Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Помощ при избор на рисийвър + колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #1

    Помощ при избор на рисийвър + колони

    Първо да кажа "Здравейте", не съм писал във форума близо 4 години, но сега искам да помоля за съвет. попрочетох доста теми, но това не ми пречи да имам въпроси

    засега ще имам само 2 колони, поради много ограниченото място вкъщи.
    спрял съм се на 2 модела колони: Cerwin Vega VE-12 или JBL ES90. и 2те са 8 ома.

    опитвам се да си харесам рисийвър, който да вади прилично стерео. харесах си една Yamaha RX-V563, която пише, че е 105 вата при 4ома и 90вата при 6 ома, а при 8 ома няма данни, което ме навежда на мисълта, че може да не е предвидена за работа с 8 омови колони. същата ямаха в изпълнение за САЩ и Канада е сметната за 6 и 8 ома, а не за 4 и 6 както японската (може би японска), като при 8 ома е 90 вата.

    за да пресека въпроса "защо не си вземеш стерео усилвател?" искам да кажа, че взимам рисивър с някаква перспектива и не искам да го сменям след 1 година като ми потрябва HDMI или нещо подобно.

    Дори не мога да формулирам като цяло въпросите, защото темата все още не е избистрена, но:
    1) някой има ли наблюдения на този модел или RX-V463 + една от двата модела колони
    2) кой от 2та модела колони бихте препоръчали и защо

    ще има още въпроси в последсвие

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #2

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Първо горещо бих ти препоръчал да се ориентираш към различни колони!
    Нито Cerwin Vega нито JBL имат нещо общо с музиката!!!
    И да дадеш пари за такава колона за мен е грехота !

    Още повече, че имаш ограничено пространство!!!

    На твое място бих взел по-малки но по-качествени озвучителни тела ... фирми бол - кеф, фокал, монитор аудио, b&w, и т.н.

    относно рисивъра - не се притеснявай със сигурност работи на 8 ома, но пак не бих взел ямахата ... при положение, че това нещо ще се слуша и в стерео .. бих се замислил за денон или онкио.

    Та преди да си си дал парите хубаво помисли и пообиколи ... да не се плюеш после сам

    Ако помещението ти е малко даже бих взел хубав букшелв вместо шкафовете за обувки дето си писал

    Айде успех, и ако искаш да ти се улесни малко живота напиши тука колко ти е голяма реално стаята и колко пари ти се дават за рисивър и 2 колони.

  4. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #3

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Здравей,
    пространството, с което разполагам е стая с размер 3.5х6 метра, като половина е кухня на стената, на която стои телевизора има 2 колони (бетонни) на разстояние 2 метра една от друга. мяркам телевизора и 2те тонколони да са в това разстояние (по-скоро жената е единствено склонна на този вариант).

    семейния бюджет е около 1500-1800лв примерно

    п.с. препоръчаха ми някакви Alesis, които никога не съм ги чувал, но ми изглеждат малко слабички.

    гледах и денон, но в някакъв форум (бгаудио...) четох, че сравнително евтините денони AVR-1706 AVR-1906 свирели по-лошо от Yamaha за същите пари, та затова предположих да взема Yamaha.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #4

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Формулирай си целите. Искаш да започнеш нещо, което в бъдеще да надгражда, или си склонен на решиш нещата отведнъж с многоканален рисивър с като начало само предна стерео двойка.

    Излишно е да напомням, че стереото и киното нямат много допирни точки. Трябва да слушаш където можеш рисивъри в стерео режим и да си прецениш сам.

    Изобщо не пренебрегвай оказионите, особено при изборът на колони, защото там има много добри неща....


  6. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #5

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Засега ще е само стерео, в последсвие може би (ако жената склони , ако има $$$) да довземем тонколони, та целта ми е да не се чудя какво да правя стерео усилвател, а да ползвам това, което съм купил.

    ако може да ми говорите в марки при избора на колони и рисивъри ще е най-добре, защото дори и да отида да търся някакви колони, не разбирам, така че не знам какво да търся.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #6

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Добра стерео двойка до около 1200 лв. – търси и слушай. В технополис имаше едни танойки, но не помня модел, отиди и при титан на солунска, поразтърси и правени може и хорни...

    При рисивъра нещата са много субективни, обиколи и слушай, въпреки че вместо рисивър за 1000 лв можеш да вземеш стерео усилвател за около 300-400 лв. После винаги можеш да си вземеш някакъв прост многоканален рисивър (напр Кода) колкото за киното + още някакви колони + суб.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Тези Веги са изключително за дискотечна музика. Бива ги да правят як джангър, но са прекалено са твоето помещение.
    За тези пари може да разгледаш и тези модели, които на мен са ми харесали:
    http://www.audiovideo-bg.com/article...?ArticleID=440
    http://www.monitoraudio.co.uk/produc...e=8&product=57

    но на пазара има и други добри. Трябва да си ги чуеш и харесаш сам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #8

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Ето ти един списък от друга тема, директно копи/пейст:

    JBL & Infiniti
    http://www.audio-factor.com/?&show=item&usbid=17628

    Monitor Audio + малко Focal
    http://www.audio-bg.com/bg/contacts.html

    Добавено:
    http://www.audiovideo-bg.com/showpage.php?PageID=4

    +Задължително Титан на Солунска:
    http://homecinema-bg.com/

    Виж и този оказион:
    http://orca-audio.com/index.php

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #9

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    А идеалния вариант според мен е следния:

    Взимаш сега хубав стерео усилвател, който има възможност да се ползва като крайно стъпало!
    Взимаш едни хубави букшелв колони!

    И слушаш с удоволствие!

    След време ако се навие жената за домашно кино - купуваш най евтиния хубав рисивър с предусилвателни изходи и си готов!

    Хем имаш чудно стерео, хем не правиш компромис никъде.
    Ама бюджета го виждам малко нагоре

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #10

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    И аз имах предвид подобен подход в твоят случай:

    Чуй BR2-букшелф на А.Кънчев с/у Плесио (http://www.audio-bg.com/bg/contacts.html), цената им беше под 1000 лв със сигурност за двойка

    Добри стерео усилватели/рисивъри се намират за остатъка от бюджета ти!

    Получаваш нещо добро за парите си, като ако в един момент букшелфа ти станат малки, ъпгрейдваш със рисивър, и ги пращаш за задни и си взимаш други за предни

    Не че ще го направиш, ама ще си по-спокоен че можеш....някога.........

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Я си купи най-доброто възможно стерео за тези пари, че явно жената няма да ти даде да направиш съраунд

    Хубавите стерео усилватели не се обезценяват много, така че ако решиш после да го разкарваш няма да си на голяма "загуба"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #12

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Здравей wfw !
    ...Тъй като правилно предположи, че ще се обсъждат стерео усилватели, хорни и прочие..., ще се опитам да изкажа моето мнение в различна посока от обсъжданата до момента. Ще отговоря на въпроса ти, доколкото мога .
    - Според мен си се ориентирал правилно в избора си на рисийвър. Ямахите имат доста добро стерео и не мисля, че има спор по въпроса, независимо от някои мнения. Представянето им в киното е ясно. Най-добри в ниския клас, както и във високия..., какво да правиш... - традиции в синтезирането на звука и в аудиото. Нека не забравяме и това, че са транзисторно изпълнение дори и в ниския си клас, за разлика от голяма част от други марки.
    Звукът казват им бил "агресивен"?! - Зависи на теб какво ти допада. Според мен Денон пък свирят "вяло", в киното се представят добре единствено моделите от висок клас, ...но да се върнем на темата.....
    Според мен JBL ES90 е по добрия избор, тъй като съм чувал Ямаха RX-V457 в комбинация с JBL ES90 и мога да кажа, че сработката беше повече от добра. Чувал съм я и с Джамо Е-875 ( http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09009641 ) - също идеална сработка и представяне в стерео и в кино.
    Моят съвет към теб е да пообиколиш магазините и да послушаш. Избери "твоя" звук ! Добре е да заложиш на новите стандарти в аудиото и видеото с цел съвместимост с други компоненти - LCD TV, ДВД, Блу-рей... и т.н.

    С приятелски поздрави !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    OMG ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #14

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    Здравейте
    Изчетох темите във форума. Някои по няколко пъти

    Твърдо реших да взема ресийвър и колони за стерео. Рaзбрах какво ви е мнението за този тип окомплектовка (четох поста - http://forum.setcom.bg/index.php?act...;topic=36680.0), но искам да надграждам в последствие.

    Ресийвъра реших да е Yamaha RX V563 /700лв/. За тези цени ми хареса повече от аналогичния Denon.
    Търсейки колони, вземайки в предвид съветите ви и бюджета ми чух Infinity primus 250, Jamo E855 и Tanoy, на които не помня точния модел, но струваше 300лв. бройката.
    Най-много ми хареса звука на Jamo-то. За съжаление обаче в Техномаркет черни са останали само изложените и това ме разубеди .
    Какво ще кажете? Мисля утре да видя Jamo E 870 и Е875, които са с около 100лв. отгоре на бройка.
    Доста се обърках вече...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #15

    Re: Помощ при избор на рисийвър + колони

    +Задължително Титан на Солунска:
    http://homecinema-bg.com/
    a ве някой да знае за тези от заглавната им страница къде мога да погледна инфо (в сайта им нищо не намерих) ... или направо да разкаже що са и каква им е кинтата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 26-09-13, 10:28
  2. Помощ при избор на рисийвър за домашно кино ? - Sony или Onkyo
    От diskos във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-13, 23:29
  3. Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Aikz във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-11, 17:07
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-11, 15:25
  5. Съвет за избор на усилвател/рисийвър и колони
    От drpetar във форум Аудиотехника
    Отговори: 35
    Последно: 05-12-10, 05:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе