Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Помощ за избора на озвучаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #16

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Юлиане, термините, които съм използвал са също толко български колкото и CD плеър.
    Да не говорим, че е някак срамно да говориш за българския ми, имайки предвид, че в поста ти почти няма правилно написана дума.
    Но не това е тема на настоящата дискусия.

    Термина Hi Fi - High Fidelity означава висока вярност, висока прецизност.
    Да си купи човек евтин флоорстендър е акт, който силно го отдалечава от високата вярност на звука.
    Това, че една колона бумти никак не означава че има хубав бас!
    А да се докара хубав бас в един флоорстендър е нелесна и скъпа работа!
    Която работа е страшно зависима и от усилвателя, който да контролира този бас!

    Твърдението ти пък, че буукшелв колоните нямали никакъв бас само потвърждава дълбоката ти заблуда по отношение на аудиото ... или просто удивителната липса на слушателски опит!

    Но идеята на темата не е да коментираме невежеството ти, а да помогнем на момчето да си купи хубава система.

    Най доброто, което може да направи, е да се вдигне една събота, да дойде в София и да послуша където може, дадоха му се вече немалко идеи.
    Оттам нататък, насила няма как да го накараме да си купи нещо качествено.

    Моя съвет е да послуша и помисли добре преди да си даде парите и по никой начин да не се хвърля на първото което му се стори прилично!

    Идеята ти за Ямаха и колони от техномаркет въобще няма смисъл да коментирам!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #17

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Идеята ти за Ямаха и колони от техномаркет въобще няма смисъл да коментирам!
    Подкрепям

    В Техномаркет между другото имаше едни колони ... D830 на JAMO ... В технополис прилична система за много малка стая е на JVC за 900 лева с 8см fullrange.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #18

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Е,и аз имам усилвател Ямаха,свири за мен добре.За 500 лв(говоря за нов,не модван и широкопотребен) каквото и да е ,не мисля че ще има кой знае каква ралика-все пак на повечео фирми това са усилватели Low-End или базови модели.Плюете ги Ямахите,но Pioneer или Сони не мисля ,че до толкова пари ще са по-добри.На Денон,Онкио и други подобни марки цените са им надути.Иначе да,колоните са най-важната съставка от ХайФай коктейла и на тях трябва да се обърне най-голямо внимание.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #19

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Имам такива колони и съм доволен (500лв)
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1122
    Можеш да ги комбинираш с такъв събууфър например (200лв):
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5488
    Остават ти към 900 лв
    За тях купуваш рисивер (700лв), например (не поддържа новите HD Audio формати):
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1078
    и двд плеър (нещо за 200лв), например (няма upscale на катината и вероятно е с дребни субтитри при divx):
    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11963

    От тези неща съм слушал само Eltax колоните и мисля, че можеш да стъпиш на тях. Оттам нататък за рисивер и двд, както си прецениш. Очевидно няма да е нещо от високия клас, но всичко е въпрос на компромис. В електрон можеш да поискаш да ти свържат компонентите, за да ги чуеш, но ще бъде различно от това, което е в стая 24 кв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Човека иска музика (стерео) а ти го набутваш с евтини колони за съраунд ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #21

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Да предложеното е за бюджетна (относително понятие) система за домашно кино, която може да се ползва и за стерео музика. Ако иска да не се "набутва" за домашно кино нека търси вариант за две колони стерео. Аз на моите предимно музика слушам и съм доволен. Нека отиде чуе и сам реши. Доколкото виждам от постовете на anton4о не е наясно дали има добър вариант за 5.1 за тези пари. Аз предлагам нещо, което ми се струва добър вариант за 5.1 точно за тези пари. Лично мнение, което anton4o трябва да реши дали му подхожда.

    PS: На предните 2 колони на Eltax Universe беше обърнат поляритета на пищалките с цел постигане на някакъв ефект, когато се ползват за гледане на домашно кино. Аз върнах поляритета в нормално състояние и ми се струва, че е по-добре така. Това е за тези, които имат или биха имали такива колони и е просто една подробност, която не я пише в опътването на колоните, а се вижда като се отворят.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #22

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    A защо реши, че са обърнати поначало? Просто филтъра е изчислен така. Няма никаква логика да се обръщат заради това, че са предни за кино.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #23

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    When the surrounds are mounted to the sides of the listening position, the side-panel drivers fire toward the front and back of the room. The front tweeters operate out of phase with the rear tweeters in a quasi-dipole configuration that reduces the amount of sound radiated directly toward the listener. What you hear from the surrounds:

    циатът е от тук:
    http://www.laserdvd.co.uk/web%20html...ansing_thx.htm

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #24

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Другарю, явно не си добре с англииския, хората пишат за съраунд говорителите не за фронта.
    А елтакса са тояги от класа!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #25

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    "The front tweeters operate out of phase with the rear tweeters"
    Провери си ти английския

    И още от следния адрес: http://www.tnt-audio.com/feedback/january07.html

    Dear Sandip,
    many loudspeakers are designed with inverted tweeter polarity, depending on crossover's needs and layout. You can try inverting polarity on tweeters, this will certainly affect the width and depth of the soundstage. It is hard to say if the change will be for better or for worse, as it mainly depends on the speaker itself and on the system you are using.
    Experiment by yourself and keep me updated,
    Hope this helped,

    За елтакса си е твое мнението. Но нещо ме кара да си мисля, че си говориш наизуст.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #26

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    май ти говориш наизуст.
    Незнам дали си чувал или виждал Би-полярни съраунд колони?

    Повечето от тях са с по 2 пищялки и могат да работят в би-полярен и в ди-полярен режим -за който се говори тук!
    Този режим на съраундите по никой начин не влияе на фронт говорителите!!!

    Нямам планове повече да споря - виж, чуй, ограмоти се!

    Относно елтакса ... ти например чувал ли си всъшност наистина хубави колони, за да имаш база за сравнение?
    500 лв е малко само за читави съраунд колонки ... за цял комплект ... без коментар!


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #27

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Не аз не съм специалист и не целя да ставам, просто търся логика защо при мен кабела от + на пищялката отиваше в - на платката при предните колони, докато за задните не е така. От това, което намирам в нета разбирам, че е възможно да не става въпрос за грешка при монтажа например, а да е направено с цел. Факт е, че като обърнах поляритета ми харесва повече звука. Иначе "хубави" и "наистина хубави" са субективи неща. За мен са повече от добри за парите си.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Да за цената си от 100 лева на колонка може и да са хубави, но за толкова за жалост не може да се закупи и един читав говорител, камо ли колона

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #29

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Цитат Първоначално публикувано от solo2003

    Dear Sandip,
    many loudspeakers are designed with inverted tweeter polarity, depending on crossover's needs and layout. You can try inverting polarity on tweeters, this will certainly affect the width and depth of the soundstage. It is hard to say if the change will be for better or for worse, as it mainly depends on the speaker itself and on the system you are using.
    Experiment by yourself and keep me updated,
    Hope this helped,
    Цитат Първоначално публикувано от solo2003
    Не аз не съм специалист и не целя да ставам, просто търся логика защо при мен кабела от + на пищялката отиваше в - на платката при предните колони, докато за задните не е така. От това, което намирам в нета разбирам, че е възможно да не става въпрос за грешка при монтажа например, а да е направено с цел. Факт е, че като обърнах поляритета ми харесва повече звука. Иначе "хубави" и "наистина хубави" са субективи неща. За мен са повече от добри за парите си.
    Както са отговорили на Sandip и в мое потвърждение, от значение е как е направен филтъра. В зависимост от това от кой порядък е той, на честотата на прехода/среза се получава различна фазова разлика. Затова в едната посока на свързване на говорителя тази честота може да се чува по-силно , в другата по-слабо. Ако конструкторът е преценил, че говорителя трябва да бъде свързан по този начин, значи той е взел под внимание всички фактори, включително и стръмността на филтъра, за да се получи равномерна АЧХ.
    Това че на теб ти харесва повече в грешната посока не значи, че колоната работи както е замислена. При добре изчислен и същевременно стръмен филтър може да се промени фокусът и посоката на насоченост на самата колона - например ако си изправен може да чуваш по-ясно високите при обърнат в.ч. говорител, но те ще са се "отделили" от общата хомогенност на звука и това някои се опитват да го тълкуват като "пространственост" или "depth of the soundstage", което е грешка. Фокусът трябва да е в една точка - не случайно широколентовият говорител има такава популярност сред DIY средите. Сцената ще се получи в следствие на доброто възпроизвеждане на двете колони заедно при стерео сигнал и не трябва да се търси никакво пространствено доукрасяване на отделното озвучително тяло..

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Удобен момент за нагледен пример, защо повечето хора НЕ са аудиоманяци и харесват (задоволяват се) със звук от по-ниско качество, но "направен" да звучи красиво. Ами колко от Вас биха наресали ядене без сол и каквато и да е подправка......пък било то и най-екологичното или полезно?
    Цената в случая я оставяме на страна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избора...
    От vanko_na във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-12, 17:21
  2. Моля за помощ - избор за озвучаване.
    От binev_out във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-10, 08:50
  3. Озвучаване на голям магазин - помощ
    От stojnov_61 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-09, 23:04
  4. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 11:37
  5. Малко помощ за DVD home theatre system и озвучаване
    От Elayne във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе