Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Старт от скрапа - т.1 - избор на ресивър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    14
    #16

    Re:Старт от скрапа - т.1 - избор на ресивър.

    Мда, днес обиколих Раковска и Солунска. В общи линии, опасенията ми че няма как да сравня различните марки, се оправдаха напълно.
    Започвам с Фактор - Harman/Kardon - AVR 160 и AVR 255 - имат всички кодеци, но първия не поддържа upscale през HDMI - 1000/1200 лв. съответно цени. Единия го нямаха в наличност (мисля 255), предложиха ми и комплект JBL на промоция - 1500 лв.(предни, съраунд и активен суббас), но дебелината на кутиите ме притесни - 8-10 мм, не повече, не съм ги слушал.
    Денон център - 1610 vs 1910, цени съответно 800 и 1000 лв. Нямаха 1910 налични, оказва се че може да има затруднения, ако искам черен (аз точно черен искам ) защото се изчерпват бройките. Така или иначе, до края на месеца чакат доставка. Питах и за колони, в моя бюджет (1500 лв.) може да се сглоби нещо от Монитор - бронз или силвър серията, но с компромиси към съраунд колоните и без суббас. Пуснаха ми 1610 на Монитор Бронз БР6, но не знам нарочно или не, първо засвири един Фокал (не запомних модела, 1800 лв. чифта)... Ами след него, мониторите (1200 и нещо) не ме впечатлиха. Не знам, може би без директно сравнение ще имам друго мнение, но сега съм предубеден

    Солунска - AV център(или нещо такова) - предложиха ми Integra DTR 5.9.за 1500 лв. Доста сериозна изработка, масивен, много допълнителни функции(които едва ли ще ползвам), мощен и добър и за стерео (по думите на продавача), не го пуснахме, защото ми е доста над бюджета за момента. От колоните - слушахме KEF C7 - 1200 лв. чифта, на Arcam CD и усилвател. Пак не съм впечатлен - хубави високи, средите са леко замазани, но ниските не ги "усетих". Според момчето в магазина (склонен съм да му вярвам) имат нужда от разработване. Пак тук има и Celestion, за съжаление само фронтални, които е трудно или направо невъзможно да се увеличат до 5.1, защото са ги спрели от производство.

    Сега ми остава разходка до ТМ и Авител за Yamaha и Pioneer (ако някой предложи и друго място/марка - отивам )
    До момента заключенията са - H/K 200 лв. над Денон в съпоставимите класове. Дизайна си е дизайн. Не знам дали само това е разликата, определно американците ми харесват повече, но по-скоро не съм склонен да дам 20% само за външен вид.

    Появи се втора опция - Integra + двойка по-добри предни на първо време (същото важи и за 1910 плюс силвър серията на Монитор). Лошото на тази опция е че "първо време" означава неопределено много и не поради липса на желание
    Толкова за днес.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #17

    Re:Старт от скрапа - т.1 - избор на ресивър.

    В тази ценова категория- 1500 лв.за 5бр. тонколони/предни+съраунд+суб/може би ще се вмести последната Diamond 10 серия на Wharfedale,предлагат ги тук : http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=26

    или пък само предни и суб на DAVIS ACOUSTICS-серия EVA 5 : http://www.vbstudio-bg.com/hifi/prod...art1=1&lang=bg, чифта е 978лв.плюс 489 лв.суба : http://www.vbstudio-bg.com/hifi/prod...art1=1&lang=bg

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #18

    Re:Старт от скрапа - т.1 - избор на ресивър.

    Щом ти е харесъл Фокала защо не погледнеш и по-ниската серия, Sib&Cube 5.1? Цената беше около 1400лв. Аз съм с такива + 1910 на Денон.
    Фаворити ми бяха Моитор BR5, но цената на комплекта беше доста над лимита. Накъде около 2800лв. Сега няколко месеца по-късно, ако трябва пак да вземам решението бих изчакал да събера още малко парички и да взема Монитора. Не, че Фокала не ми харесва, но особено BR6 бяха невероятни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 27-08-14, 20:46
  2. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 10:48
  3. ИЗБОР НА РЕСИВЪР ПОМАГАЙТЕ
    От xikiro във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-13, 22:35
  4. Избор на ресивър и ОТ???
    От vanko21 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 27-04-12, 08:22
  5. избор на ресивър и тонколони
    От petrucci във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 28-11-10, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе