Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

за хаи енд маняци !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от DJPOPA
    Ами толкова ти разбира приятеля. Сони си имат чудесни , аудиофилски продукти. Един прост пример-аудиоапаратурата от серията "Есприт" , като визирам СД-плеърите , дековете и тунерите. По реакцията на приятеля ти ми се струва , че е от групичката на бгаудио , които си мислят че са хванали Господ за шлифера с лампови усилватели , сглобени от бракувани , военни ЗИП-ове и широколентови говорители произведени с части и в завода , където се правят благоевградските боклуци. Като сложиш и факта , че начело на хунтата си са поставили неграмотника Иван Рачев , чийто образование е за учител по физическо и две жици не е запоил през живота си-картинката става без нужда от коментар...
    Крайно изказване правиш. Най-малкото , че човека който не харесва Сони има аудиотехника за над 50к лева. За ESPRIT серията на Sony съм съгласен за CD-тата, ама усилвател с транзистори да ми го водят Hi End малко смешно звучи. Както и да е, безсмислени спорове не ми се водят , всичко опира до дебел джоб да си позволиш това което ушите ти искат (и могат) да чуят.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #17

    Re: за хаи енд маняци !

    stenly сега пък ти говориш глупости!
    ама усилвател с транзистори да ми го водят Hi End малко смешно звучи.
    Мога да те насоча към някои транзисторни усилватели за над 50 000 лв които определено са в Hi End сферата!
    Не си мисли, че всичко що е лампа свири хубаво.
    Познавам аудиофили с неограничен бюджет, които предпочитат транзистори!
    Та да се гледа на нещата толко едностранчиво е несериозно!

    Слушал съм невероятно скъпи системи и с лампи и с транзистори - и двете си имат предимства ! А има и хибриди

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    stenly сега пък ти говориш глупости!Мога да те насоча към някои транзисторни усилватели за над 50 000 лв които определено са в Hi End сферата!
    Не си мисли, че всичко що е лампа свири хубаво.
    Познавам аудиофили с неограничен бюджет, които предпочитат транзистори!
    Та да се гледа на нещата толко едностранчиво е несериозно!

    Слушал съм невероятно скъпи системи и с лампи и с транзистори - и двете си имат предимства ! А има и хибриди
    Съгласен съм с теб , но тук говорихме за Esprite серията на Sony. Иначе и аз съм се радвал на звука на качественни транзисторни усилватели.....Особенно на един стар модел Yamaha който си имаше и мостове за изключване на предусилвателната част с корекциите и вадеше страшно мек и приятен звук.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #19

    Re: за хаи енд маняци !

    Stenly , на предпоследното експо на нашия клуб слушахме един транзисторен "Griphon" , чиято цена беше малко под 40К лв и звучеше перфектно . Така че приятеля ти изобщо не се класира , за да дава компетентни мнения. Крайното изказване е неговото , а не моето. Аз не отричам нито един усивателен елемент. Работя с всички , въпреки , че лампите са ми любими. Всяко категорично отричане на доказал се клон от аудиотехниката ми мирише на свръх некомпетентност. Освен всичко друго има редица доказани DIY схемни решения с транзистори , които звучат чудесно. Убеден съм , че зад завеса , приятелят ти няма да познае какъв усилвател свири в поне 5-6 от 10 случая. Да не говорим , че калпавия лампов усилвател звучи далеч по-зле от всеки друг тип усилватели. Всичко се заключава в плацебо-ефекта и явно приятеля ти е силно обладан от него...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #20

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от saissais
    Ами в София има магазини с подобна техника, в смисъл с над 100-200 000 лв. цени, която може да се чуе.
    по дяволите един път съвсем случайно минах от там - и бях със една раница с инструменти за монтиране на ламинат ...... е не можах да се сдържа,макар и със работни дрехи директно влязох и хората които работиха там със две думи от моя страна ми обърнаха най-вежливо около 20мин. внимание,за което от цялото ми музикално-съзерцаващо сърце съм им благодарен ...... който иска да види нещо наистина красиво и да чуе невероятноста на музикалните технологий може със удоволствие да иде там,хората са много готини и разбрани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе