Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    16
    #1

    Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

    Здравейте.Много ще ви бъда благодарен, ако някой ми помогне с дилемата ми.Решил съм, да купувам YAMAHA RX-V659T ето линк http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023562 , но на него пише HDTV и много се чуда това HDTV дали е като HDMI. Нов съм в тази сфера и нищо неразбирам.Нека, някой да ми помогне и да ми просветли нещата
    А също, към този ресивър, мисля да купя и този буфер http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09013776
    Мисля всичко това да го свържа с тв-то и искам да занам дали ще стане този ресивър и дали е като HDMI.

    Искам и предна и задна линия, но това някой от вас ще трябва да ми каже кое ще е най-доброто за ресивъра и субуфера.
    Mерси за помоща

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re:Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

    Ще ти го кажа пряко - не разбираш нищо. Вместо да вкарваш дискусията в грешна посока (какво са имали предвид под HDTV (high definition TV) и какво общо има с HDMI) кажи КАКВО искаш да постигнеш ?! Доколкото разбирам - искаш surround (5.1) звук - кажи колко пари общо ще отделиш, какви са ти изискванията и източника и ще получиш по-добър отговор.

    В съседна тема дадох предложение за система - http://forum.setcom.bg/index.php/topic,40974.40.html (последният пост на страница 3)

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Re:Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

    Как точно реши да се насочиш към този ресийвър?
    Първо вече едва ли е наличен защото е стар модел. Второ, цената му е прекалено висока. Трето, само ресийвър и субуфер не ти са достатъчни. Имаш ли останалите колони от комплекта? Четвърто, това HDTV не е HDMI. Това е модел отпреди да навлезне HDMI и поддържа HD сигнал само през компонентните входове/изходи, което история вече.
    И пето, за тези пари може да вземеш доста по-функционален ресийвър.
    Иначе този ресийвър има доста приличен звук като за многоканален усилвател.

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Re:Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

    Технополис от доста време практикуват тая глупост, да вържат базата данни на магазините с онлаин сайта си.
    Дори нещо да го има налично с дефект в сервиза в Тутракат пак излиза, че е налично. В случая томе е мостра в магазина им в Търново залежала повече от 4 години. CrossBlade го каза , ама да повторя ... няма HDMI и двете понятие не си приличат
    По-добре прочети малко в раздела тук и мисля че до 2 месеца си станал "факир" на аудио-то ....

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Re:Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T

    Цитат Първоначално публикувано от 7396
    Здравейте.Много ще ви бъда благодарен, ако някой ми помогне с дилемата ми.Решил съм, да купувам YAMAHA RX-V659T ето линк http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023562 , но на него пише HDTV и много се чуда това HDTV дали е като HDMI. Нов съм в тази сфера и нищо неразбирам.Нека, някой да ми помогне и да ми просветли нещата
    А също, към този ресивър, мисля да купя и този буфер http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09013776
    Мисля всичко това да го свържа с тв-то и искам да занам дали ще стане този ресивър и дали е като HDMI.

    Искам и предна и задна линия, но това някой от вас ще трябва да ми каже кое ще е най-доброто за ресивъра и субуфера.
    Mерси за помоща
    HDTV е различно от HDMI

    HDTV означава телевизия с висока разделителна способност

    HDMI -High-Definition Multimedia Interface (HDMI) е изцяло цифров аудио/видео interface способен да предава видео и аудио сигнали с висока разделителна способност. HDMI осигурява interface между всички съвместими дигитални аудио/видео източници, като Set Top Box, DVD player, PC, видео игри или AV приемник и съвместими дигитални аудио и /или видео монитор, такива като дигитална телевизия (DTV)
    входа изглежда ето така

    а кабела ето така


    добре е да дадеш с какъв бюджет разполагаш -така ще можем да ти предложим подходящ ресивър и колони

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 10:38
  2. AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!
    От competition във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-13, 16:46
  3. Ресивър Yamaha RX-V361 и слушалки beats by Dr. Dre
    От Martin Stanishev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-13, 23:36
  4. ресивър yamaha RX-V765 + колони JBL es
    От iliqborisov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-10, 01:05
  5. ресивър Yamaha natural sound av amplifier DSP-AX620
    От hipopotama във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-09, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе