Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40
Like Tree1Одобрявам

Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #31

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    така като чета мнения оставам с впечатлението че тия ресивъри под 1000 лв не вадят звук от ХДМИ входовете си ами е просто pass-trought за картината ,така ли е ? в момента се каня да си сменя ресивъра понеже няма ХДМИ а не ми се пуска коаксиал 10 м успореден на ХДМИ кабела по който си върви и звук .. кои модели ресивъри вадят звук от ХДМИ ? Ъпскейлинг и ХД не ми трябва

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    Всички модели вадят звук по HDMI, но някои го предават директно на HDMI изхода и се чува само на телевизора. Много модели под 1000 лева обаче имат и опция да изкарват звука на колоните, зкачени към ресийвъра.
    Със сигурност това е Yamaha 563, който е към 700 лева.
    Сваляй упътването и чети внимателно, че аз вече така се набутах с един и сега ще го сменявам.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #33

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    точно това исках да попитам кой модел вади звука на колоните той звука там трябва да отиде щом съм го пуснал на ресивър ,баси безумието е да отива на телевизора без възможност да излиза на колоните ... ти си проучвал въпроса ,няколко модела да ми споменеш освен Ямахата ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    Аз засега съм се спрял на тази Ямаха и Onkyo 576, които са на цена около 300 евро. Може би ще ги купя от Германия.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #35

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    поразрових се из мануали ,Ямаха 463 също има тази възможност .. учудващо малко модели я имат ,предимно от средния клас нагоре ,има и ресивъри от по 900 лв които дори нямат ХДМИ

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #36

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    По-важно е да имат няколко оптики от колкото HDMI. Повечето съвременни телевизори имат 3-4 HDMI входа.
    Решението на проблема е звука да го пуснеш по оптиката.

    ПП. Ямаха наистина е добро решение.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #37

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    сега ако ми намериш и 10 метрова оптика която не струва колкото ресивъра цена няма да имаш ..ама искам и да направя 5-6 прави ъгъла с нея че ми се налага ... хората са го измислили - 1 кабел за всичко ,ХД картина и звук - оптики коаксиали чинчове като букет цветя по 10 броя - отживелица е вече ...

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #38

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    Има има
    10 метра оптика струва 50 лева, а 10 метра HDMI е около 100 лева .....
    Виж в Плесио има. Скоро купувах оптики от Рейкон , доста по-къси разбира се защото ресивъра и телевизора са в една стая

    Има един технически проблем с дължината на HDMI кабелите, там линейните загуби са доста големи на всеки метър. Виждал съм как работи 10 метров кабел и не виждам разлика на ДВД, дали е така обоче на 1080P ? Не съм специалист в това, но потърси компетентно мнение за да не се окаже че губиш качество на картината.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #39

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    Здравейте,
    искам да попитам нещо, а реших, че не си струва да отварям нова тема, та затова се закачих тук.

    Имам 2 стари усилвателя /усилвател и ресивър/ от които съм много доволен и не възнамерявам да ги сменям. Проблема е, че от известно време леко им дават фира превключватели и някои бутони. Например, превключване..CD-Tuner..или колони А и Б. Иначе работят перфектно. Не съм с ръцете отзад, но са неща с които не съм запознат в детайли, та предпочитам някой спец да погледне и да оправи каквото трябва. Предполагам, че основно почистване трябва, но как точно - не знам. Отварял съм, каквото прецених, че мога съм направил, предимно гледах де и не установих нещо сериозноно, но не смея да се вихря в дълбокото. Вероятно трябва да се демонтират съответните бахумби и да се прегледат/почистят, а може и грижа да има, не мога да преценя. Понякога захапва от 2-ри, понякога от 5-ти път.
    Та..... ако може да препоръчате, някой..някъде. Благодаря предварително.

    П.П.
    Поразгледах, не видях тема за подобни "проблеми" и тая гледам, активна, та затова...
    asenv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #40

    Re: Актуално - най - евтиния ресиивър поддържащ HD формати.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Има има
    10 метра оптика струва 50 лева, а 10 метра HDMI е около 100 лева .....
    Виж в Плесио има. Скоро купувах оптики от Рейкон , доста по-къси разбира се защото ресивъра и телевизора са в една стая

    Има един технически проблем с дължината на HDMI кабелите, там линейните загуби са доста големи на всеки метър. Виждал съм как работи 10 метров кабел и не виждам разлика на ДВД, дали е така обоче на 1080P ? Не съм специалист в това, но потърси компетентно мнение за да не се окаже че губиш качество на картината.
    аз ползвам 10м ХДМИ който купих за 50 лв и съм доволен ,има някакви съвсем леки смущения но се забелязват ако си непосредствено до ТВто а аз го гледам от 5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Телевизор напълно поддържащ MKV видео?
    От joro94 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-07-14, 10:32
  2. Продавам ресиивър Harman Kardon AVR 135
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 21:55
  3. DVB-T - актуално положение в София?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-11, 17:54
  4. DVD Sony поддържащ BG Subtitles?
    От Jovany във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 15
    Последно: 01-11-05, 16:39
  5. Даунлоад менажер поддържащ PHP
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-04, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе