Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87

Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #31

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Христославе, написал си куп глупости Само за Еврифин' бът дъ Бокс се съгласявам че са добре, но гарантирам ти че има по-добре звучащи колони, с форми на 'кутии'.

    Накратко, да не мислиш, че те обиждам:

    1) не е правило. омажа
    2)чувствителността е много важна, ама не за това
    3)глух ли си?
    4)това какво трябва за хубав бас на основа на какво го реши?

    Много ми е интересно ти на какво слушаш музика



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #32

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    1.Как ще обясниш че почти всички колони от най-високия клас са заоблени кутиите отзад?
    2.Не можеш да сложиш колони с 4 ома съпротивление на усилвател 8 ома-рискуваш да го повредиш-все едно да го дам накъсо
    това къето съм написал за честотния обхват на човешкото ухо е вярно-ако ти можеш да чуеш звук над 18000херца -нещо не си наред или си някакъв мутирал вид-не се обиждай
    за басите съм си правил експерименти с два вида колони-разглобявал съм доста -послредната беше Сърв енд вега
    все пак съгласи се че със високоговорител с размер като на повечето тонколони от 20см не можеш да постигнеш добър басов звук

    имал съм 4 различни комплекта тонколони
    като започна с руските акустични Амфитон-после минах на INFINITY-но звука им е по-мек-но пък са идеални за слушане на джаз музика
    после минах но JBL-наложи се да ги продам-сега съм временно на едни тонколони за домашно кино-от един месец съм хвърлил око и аз на тези JBL ES-100 или поне ES-80 и един централен ES-25C и събуфър ES 250P
    имаше такива изложени в технополис-доста си поиграх с тях-харесаха ми звука им-най вероятно ще си ги взема след 4 месеца-правя все пак компромис с тях заради липсата на по-голям бюджет-иначе ако имах пари спокойно бих си взел едни тонколони TANNOY от високият клас-но нямам 25000$

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #33

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Успех!

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #34

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    хвърлил око и аз на тези JBL ES-100 или поне ES-80
    Бягай далече от това да избираш колони в голям магазин. Там е пълно с паразитни шумове, а и "акустиката" няма нищо общо с хола ти. За JBL няма да те убеждавам, но след като спомена Джаз май не е за теб тая марка.
    Не мога да се съглася с оня маркетингов номер със заоблените кутии. Добър пример за кубичестия дизаин са повечето модели на Дали, Динааудио, топовите модели на Аудио Вестор до един са кутии, сещам се за Инфинити алфа бяха подобни и т.н. DALI Concept и Suite примерно свирят като змейове .....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #35

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    оле много пари май ще са ми нужни за нещо хубаво...
    май ще мина на постепеното ъбгрейдване до достигане 5+1 ако не се лъжа lazarus18 беше споменал ,че дори е фен на това защото тогава усещаш и цениш какво има, докато ако вземеш всичко на веднъж няма да го оцениш
    и прав е... така ще направя и аз ресиъв и 2 предни? на първо време?
    hristoslav2 много съм ти благодарен за подробното описание...
    и да разбирам ли че е по добре да вземеш нещо от тази фима нещо което е направено тук и не е надценено както се случва с вносните заради мито данъци и т.н. даже не знам какво точно се плаща когато се внася дадена стока... и както написах на тия logitech пише 33 Hz 20 KHz
    в хиляти ли е както ти даде някакви стойности... или най високата граница на тия кутйки е 20 хз?
    защото ако съм разбрал 33хз се води най ниската а следващото 20хз (примерно) най високата която може да подържа кулоната?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #36

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Прекрасен бас може да се получи и от колона със 8 инчов говорител в подходяща конструкция.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #37

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    hipopotama - Не вярвам да ти хареса нещо от EBTB, според мен там всичко е дизаин и много пари. Но не ти пречи да звънеш и питаш.
    http://www.everything-but-the-box.co...--Red1-big.jpg

    За информация честотата се измерва в Hz (херци), и кратнита килохерци и мегахерци - kHz и MHz.
    На въпроса ти 20 KHz = 20 000 Hz, или там пише от 33 HZ до 20 000 KHz (само пише обаче според мен).

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Техните продукти са наистина изключително добри, за което говорят многото им международни награди, но в цената има огромен процент за нестандартния им дизайн. Това за ОТ за хора, които ценят както добрия звук така и красивия външен вид.
    Определено не са колони, с които човек за започне да изгражда системата си от нула.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #39

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Аз съм чувал на живо единствено модела им ТERRA LA- нямам думи-просто 30минути се чудех как това чудо изкарва този превъзходен звук http://www.everything-but-the-box.com/index3.html
    ето го ценовия им лист http://www.shark-art.eu/assets/EBTB_Prices2008-BG.htm
    иначе сега съм хвърлил око на тези модели
    L890 http://www.jbl.com/home/products/pro...at=BFS&ser=SLS
    ES90
    http://www.jbl.com/home/products/pro...cat=BFS&ser=ES
    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Бягай далече от това да избираш колони в голям магазин. Там е пълно с паразитни шумове, а и "акустиката" няма нищо общо с хола ти. За JBL няма да те убеждавам, но след като спомена Джаз май не е за теб тая марка.
    Не мога да се съглася с оня маркетингов номер със заоблените кутии. Добър пример за кубичестия дизаин са повечето модели на Дали, Динааудио, топовите модели на Аудио Вестор до един са кутии, сещам се за Инфинити алфа бяха подобни и т.н. DALI Concept и Suite примерно свирят като змейове .....
    Пробвах ги и в магазина на Фактор-там е доста по-добре-и не слушам Джаз /дадох го за пример/ -а Рок и Хеви-затова ми трябва по-твърдо звучене.Заоблените кутии не са маркетингов номер -от гледна точка на акустиката-те са най добрият избор-това че се правят по трудно и са по скъпи като материали е друг въпрос-не съм звуков инженер /но имам доста добри познания по физика/Иначе приемам предложения за модели и марки

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #40

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    вижте тези говорители
    http://www.ticcorp.com/
    http://www.plasma.com/speakers/ticspeak.htm

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #41

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    1

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #42

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    хах мале много мънички ми изглеждат кулоните... като се замисля други в пъти са по голями но май не трябва да оставям това да ме залъгва и 1-та кулона terra 2 струва 800 лева или двете? :
    hristoslav2 като ми ги препоръча защо не си вземеш нещо от там а обмисляш вариянт JBL

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #43

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    Цитат Първоначално публикувано от hipopotama
    хах мале много мънички ми изглеждат кулоните... като се замисля други в пъти са по голями но май не трябва да оставям това да ме залъгва и 1-та кулона terra 2 струва 800 лева или двете? :
    hristoslav2 като ми ги препоръча защо не си вземеш нещо от там а обмисляш вариянт JBL
    Едната. Отделно ти трябва и subwoofer-a им.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #44

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    ха бати откачалките... мале мале сигурно и ресивър за 2000 бона ще трябва... там няма да гледам повече суб буфера какви пари е ,че не видях
    ах понякога се чуда... дали във вас ви е по яко да гледате филм или на кино... звука там в пъти ли е по качествен от примерно този от фирмата http://www.everything-but-the-box.com/index3.html
    защото като гледам какви аудио маняци има..

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #45

    Re: Една тема с много въпроси за които не намирам отг.

    звука в киносалоните не е от най-добрите-ако искаш първокласен кино звук първо ти трябва голямо помещение-нещо от прядъка 9 на 6 метра с добра звукоизолация/понеже акустиката едва ли ще я докараш/-да няма меки мебели и пердета и си вземи ресивър с вграден THX-ULTRA2 и съответно ще ти трябват поне 8 озвучителни тела
    големината на озвучителните тела на ЕБДБ да не те лъже-тя не е определяща за качеството на звука
    нямам толкова пари за да си ги взема тези тонколони-2броя по 800-1600лв
    като сложим и останалите 6 колони /аз съм с ресивър 7,1 канала/ отидоха към 5000лева
    утре ще отида да пусна един фиш от тотото-току виж съм ударил джакпота
    що се отнася до ресивъра -един хубав от високия клас отива към 10000лева и тежи към 35 килограма
    понеже се беше спрял на PIONEER eто ти един пример с тази марка
    модел SC-LX90 цена-9149.00лева
    http://www.pioneer.co.uk/uk/products...X90/specs.html
    http://www.avitel-bg.com/for_home/re...inema/sc-lx90/
    но това не е най добрият!!!Има други марки които са по-скъпи-дадох ти линкове в предния пост за повечето марки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за разработка на една тема
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-07, 23:20
  2. Търся и не намирам една песен
    От ru-boy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-06, 09:32
  3. помогнете с избора на mp3 (да, още една такава тема...)
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 22-11-05, 23:37
  4. Една тема не мога да намеря
    От MAKAPOB във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-04, 01:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе