Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с Audio

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с Audio

    Здравейте. Имам голям проблем. закупих си тв Samsung LE40B620, заедно с ресийвър Sony STR-DH500 с колони 5,1.
    от два дни се опитвам да изкарам аудио сигнал от ТВ, посредством ресийвъра и колоните, но независимо дали свързвам ресийвъра към ТВ посредством чинчов кабел,HDMI и Optical кабел ...ефекта е все един – просвирва ми само едната от двете колони (макар тв канала да е стерео). Първо си помислих, че колонката ми е сдала багажа, след това кабела към нея, но уви вс е ок. На радио си работи както трябва, но при опита да изкарам звук от ТВ ...
    Другото което констатирах е че като закача двете колонки, винаги само дясната вади звук, дори когато откача дясната колона, лявата няма звук. Но когато закача лявата на място на дясната си просвирва.
    Вс което е трабвало да навържа съм го направил и настроил съгласно упътването на тв.
    Моля ако някой има представа какъв би могъл да е проблема да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re:Проблем с Audio

    Как свързваш ТВ към ресийвъръра с HDMI ? имаш HDMI OUT на ТВ-то ли? Трябва да го свържеш или през optical out или през друг audio out изход от телевизора.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #3

    Re:Проблем с Audio

    Аз също имам ресивър и 5.1 тонколони , но от ТВ не вадя никакъв звук , ползвам го само за монитор . Имаш ли кабелна ТВ с кабелен декодер ?

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #4

    Re:Проблем с Audio

    Имам Булсат ком.И така след доста мои обикаляния и разпитвания по магазините всички ми казват,че не е вузможно да не ми дава качествен звук 1-та тонколона и това не било от Тв-то ами от Булсата наъ-вероятно.Иначе когато плейнах един филм без проблем ми изкара 5.1 звук.Но явно няма да слушам музика през Recievera.
    Благодаря ви много за помоща.
    Ако все пак имате още някоя идея бих я изпробвал.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re:Проблем с Audio

    Вече оправих моят проблем и съм много щастлив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с realtec hd audio
    От KumaLisko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-11, 10:26
  2. Проблем с POPCORN AUDIO DECODER.
    От kosyo71 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-11, 12:15
  3. Проблем с Audio/CD на кола.
    От ac28 във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-10, 22:56
  4. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14
  5. Проблем с Avance audio
    От Domin във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-02, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе