Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 56 от общо 56
Like Tree1Одобрявам

въпрос :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #46

    Re:въпрос :)

    Пренаредих ги по функционалност: видео+звук, видео, звук.
    Не съм имал в предвид нищо друго...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #47

    Re:въпрос :)

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    В контекста на темата предполагам искаш да коментираш защо оптиката е сложена след коаксиала. Ами вече, след вашите разяснения, съм склонен да смятам, че оптиката е на второ място само заради кофтите пачкорди... Едно не мога да разбера - пачкорда, дето го посочих, струва 20-25лв. А носи 10Gbs, дори и нагънат като кабел на тел. слушалка...
    Та не виждам друга логика. Коаксиала е с големи загуби, но за 2 метра разстояние това няма как да се усети.

    Всъщност има и друго - оптичните влакна, за които аз говоря, са стъклени. При тях се пренася само инфрачервена светлина, генерирана от лазер. Затова и пряко попадеие в окото директно гори очното дъно и цветовите рецептори. Затова в домашни условия се използва видимата червена светлина, генерирана не от лазерен светодиод, а от червен светодиод. Т.е. малка стръмност, много хармоници, пачкорда е от полимери, .... абе друга ракия... За тях наистина знам по-малко.

    правилно си се досетил- именно подредбата-коаксиален пред оптичен

    Точно оптичните кабели от полимери исках да коментираш защото такива се използват в битовата аудио техника !!
    До сега не съм видял да продават стъклени-пък и какъв е смисъла при червени светодиоди....Иначе благодаря за разясненията относно оптичните кабели /мрежови/ Малко ме е яд че не стигат до домовете-нямаше да е лошо един оптичен да влиза в компа

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #48

    Re:въпрос :)


    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Малко ме е яд че не стигат до домовете-нямаше да е лошо един оптичен да влиза в компа
    Зависи къде живееш: SpectrumNet PON, Net1 Оптичен интернет

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #49

    Re:въпрос :)

    emos-Случайно нямаш ли някоя 1-метрова изрезка от оптичен кабел с полиетиленова външна обвивка /да не е брониран ?
    Става ли да се направи от него оптичен кабел ODT-ODT ?
    http://get.bg/catalog/popup_image.php?pID=12485&image=0

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #50

    Re:въпрос :)

    Не.
    Но и да имах, пак не би ти свършил работа: влакното се слага в конектора със специална "машинка', подобна по сложност на резачката. Тя центрира осите на влакното и конектора, застопорява се със специална смола и след това челото трябва да се полира строго перпендикулярно...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #51

    Re:въпрос :)

    надявах се да стане...
    за машинка не бях помислил-прав си
    Благодаря за разяснението

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #52

    Отговор: въпрос :)

    Каква е разликата между чинч и оптика при свързване на аудио? Кое е по добре. И мен ме интересива, понеже си взех един БТ ресивър-приемник който има и двата варянта, та се чудя как да го вържа към Yamaha RX-V667.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #53

    Отговор: въпрос :)

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Каква е разликата между чинч и оптика при свързване на аудио? Кое е по добре. И мен ме интересива, понеже си взех един БТ ресивър-приемник който има и двата варянта, та се чудя как да го вържа към Yamaha RX-V667.
    Като го свържеш оптиката към AV ресийвъра използваш DAC-а вграден в ресийвъра. Съответно звука, ще е лимитиран от качеството на DAC/ ЦАП преобразовател.
    Ако, го свържеш директно към 2RCA, ще си ограничен от DAC-a на блутут.
    Трябва да сравниш DAC-овете на двете устройства и да избереш по-качествения. Но, най-вероятно с оптиката, ще е по-удачния вариант.
    Оптиката към блутута е оставена точно за това, да се използва външен DAC или да се свърже към AVR, или стерео усилвател с оптика.

  11. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #54

    Отговор: въпрос :)

    Питам понеже си взех две устройства Philips-AEA2700_12

    https://www.google.com/amp/s/www.phi...etooth-adapter което е с БТ 3.0

    И Ugreen което е с БТ 5.0
    https://www.ugreen.com/products/blue...o-rca-receiver

    До колкото разбирам от други колеги от форума, няма разлика между чинчов коаксиал RCA И СПДФ за аудио.
    За това дали съм прав, като смятам че Ugreen е по добър от Philips-a само заради това че е с БТ 5.0

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #55

    Отговор: въпрос :)

    Здравейте, може ли някой да препоръча цифров към аналогов конвертор, ще го ползвам от телевизора към усилвателя?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #56

    Отговор: въпрос :)

    Кажи какъв ти е бюджета и какви са ти претенциите?
    Това ,примерно, за цената си е възможно най-доброто, но ако не си предирчив, то можеш да минеш и с нещо доста по-евтино като това.
    Dares одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе