Резултати от 1 до 13 от общо 13

Струва ли си стереото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #1

    Струва ли си стереото?

    Здравейте,
    Имам колонки DALI Concept 6 http://www.dali.dk/uk/page288.aspx?sub=297&prod=484 и ресийвър Pioneer 915.
    Понеже не смятам да си купувам още колони за 5/6/7.1 се замислих върху идеята да сменя ресийвъра със стерео такъв. Може и да е усилвател, но опцията с тунер ме влече повече. Пък и дистанционно е добре да има
    Един приятел се похвали, че си е купил Ямаха RX 397, което общо взето отговаря на това което търся.
    Въпроса е дали може да се намери нещо по-добро на пазара в България, като се има предвид, че не съм маниак-екстремист и предпочитам купешкото пред самоделката (не се засягайте!)
    И въобще струва ли си цялото упражнение или да си държа Пионера, в който между другото най-много ме кефи универсалното самообучаващо се дистанционно - родих се направо

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Струва ли си стереото?


  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re: Струва ли си стереото?

    Пробвай с Yamaha-та как се чува,дали ще намериш разликата, която търсиш (щом ти е приятел,няма да има проблем да пробвате,предполагам) .Всеки модерен стерео усилвател има дистанционно(дори да е без тунер),но не такова като на ресийвъра.Сподели преки впечатления за Дали-то,че ги бях препоръчал в темата за избор на ресийвър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #4

    Re: Струва ли си стереото?

    Без да имам много опит и да съм 'разбирач' Дали-то е много приятно - нямам оплаквания - има си и бас и среда дори и са доста добре балансирани. Като ги купувах имаше едни други в магазина на подобна цена (към 700 лв), по стар модел 5005 мисля, ама бяха много грубо басови - нещо което не търся. И на всичкото отгоре изглеждат доста добре в интериора
    Ще ми е интересно да чуя и мнение на хора с повече опит така че ако е интересно можем да чуем колонките.

    Иначе се замислих, че ако искам стерео, няма да мога да гледам филми с цифров звук - имах подобен проблем със стария Техникс... Пък и в крайна сметка Пионера не е май чак толкова лош за моите цели - все пак не е 315 а 915...

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Струва ли си стереото?

    Не мисля, че операцията си струва изобщо.
    Първо, щом понякога гледаш филми е хубаво да имаш декодерите на ресийвъра.
    Второ, звука няма да се подобри значително със Ямахата. Въпреки че двата придават различен звук на музиката и зависи кой ще ти хареса повече. Според мен звученето от този Pioneer в директен режим би трябвало да е съвсем приличен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #6

    Re: Струва ли си стереото?

    Май така ще се окаже
    А дали има смисъл ресийвъра да има HDMI - малко не се сещам каква е далаверата изобщо да прекарваш видеото през ресийвъра?! Не е ли по-добре директно от HDMI на DVD-то да отива в HDMI на телевизора? Също четох някъде, че LCD/Plasma телевизорите имат проблем с разминаването на звук и картина от ресийвъра - колко е сериозен проблема и има ли разумно решение без покупка на по-скъп ресийвър?
    Защото съм си харесал Ямаха RX-V659, която ги може тия работи пък и май има доста прилично стерео...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Струва ли си стереото?

    Някои плеъри също имат опция за корекция на разминаването. Твоя ресийвър дали го няма като опция?
    Иначе HDMI е малко излишно освен ако не прекарваш видеото през ресийвъра заради някакви по-добри обработки /деинтерлейсинг, ъпскелинг/.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #8

    Re: Струва ли си стереото?

    A проблема няма ли го с телевизията?
    Гледах че Пионер DV600, който все още съм си харесал има time delay функция, както и ъпскейлинг и т.н., т.е не трябва ресийвъра да ги има...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re: Струва ли си стереото?

    Бих искал да си донеса усилвателя(Yamaha AX-497) и да го сравня с ресийвър,но едва ли ще ми се намери време в близките месец -два.Нямам познати,пък ми е интересно до колко има разлика в звука.Той тежи 9.5кг,a ресийвъра(в случая 915) е 9.7 .Все трябва да има някаква разлика във звука иначе кое ще му тежи толкова(на усилвателя).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: Струва ли си стереото?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Бих искал да си донеса усилвателя(Yamaha AX-497) и да го сравня с ресийвър,но едва ли ще ми се намери време в близките месец -два.Нямам познати,пък ми е интересно до колко има разлика в звука.Той тежи 9.5кг,a ресийвъра(в случая 915) е 9.7 .Все трябва да има някаква разлика във звука иначе кое ще му тежи толкова(на усилвателя).
    Колега, усилвателя ти е доста ЛЕК А може да му тежи ламарината

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #11

    Re: Струва ли си стереото?

    Хаха.Пък може и врътката за усилване да е

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #12

    Re: Струва ли си стереото?

    Само не разбрах къде е стереото в тази тема???

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: Струва ли си стереото?

    В заглавието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Струва ли си?
    От bagdatis91 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 13
    Последно: 04-07-12, 11:16
  2. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. IBM - Lenovo, струва ли си
    От clikk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-06, 01:02
  5. Струва ли си да го тегля?
    От rover във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 02-04-01, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе