефиниция за наркотик.
    Дали трябва да се забрани никотина - не!
    А защо не, след като и никотинът е наркотик...
    Наркотиците са химични вещества, които променят физическите, психическите и социалните функции на човека.
    Наркотично вещество — Уикипедия
    Общо за наркотиците

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Само като видях темата и си казах " Ицето" и не сгреших.
    Имаш нещо против мен, или темите които пускам ?
    Този форум е "умрял" ако няма кой от време на време да провокира и пали пожарите...иначе пожарникари много.
    И кога най-после ще започнеш да пишеш по темите, а не просто да спамиш?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-09-14 в 22:30.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Имаш нещо против мен, или темите които пускам ?
    Този форум е "умрял" ако няма кой от време на време да провокира и пали пожарите...иначе пожарникари много.
    И кога най-после ще започнеш да пишеш по темите, а не просто да спамиш?
    Абсолютно нищо против теб ,само констатирах. Относно последния ти въпрос- когато ми е кеф !!!
    Относно това защо "умря" има отговор, но е въпрос на друга дискусия.
    Case Closed
    hristoslav2 одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    при подобна по-обща формулировка на въпроса съм против легализацията на наркотиците

    при по-интелигентен начин на задаването му, от рода на "смятате ли, че контролираната избирателна легализацията на някои упойващи вещества би била по-добър начин за справяне на проблема от очевидно безрезултатната силова намеса?" съм за легализацията

    при съвсем правилен начин за задаване на въпроса, а именно "контролът и легализацията ли са начините за изкореняване на наркотичните зависимости?" ще отговоря така:

    - тъй като човешката глупост е безгранична, край на друсащите се малоумници няма да има, като подкрепя думите си с това: https://www.youtube.com/watch?v=zFgQXvHx-Xc
    (предупреждавам, не е за лабилни душици)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #7

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    при по-интелигентен начин на задаването му, от рода на "смятате ли, че контролираната избирателна легализацията на някои упойващи вещества би била по-добър начин за справяне на проблема от очевидно безрезултатната силова намеса?" съм за легализацията

    при съвсем правилен начин за задаване на въпроса, а именно "контролът и легализацията ли са начините за изкореняване на наркотичните зависимости?"
    Вместо да философстваш - пусни още две анкети

    За и против легализиране/декриминализиране на канабиса

    Лично аз съм против...Представи си само, да се качиш в такси, автобус, самолет, но не знаеш дали пилотът не се е напушил или още по лошо се е насмъркал. Или лягаш на хирургичната маса а екипът от хирурзи се е набоцкал...за кураж преди операцията

    то не че сега имаш някаква гаранция...

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Представи си само, да се качиш в такси, автобус, самолет, но не знаеш дали пилотът не се е напушил или още по лошо се е насмъркал.
    Що, сега знаеш ли? Както винаги ме впечатляваш с аргументацията си.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...
    Принципно може да се легализира всичко - педофилията, кръвосмешенията, груповите оргии на обществени места...що не? Продажбата на цигари не е аргумент - изпушвал съм по 5 кутии за денонощие при тур-дьо-купон , но съм с здрав разсъдък и в най-лошия случай ме болят гърдите...но по никакъв начин не застрашавам живота на никого щото съм адекватен...В общи линии съм ЗА с условие: условието е да не се друсаш на обществено място, където можеш да застрашиш хора. Отивай си в стаята, врътвай ключа, една магистралка и се наслаждавай - излезеш ли обаче на улицата - 10 години. Ицка - имаме ли сделка? Украйна се успокои и те сърбят пръстите нали?
    Този пост е редактиран от Tommorow; 17-09-14 в 03:57.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #10

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна


    Аз казвам твърдо не и на двата въпроса, особено в контекста на нашата държава. Метафорично ако погледнем нещата, законовите пречки упойващите вещества да се разпространяват сред хората представляват един бент, макар и пропукан, който ни предпазва до някъде от отровно, заразно наводнение. В момента, като гледам само алкохолът какво прави в слабото ни, болно и недоразвито общество, представям си, ако се отпуши рязко магията на наркотиците, какво ще настане в парковете, градинките и детските площадки. И ако западните общества разполагат със средства за противовес, като например антинаркотична пропаганда по телевизията в рекламното време, активни образователни мероприятия в училищата и не на последно място изградена ОБЩЕСТВЕНА КУЛТУРА, това при нас го няма и паплачта на улицата би се увеличила лавинообразно.
    От друга страна, твърдите наркотици представляват ефективно и приятно средство за справяне с упоритите килограми и поддържане на завидна дамска фигура, както се вижда от горния клип

    Лошото е, че най-уязвима е младежта, един вид - бъдещите членове на обществото, иначе много малък брой от улегналите, имащи мат'рал в главата хора, биха се подхлъзнали.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 17-09-14 в 04:23.
    Tommorow одобрява това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #11

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    А защо не, след като и никотинът е наркотик...
    Интересни разбирания имаш за това що е наркотик и що не е.
    Предвид додадените линкове - получени с четене на интернет мнения, а не с изграждане на собствено.

    За мен наркотик е вещество, което след приема му помътнява разсъдъка ти в една или друга посока.
    Никотинът няма подобно действие върху човешкия огранизъм. Склонен съм да добавя алкохола към наркотиците, но цигарите - това е нещо съвсем различно и по никакъв начин не виждам мястото им в темата.
    Иначе - против съм каквато и да е легализация на упойващи и помътняващи разума вещества. Алкохолът е достатъчен, не виждам необходимост от легализация на алтернативи във вид на треви.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Иначе - против съм каквато и да е легализация на упойващи и помътняващи разума вещества.
    т.е. нямаш против легализацията на стимулиращи и изострящи разума и тонизиращи тялото и психиката (кокаин, кофеин, никотин, амфетамини)?

    П.С. и да, никотинът е наркотик, който води до пристрастяване. За да има някаъв смисъл от темата трябва да сме сигурни, че си служим с еднакви понятия за "наркотик" или да се преформулира въпроса.
    Този пост е редактиран от Kasap; 17-09-14 в 17:51.
    lazarus18 и hristoslav2 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #13

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Интересни разбирания имаш за това що е наркотик и що не е.
    Предвид додадените линкове - получени с четене на интернет мнения, а не с изграждане на собствено.

    За мен наркотик е вещество, което след приема му помътнява разсъдъка ти в една или друга посока.
    Никотинът няма подобно действие върху човешкия огранизъм. Склонен съм да добавя алкохола към наркотиците, но цигарите - това е нещо съвсем различно и по никакъв начин не виждам мястото им в темата.
    Иначе - против съм каквато и да е легализация на упойващи и помътняващи разума вещества. Алкохолът е достатъчен, не виждам необходимост от легализация на алтернативи във вид на треви.
    Знам какво е наркотик..за разлика от теб. Не е задължително да помътнява съзнанието до степен, че да го усетиш и осъзнаеш. Все пак наркотикът пречи на това...

    Пристрастяване
    Съвременни изследвания показват, че никотина предизвиква редица ефекти в мозъка. По-специално, проучвания на природата на пристрастяването към него показват, че никотина активира мезолимбичния път (система регулираща чувството за удовлетвореност) — като повлиява дейността на нервните вериги в мозъка, отговорни за усещания като удоволствие и еуфория

    Допаминът е един от ключовите невространсмитери участващ в дейността на главния мозък. Установено е, че чрез повишаване на допаминовите нива в мезолимбичния път на мозъка, никотинът се явява агент с екстремно високи стойности към пристрастяване. Много проучвания показват, че към никотина се развива много по-силна зависимост, отколкото към кокаин и хероин. Както и при други медикаменти, към които се развива физическа зависимост, отказването от никотина води до отслабване на продукцията на допамин, като мозъка се опитва да компенсира тази загуба чрез други стимулиращи невротрансмитери, заместващи изкуствената стимулация. От своя страна допамина регулира чувствителността на никотиновите ацетил холинови рецептори. С намаленото му количество пада и тяхната чувствителност. За да се справи с този компенсаторен механизъм мозъка увеличава количеството на рецепторите. В последствие се увеличава количеството на норадреналина, дериват на допамина, който потиска рециклирането на глутаматните рецептори, отговорни за формирането на памет и познавателните умения. Крайния ефект е увеличена чувствителност на мезолимбичния път, в противовес на други наркотици като кокаин и хероин, които, потискат чувствителността му.Тази неврофизиологична промяна се задържа месеци след отказването от тютюна.
    Никотин — Уикипедия

    Лично за мен пушачите и алкохолиците - са наркомани. Друг е въпросът, колко от тях имат познанията и разума да го осъзнаят. Също като неграмотното ни и безхаберно общество, което прави компромис за пушачите(все пак законите се пишат предимно от пушачи), но е безкомпромисно с употребяващите твърди наркотици.
    Държа да уточня, че не влизам нито една от тези групи.
    Един единствен път, поради невнимание съм се "дрогирал" - изпих 2 хапчета против кашлица (Котдерпин) без да обърна внимание че срокът им е изтекъл и така в продължение на час, час и половина бях неадекватен и ме напушваше на смях. Осъзнато но неконтролируемо - чувството за слабост и самоунижение беше безгранично...Това стана у дома и не се изложих пред никого.

    Борбата с наркотиците трябва да е безкомпромисна. Смърт за производство, транспорт и търговия с наркотични вещества и конфискация на имущество за употребата им. В някои страни от юго-източна Азия прилагат нещо подобно, но нашето безмозъчно общество даже хвърля пари и усилия да спаси някой полакомил се българин..заловен и осъден за нарко-трафик някъде зад граница. Вместо да приеме същите закони....и да каже: Бастисайте го - заслужил си го е.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-09-14 в 18:25.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    т.е. нямаш против легализацията на стимулиращи и изострящи разума и тонизиращи тялото и психиката (кокаин, кофеин, никотин, амфетамини)?

    П.С. и да, никотинът е наркотик, който води до пристрастяване. За да има някаъв смисъл от темата трябва да сме сигурни, че си служим с еднакви понятия за "наркотик" или да се преформулира въпроса.
    С някои допълнения, да, нямам нищо против.
    Но маниакални крайни сталинистки мнения като последното на h2 направо ме отказват от допълненията.
    За легализацията само за да гледам сеир и реакции.
    ПП - Христослав, ти някога напивал ли си се бе човече? Освободи малко тази яма от негативна ярост и комично чувство за превъзходство и непогрешимост.
    Вредните неща са силно препоръчителни за здрав разум и щастлив живот, проблема е в границата.
    ПП - Моля, позволи ми дай имам собствен контекст за понятието наркотик, несъвпадащ с твоя без това да води до извод кой какво знае /в колко форума е регистриран / и какво не знае...
    Mr.TECHNO одобрява това.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Отговор: За или против легализацията на наркотиците? Дали борбата с тях е достатъчно ефективна? Нека да видим какво мислите вие...

    И интернет, и интернет е наркотик!

    Кара някои индвиди от човешката раса по цял ден да "висят" в него, да изгубят връзка с реалния живот ...

    За тях няма бира, няма цигарки, няма обезболяващи, няма жени, нито влажен, мокър изтощаваш SEX , имат само интернет/Фейсбук "приятели" и виртуално-цифрови интимни сношения ...

    Превърнали са се в интернет духове, безплътни, виртуални сенки на плътското си тяло, оставено в реалността да линее пред монитора и заприличващо на Джин Ги би...

    ОСВЕН ТОВА -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    . Друг е въпросът, колко от тях имат познанията и разума да го осъзнаят.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Бастисайте го - заслужил си го е.
    И за интернет наркоманите така, и за тях така- заслужили са си го ...

    Макар, че те не са виновни, защото са болни и поради това не са наясно как точно пропиляват/погубват живота си ...
    Този пост е редактиран от justify; 17-09-14 в 19:01.
    badr одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво мислите за LG 32LV375S
    От bies във форум LG телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-13, 15:50
  2. Отговори: 1
    Последно: 07-11-06, 02:29
  3. ShadodUser какво мислите
    От zoro във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-05, 18:19
  4. Какво мислите за XGI ?
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-03, 00:30
  5. Отговори: 43
    Последно: 03-03-03, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе