Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #1

    Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Здравейте!

    Разглеждам за ресивър за да допълня комплекта за домашни забавления. Харесва ми качествения звук , но определено не съм маниак и не ми се дават много пари за ресивър, затова разглеждам най-ниския клас ресивъри на Pioneer и Sony. Какво ще кажете за следните два модела :



    или



    Пълните спецификации ги има на electron.bg тук http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1723 и тук http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1075

    Основната разлика е , че Sony-то има HDMI входове , иначе и двата са с подобна мощност и еднакъв брой канали. Кое според вас си струва повече парите?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Може и http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023556 .В този клас всеобщото мнение е ,че не струва,но със сигурност е по-добре от някаква системка за домашно кино за 400 лв примерно.Разходи се,вземи няколко диска,двд и цд с любима музика и филми и ги накарай да ти ги пуснат,те в електрон без това не се убиват от работа,така че няма да е проблем-2та ресийвъра на еквивалентни настройки и на еднакъв комплект колони.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #3

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Да, може Ямахата не бях я гледал. Иначе ще го ползвам предимно в стерео режим за слушане на музика от mp3/flac, телевизора, рядко audio CD-та. Искам да звучи прилично за парите си и все пак да не е на нивото на пластмасовите кутийки с които продават системите за домашно кино. Мисля да го комбинирам с две колони + събуфър. Преди да питате - бюджета ми за колоните е около 800-900 лв за чифт и се надявам с един такъв ресивър да получа прилично (за не много претенциозен към звука слушател) качество.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #4

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Защо просто не вземеш едно нормалко стерео усилвателче?
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023643
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023647
    Аз имах това http://www.electron.bg/product_info....acturers_id=25
    и небях особено доволен от него.
    Може да потарсиш нещо втора ръка има огромен избор успех.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Определено щом мислиш да е за музика си вземи стерео усилвател. Защо да разпиляваш бюджета си по излишни канали. Така ще вземеш нещо по-добро за тези пари.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Правилно ти казаха - стерео усилвател. Свиренето на такъв тип ресийвъри е под всякаква критика

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #7

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Простете на лаика , но защо ресивърите свирят по-зле от аналогичен усилвател?
    Заради това че усилвателите са с транзисторни крайни стъпала а ресивъра има една интегрална схема която е крайно стъпало?
    Ресивъра ме блазни поради няколко причини:

    1. Има радио - жена ми доста слуша , в момента от един стар касетофон.
    2. Многото входове (може с по-новите усилватели да е същото) и това да отпада.
    3. Разните декодери Dolby, DTS, ала-бала, не знам доколко ще ми влязат в работа. Може би ако сложа повече колони за 5.1?

    Иначе наистина съм сравнявал моя стар Technics SU-V8 пак интегрален, мисля че е модел от 80те със сравнително нов ресивър Kenwood и честно казано Technics-a свиреше класи по-добре на еднакви колони , как стават тия работи не знам ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Не всички рисивъри са с интегрални схеми, както и не всички стереоусилватели са транзисторни.

    Ако на някой му се рови и е наясно с електрониката, може да си направи регистрация и да погледне линка по-долу, има доста сервизни ръководства на техниките от последните години:
    http://monitor.net.ru/forum/index.php

    Ако ти трябва само за музика, можеш да си вземеш и усилвател втора употреба. Ако е читав, хем ще спестиш от парите, хем и изработката на по-старите е по-добра. Важното е да го чуеш и да ти хареса звученето. Въпреки че акустиката из различните магазини със сигурност ще се различава от тази във вас, можеш да пробваш с двете крайности - направи си примерно аудио CD-та с най-добре звучащата ти музика, която слушаш, както и с най-зле звучащата. Така ще можеш да прецениш дадените компоненти в двете крайности.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Цитат Първоначално публикувано от jungleboy
    Простете на лаика , но защо ресивърите свирят по-зле от аналогичен усилвател?
    ...
    Най-малкото защото ХХХ лева се разпределят за два канала, а не за 6.

    В ХХХ-те ти лева, можеш да си намериш класен втора употреба усилвател, с достатъчно входове. В цената ще можеш да включиш и не-лош тунер или пък усилвателя да е направо ресийвър (да се чете като двуканалаен усилвател с вграден радио тунер! а не многоканален).

    При втора употреба техниката има риск - да - но има и търговци които държат на името си

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    на SONY-то мисля че крайното стъпало е транзисторно и от двата модела то е по-добро.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #11

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Трябва да ги чуя аз в стерео режим, но като че ли клоня към Sony-то , въпреки че CD плейъра ми е Pioneer и няма да са съвсем комплект...
    А като казвате че двуканален усилвател свири по-добре , какво имате предвид като разлика в качеството?
    Receiver-a криви? Има по-високо ниво на шум? Не свири "вярно"?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Би ли ми обяснил как се чува по-високото ниво на шум?

    Взимай която и да е от двете пръчки - те са СУПЕР!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #13

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Нали това питам , защо се дефинират като "пръчки", трябва да има проблем със звука някакъв ?
    Ама проблем който можеш да определиш докато го слушаш и да кажеш ето 2 пъти по-скъпия свири по добре , защото звука е такъв а на евтиния е такъв...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #14

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Най-добре иди и прослушай един от двата и после прослушай един скъп и ако не усетиш голяма разлика взимаи евтиния
    Тряба да ги чуеш. Ако може на едни и сащи колони в едно и сащо помещение ще е най-добре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #15

    Re: Ресивъри нисък клас Pioneer VSX-471 или Sony STR-DG510

    Sony STR-DG510 е за предпочитане, тъй като разполага с HDMI интерфейс. Искаме или не, до година-две ще го ползваме.
    Предимство е и транзистоното изпълнение на Sony-то. На мен лично повече ми допада "звука" на Сони в ниския ценови диапазон(сравнявайки между посочените 2 марки) , но при всеки е различно предполагам
    Обърни внимание на това че тонколоните , които ще закупиш в следващия етап е необходимо да бъдат 6 или 8 Ом.
    По въпроса за "пръчките" - Превилегия е на "корифеите" в областта да правят подобни изказвания. Има хора, които не признават прогреса и още са в ламповата епоха, но пък за сметка на това чуват неща, които други не успяват даже да доловят....

    Поздрави !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нисък клас система за домашно кино
    От garigazari във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-12, 19:53
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-12-12, 21:30
  3. Продавам настолен компютър - нисък клас
    От lumpish във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-12, 12:19
  4. Избор между три системи от нисък клас ...?
    От startus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 18-04-11, 15:26
  5. Купувам : Видео карта от нисък клас AGP
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-08, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе