Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

за хаи енд маняци !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #1

    за хаи енд маняци !

    http://page6.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/f54949312 изплакни окото ! (нее електрожен)...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: за хаи енд маняци !

    точно за 5 секунди намерих човекопоносим линк, а не стъпките на пияна японска стоножка

    http://www.avland.co.uk/sony/tan1/index.htm

  4. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #3

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    точно за 5 секунди намерих човекопоносим линк, а не стъпките на пияна японска стоножка

    http://www.avland.co.uk/sony/tan1/index.htm
    поздрави - твоите даже са отворени !

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: за хаи енд маняци !

    ма май са "леко" скъпички -The Sony SS-M9ED Speaker £9999.95- и не са за всички маняци.
    P.S тия 0.05 до 10 000 мога и да ги преживея.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #5

    Re: за хаи енд маняци !

    като се замисля има къде къде по-скъпи

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: за хаи енд маняци !

    хехе, показах поста на един мой приятел който си е Hi End маниак . Отговора му беше ........Sony и Hi End ? Да,да! Транзистори ? Да си ги слушат!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #7

    Re: за хаи енд маняци !

    Преди години (майко мила, те станали повече от 10) в Германия разглеждах един от големите им хипермаркети за електроника. Някъде вътре в огромното хале се бутнах в едно оградено като оранжерия помещение с особено любезно обслужващ персонал. Като разглеждах цените там ми се размъти нещо погледът -предположих, че или има грешки по етикетите или не броя правирно нулите по тях. Е, там най-евтиното на пръв поглед нещо, което се продаваше беше разположено непосредствено до входа/изхода -рак система СОНИ, на която всеки един етаж струваше 20000 марки. Сега като се замисля, трябваше повече време да му отделя на този щанд (в гледане разбира се), ама тогава съм бил млад и зелен и бързо съм се уплашил. Помня, че голямо впечатление ми направи един предусилвател за слушалки -един такъв дървен и от него се подаваха лампи. Беше комбиниран с дървени слушалки, но не вървяха комплект! И те струваха по 20000 на парче. Хм, сега като гледам цифрите и си мисля да не би да съм бил в нещо като нашите "Магазин за 1 лев", само че малко по(о)бъркан!
    Това е от мен за допълване на картинката.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    хехе, показах поста на един мой приятел който си е Hi End маниак . Отговора му беше ........Sony и Hi End ? Да,да! Транзистори ? Да си ги слушат!
    Взе ми го от устата. Тъкмо това щях да пиша. Сони и Хай енд нещо не се вързва много.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: за хаи енд маняци !

    Мен ми е интересно друго, колко от пишещите тук са имали възможност да видят на живо поне, не да чуят как звучат подобни техники, без значения на коя марка са, за да давате каквито и да било оценки ?

    А що се отнася до SONY, да основният им пазарен елемент не са хай-енд системите, но това съвсем не означва че нямат такива. Имал съм възможността и най-вече удоволствието да чуя как звучи крайно стъпало (моно) изпълнено с лампи, изглещащо като съндък, само с едно копче за пускане и изключване, тежащо 250кг и струващо десетки хил. долара - и всичко това в Sony Building - Tokyo със някакви слушалки (дървени), струващи някакви си $1500.

    Конкретно за тези модели от темата, няма представа колко са хай-енд като звук, но поне изглеждат като такива

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: за хаи енд маняци !


    Каквито и оценки да даваме , дали разбираме или не , имат ли SONY HI End или нямат , звука дали е хубав ,супер , нечовешки и т.н. мисля ,че що се отнася до цените , съмнявам се участник от форума да може да си ги позволи. Така че ми е все тая дали съм имал "удоволствието" или не да ги чуя.
    P.S Бил съм в такава "специално" оборудвана с "евтина" техника" стая в едно фестовално градче в Австрия (Брегенц) , но нищо не помня от "супер звука".

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: за хаи енд маняци !

    Има и доста по-интересни

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #12

    Re: за хаи енд маняци !

    Ъххх, научи се да пишеш бре човек
    Крис

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #13

    Re: за хаи енд маняци !

    Ами в София има магазини с подобна техника, в смисъл с над 100-200 000 лв. цени, която може да се чуе.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #14

    Re: за хаи енд маняци !

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    хехе, показах поста на един мой приятел който си е Hi End маниак . Отговора му беше ........Sony и Hi End ? Да,да! Транзистори ? Да си ги слушат!
    Ами толкова ти разбира приятеля. Сони си имат чудесни , аудиофилски продукти. Един прост пример-аудиоапаратурата от серията "Есприт" , като визирам СД-плеърите , дековете и тунерите. По реакцията на приятеля ти ми се струва , че е от групичката на бгаудио , които си мислят че са хванали Господ за шлифера с лампови усилватели , сглобени от бракувани , военни ЗИП-ове и широколентови говорители произведени с части и в завода , където се правят благоевградските боклуци. Като сложиш и факта , че начело на хунтата си са поставили неграмотника Иван Рачев , чийто образование е за учител по физическо и две жици не е запоил през живота си-картинката става без нужда от коментар...

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #15

    Re: за хаи енд маняци !

    Да, преди доста години и аз бях си купил евтина аудио уредба Сони, която, слава богу, се развали точно след година, дни след като изтече гаранцията, и така се отървах от нещо, наказание за ушите, както прозрях по-късно.
    Но от няколко години слушам едно усилвателче, произведено в Япония, Sony, с едни колонки Quadral Vulkan, на около 25 годинки, и вече трудно мога да отида и в концертна зала, защото понякога дори музиката на живо трудно може да звучи така добре, както тази, която слушам в къщи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе