Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Оптичен кабел или Коаксиал ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #16

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!

    Големи философи сте...
    Как един не попита Velocyraptor какъв тип информациа ще се предава по оптична/коаксиална линия
    Velocyraptor, ако данните(музика,видео,данни...) са ти цифрови - ако щеш и по водопровода ги пращай... разликата зависи от корекция на грешките при обмен


    ОФФ
    ... сега очаквам и тема "Кое е по качествено грамофона или ЦД-то"....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!

    Оптичният кабел се препоръчва при по-големи дължини поради по-малки загуби при преноса, както и поради това, че не му влияят ЕМ смущенията. Но за малки дължини, както е в случая - няма значение кой от двата вида ще се използва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!


    @skynet, напълно съгласен с теб.
    По въпроса с mp3-ките, претърпяли всякакви трансформации - също, но за целта аз си играя дълго със Sony Sound Forge 8.0 и правя чудеса даже и с кофти записи. Пипвам честотната лента, динамиката, баланса, нивото, премахвам клипинга, правя корекции на ниво милисекунди от записа, ако се налага. След това трансформирам в 24 bit във wma при битрейт 384 kbps. В повечето случаи успявам да постигна много по-свежо звучене от оригиналното mp3, но това значи поне по 20-30 минути играчка с всяка песен

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #19

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!

    Без да се пиша за сериозен познавач, но според мен няма да има абсолютно никаква разлика в качеството между оптика и коаксиал. Нали в това е идеята за предаването на сигнала в цифров вид. Предава се информация в избитъчен вид и съответно се прави обратната техника - корекция на грешки. Аналогичен въпрос - какво се случва със запис на дискета, CD или диск. То нямаше да ползваме компютри. Единствената разлика - може да се вкара кофти напрежение по оплетката - например кабеларка, но затова е писано хиляда пъти, че се слага задължително разделящ филтър.
    Успех.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!

    @skynet, аз съм една от 4 - 5-те фирми в страната, които внасят такива световоди за индустриални приложения
    При мен те се явяват като аксесоари към фотоелектричните сензори, специално предназначени за работа със световоди. Световодите се делят на стъклени и пластмасови, а те от своя страна се разделят на единични (бариерен принцип) и сдвоени (дифузен принцип). Стъклените са армирани със стоманена оплетка, издържат на високи температури, агресивни среди и т.н. 1 метър от тях обаче е с цена 150-300 лв. При тях не е възможно никакво рязане и скъсяване. Пластмасовите са по-гъвкави и доста по евтини - сдвоен такъв с дължина 2 метра е към 100-150 лв. Към всеки комплект пластмасови си има специален инструмент за точно перпендикулярно отрязване ако се налага скъсяване. Но както казах - тяхното предназначение е за индустриални приложения - регистриране наличието на обект с помощта на светлина например в ограничени пространства, където не може да се монтира сензор с оптика, или има вероятност той механично да бъде повреден. Накратко световода служи да се "изнесе" оптиката на сензора на някакво си разстояние от него. Съгласен съм, че в магазините за 15 лв получаваш боклук под формата на оптичен аудио кабел, но кой ли би дал луди пари за истински световод. Иначе не е лоша идеята да почна да си търся клиенти и сред баш аудиофилите

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #21

    Re: Оптичен кабел или Коаксиал ?!

    От аудиофилите трудно ще намериш клиентела, щото те живеят още в 1936 г. и слушат музика на ламБи. Та мисълта ми е, че не са открили още транзистора, камо ли световода

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. КУПУВАМ ОПТИЧЕН КАБЕЛ
    От salico във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-12, 00:28
  2. Препоръчайте ми оптичен кабел
    От Frost във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-07, 17:33
  3. оптичен кабел 10м.
    От millepetrozza във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-07, 00:37
  4. Какъв оптичен кабел е по добре?
    От DoRa във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-05, 16:34
  5. Проблем с оптичен кабел!!!
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-04, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе