Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Запис на какви дискове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #1

    Запис на какви дискове?

    Здравейте
    От край време купувам ауди дискове за запис на музика, но преди време нямах под ръка и направих запис за СД мулти и не можах да направя разлика / имам Home Cinema/. Та въпроса ми е има ли някаква разлика между дисковете или с моята уредба ще е все едно на какъв диск, понеже разликата в цената е горе -долу три пъти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Запис на какви дискове ?

    От към звук на твоята уредба ще е все тая. От към живот на диска, винаги има значение.

    Аз лично не мога да ти препоръчам нищо..

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #3

    Re: Запис на какви дискове ?

    Значи няма смисъл ? Някой друг......

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Запис на какви дискове?

    Нормално каквото записваш на "ауди дискове за запис", да си е все същото като го запишеш на какъвто и да е диск. Но както каза CrossBlade, в живота им разликата е огромна. Така че ти се решаваш на какво да записваш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Нормално каквото записваш на "ауди дискове за запис", да си е все същото като го запишеш на какъвто и да е диск. Но както каза CrossBlade, в живота им разликата е огромна. Така че ти се решаваш на какво да записваш.
    Нормално е да има чуваема разлика както между различни подложки, така и между различни писачки. Естествено, прослушването не трябва да е на "домашно кино"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #6

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Нормално е да има чуваема разлика както между различни подложки, така и между различни писачки. Естествено, прослушването не трябва да е на "домашно кино"
    Какво викаш е нормално? Да чуваш разлики? Има една наука, викат и психология. Та тя обяснява въпросните разлики при прослушването на различните подложки печени с различни писачки. На някои от тях лазера им е крив, та се чуват едни вибрато-ефекти от това че в поредицата от 0 и 1 някои от нулите стават по-овални, а някои единици се поизкривяват.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Какво викаш е нормално? Да чуваш разлики? Има една наука, викат и психология. Та тя обяснява въпросните разлики при прослушването на различните подложки печени с различни писачки. На някои от тях лазера им е крив, та се чуват едни вибрато-ефекти от това че в поредицата от 0 и 1 някои от нулите стават по-овални, а някои единици се поизкривяват.
    Да, точно така е Земята е плоска

  10. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #8

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Какво викаш е нормално? Да чуваш разлики? Има една наука, викат и психология. Та тя обяснява въпросните разлики при прослушването на различните подложки печени с различни писачки. На някои от тях лазера им е крив, та се чуват едни вибрато-ефекти от това че в поредицата от 0 и 1 някои от нулите стават по-овални, а някои единици се поизкривяват.
    / offtopic
    Аз имах долу-горе същия проблем с познат на който му обяснявах че няма разлика от стандартен HDMI кабел и такъв със позлатени накрайници.Рекламната брошурка гласеше че се чувал по-хубав звук и картината изглеждала с по-добре.
    Обяснявах му 2 часа, че това може да е било реалност при аналоговите предавания и при цифровите няма такива работи,има само 1 и 0 и някакъв начин за предотвратяване на загуба на данните(екранизация на кабела,ограничаване на дължината на кабела,алгоритъм за корекция на грешките),но нямах късмет.Човека ми сочеше листовката и не приемаше.
    Аз какво направих?
    Пратих го на майната му да си купи 5х скъпия кабел .
    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Да, точно така е Земята е плоска
    Прав си !!! И земята е създадена за 6 дена.И това е написано в рекламна брошурка-бестселъра за всички времена.
    И тези истини се пробутват от търговеца/проповедника.
    Който е казал че знанието е богатство е бил прав,наполовина.
    Незнанието е още по-голямо богатство.
    Нищо лично.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #9

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Нормално е да има чуваема разлика както между различни подложки, така и между различни писачки. Естествено, прослушването не трябва да е на "домашно кино"
    Добре, само разлика в живота. Някакъв пример / ясно, че ще е приблизителен/.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #10

    Re: Запис на какви дискове?

    Разликата между нормалните CD-R и "Audio CD-R" e тази, че при последните законно си си платил "таксата" за презапис, която е включена в цената на диска (цитат: "цената е горе -долу три пъти."). И освен това, Audio CD рекордерите могат да записват само на такива "аудио дискове", пак поради същата причина - трябва да си платиш за презаписа. Разлика в дълготрайността и в качеството няма, дисковете са едни и същи (говорим за оригинални, примерно Tayo Yuden).

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #11

    Re: Запис на какви дискове?

    С D.H.V. съм съгласен.
    Но все пак съм хващал разлика в звученето на два различни като марка и не Audio, а обикновени и последователно записани на една и съща скорост диска. Не знам откъде дойде разликата, но имаше - възможно е например единият да е правил повече грешки при тази скорост. Така че е възможно и audio дисковете да имат някаква спецификация, най-малкото обикновено пише по-малка препоръчвана скорост.
    А за единиците и нулите например не съм съгласен. Защо да му се не види не може да се докара с PC записвачка звука на фабричните (матричните) дискове, дори да е направено всичко както трябва - EAC, изместване и т.н.?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #12

    Re: Запис на какви дискове?

    За какво "EAC, изместване и т.н.?" говориш. Всичко което ти трябва е CloneCD. Хайде, стига вече с тия глупости.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: Запис на какви дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    За какво "EAC, изместване и т.н.?" говориш. Всичко което ти трябва е CloneCD. Хайде, стига вече с тия глупости.
    Време е ти да спреш да пишеш глупости за нули и единици ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: Запис на какви дискове?

    От дискусията дотук съм съгласен с това, че на домашно кино (DVD player) звука е поорязан откъм качество и не е най-доброто средство за сравняване на аудио. При CD и DVD плеъри от една марка, от горният среден клас, свързани с оптични кабели към един и същ усилвател - се чувства осезаема разлика в звученето в полза на CD плеъра.

    Не съм сравнявал аудио CD със CD-R дискове, но съм напълно съгласен че там където има единици и нули - няма какво да се променя и не би трябвяло да има разлика в звученето. Ако и на двата диска се запише един и същи материал.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #15

    Re: Запис на какви дискове?

    Номерът е как първо да се свали правилно информацията от аудиодиска , защото процесът не е като диск с данни.
    Ми прочетете малко за Exact Audio Copy, AccurateRip и други такива.
    Впрочем наскоро ми попадна един диск на Beatles - Love (Re-Worked By George & Giles Martin), когото EAC моментално познава като еталон за настройка на offset-a и сам си нанася стойностите. Много е удобно, особено ако си загубиш някъде ръчните настройки. Ако има интерес мога да го кача някъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за запис на дискове под Windows 7
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-14, 23:41
  2. Запис на дискове-проблем при възпроизвеждането
    От zdraveniak във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 25-11-10, 20:38
  3. Отговори: 8
    Последно: 30-11-09, 17:45
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. Отговори: 7
    Последно: 08-02-07, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе