Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87

Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #1

    Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    каква е разликата между освен в числата и има ли осезаема слухова разлика 20Hz ~ 40kHz и 33 Hz — 20 kHz Кое в дадени колони или система да гледам за да разбера дали ще изкарват качествен звук едно на ръка е да ги чуя сам и да преценя по слух...
    И как стоят нещата с " ohms " омовете там...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от hipopotama
    каква е разликата между освен в числата и има ли осезаема слухова разлика 20Hz ~ 40kHz и 33 Hz — 20 kHz Кое в дадени кулони или система да гледам за да разбера дали ще изкарват качествен звук едно на ръка е да ги чуя сам и да преценя по слух...
    1.Нито долната граница ще чуеш нито пък горната
    2. Пише се колони.
    Цитат Първоначално публикувано от hipopotama
    И как стоят нещата с " ohms " омовете там...
    1. Зависи усилвателя ти за колони с колко ома е преназначен / то си пише на него. / На у-л с изход за 4 ома спокойно може да сложи 8 омови колони , докато обратното не е препоръчително.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    1.Нито долната граница ще чуеш нито пък горната
    ...
    Колоните, които гледаш най-вероятно са евтини, така че тези 20 и 33 херца най-вероятно са еднакво нереални.

    В кофти стая и с кофти техника няма да чуваш под 40 херца. Иначе .... За над 18 KHз също има значение, макар и да не се чуват със ушите. Както казах, при евтина техника това са само цифри да забаламосат хората


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #4

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Едните са от системата ми logitech Z-5500 А дръгите от Creative® GigaWorks™ S750 7.1 speakers with THX®
    Аз съм с логито..

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Човешкото ухо възприема най-ниските тонове доста трудно. Доказано е, че 20-25 херца са най-ниското дето можеш да чуеш. Това не означава че не възприемаме звуковата вълна с тялото си. Усещат се като вибрации, най осезаемо е чуството на концерти. Усешташ как те блъска в корема баса от касите на барабаните
    Този суб в комплекта няма начин да "слиза" под 40 херца. От друг страна при определяне на добрия бас не най-важно долната граница , а това той да бъде плътен и небумтящ. За диапазон на субуфарите се премат стойности до 160 херца. За твое успокоение да кажа, че често записите са над 40 HZ, дори субтромбона трудно достига до 25-30 херца граница. При баса е важен е 1 херц разлика, а тия производители на комп. колонки се пишат каквото им скимне .....

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #6

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Не можеш да правиш изводи за качеството на комплекти от този род и от такива производители по записаните на етикета стойности.
    Така записани те нищо не означават.
    Z5500 има наистина доста мощен субуфер, но се съмнявам да се доближава до 30Hz.
    Не знам за кой точно модел беше, но уж го продават за 10" бас, а то само отвън се вижда 10", а зад него 6.5 говорител.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #7

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    е щом не мога да се водя по това което са записали как мога да разбера какво копувам освен със слуха си... ?
    Има ли книги , списания и т.н. с което да мога да се образовам... защото никъв ме няма с анг.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #8

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Най-добре е да разчиташ на слуха си. Ако го чуеш и ти харесва значи е добре.

    Принципно няма как система, в която има 10-15 говорителя, от които единия 10 инча и струва 700-800 лева да е качествена. За тази цена евентуално може да се купят само 2 букшелф колони с общо 4 говорителя. И то пак с известни забележки.
    За да изкараш 20Hz, че даже и 30Hz от един субуфер ти трябва сериозен говорител и качествено изпълнен проект. Ако някога ти се отдаде случай да чуеш такъв субуфер, който слиза под 30 херца ще разбереш колко калече от това е някаква компютърна колонка.
    Ето един пример да видиш модел, който евентуално постига записаните стойности на практика:
    http://audiovideo-bg.com/articledeta...?ArticleID=235
    забележи колко струва и колко тежи.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    .... За твое успокоение да кажа, че често записите са над 40 HZ,...
    А органа? А електронните инструменти?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #10

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    мама мия... : ) сигурно ще си умра от кеф като го чуя това чудоо ама как може да го опишеш? с по плътен басс? или не може да се опише :Д
    значи ако слиза по 30 хз значи по качествен ако е над по зле?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от hipopotama
    мама мия... : ) сигурно ще си умра от кеф като го чуя това чудоо ама как може да го опишеш? с по плътен басс? или не може да се опише :Д
    значи ако слиза по 30 хз значи по качествен ако е над по зле?
    Забрави описанията "плътен бас, чисти среди и кристални високи"

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,829
    #12

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    За да слушаш субуфер или колона с толкова ниски честоти ти трябва и подходящо помещение. Иначе във свиренето влизат всички мебели, прозорци и тн.
    Нищо не ти пречи да отидеш в някой от магазините на HiFi/Hi End и да чуеш от обща култура какво е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #13

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    къде например ,че от скоро съм се запалил да сменям системата и да взема нещо по-добро

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А органа? А електронните инструменти?
    Много си прав
    Ама човека искаше само да смени един комплект с друг и да доплати 200 лева. След това ние се разписахме и ето го вече с идея да похарчи 1000 ......

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #15

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    живот и здраве след нова година ще имам 1600-1800 максимум 2000 бона за това нещо адски много четене една каша в главата вукали басовее не знам си какво... 1001 нещааа настройки на ресивър божее ,че сложно дано се справя накак си ей само някой да предложи да ми помогне лично с обикаляне предложения и т.н. и настройка във вкъщи туко виж от 2000-бона съм отделил и 200 за него знам ,че това не е формум за пазарлъци и т.н. ама и това бих дал стига всичко да е както трябва
    а ако това е предтекст да бъда BAN ще го изстрия на момента

    така и не намерих тема за вредата от силната музика и т.н. кое ни съсипва многото GB? Хз? или как стоят нещата че от мания може и да оглушеем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за разработка на една тема
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-07, 23:20
  2. Търся и не намирам една песен
    От ru-boy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-06, 09:32
  3. помогнете с избора на mp3 (да, още една такава тема...)
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-11-05, 23:37
  4. Една тема не мога да намеря
    От MAKAPOB във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-04, 01:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе