Резултати от 1 до 15 от общо 15

Помощ при избор на ресивър!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #1

    Помощ при избор на ресивър!!!

    Здравейте и от мен!!! Проблемът ми е следния: след консултация реших да закупя комплект на Dali Zensor Family 7 Black с кабелите от авител , но не мога да си избера ресивър. Бях си избрал ресивър Marantz NR-1504, но човекът от авител ми каза, че слим моделите на marantz били за жени. Харесвам и моделите на Yamaha, но в авител не предлагат техни модели. Единствената марка която ми предложиха там за колоните е на Pioneer VSX-923-K. Искам да помоля някой, ако може да ми помогне с избора на ресивър и да предложи повече от една марка. Бюджета за ресивър ми е до 1200 лв. Предимно ще се гледат филми и ще се слуша музика.

    Благодаря предварително и се извинявам, ако има вече такава тема създадена.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Потърси Sony STR-DN840 , струва около 750лв , и е един от най-добрите за 2014г.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Това пък как го измисли ?!?!? Ресийвър за 394$ и то на Сони да е "един от най-добрите за 2014г."

    То STR-DN850 е отчайващо зле, какво ли остава за по-евтиният модел 840.

    http://thewirecutter.com/reviews/the-best-receiver/

    The $500 Sony STR-DN850 has a very nice, visual interface, but doesn’t sound good in use. When you listen to music, the treble has a brittle, harsh quality to it when compared to our main picks

    Като цяло , не вярвам за тези пари да си намерите някой добре звучащ ресийвър.
    Този пост е редактиран от stenly; 26-08-14 в 09:49.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #4

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Ами аз пък го прочетох тук: Best AV receivers of 2014 - CNET

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!


  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #6

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Е , и за това не е най-добрият , а ЕДИН от най-добрите в ценовия сегмент до 500$.
    Лично за мене , ако дам пари за тези колони , бих взел Denon AVR-X3100W.
    Този пост е редактиран от bisval; 26-08-14 в 10:24.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Благодаря и на двамата за бързите ви отговори. За Sony съм чул няколко модела и не ги харесвам като марка кой знае колко много. За Denon съм съгласен но проблема ми е цената, а в момента не мога да отделя толкова пари за този модел. Някой може ли да ми предложи някой модел на Yamaha или да не питам за тях в този ценови диапазон. Приемам и предложения и за друг тип колони просто от чутото на място това ми допадна най - много. Другата седмица ще се поръчват нещата за това все още съм склонен на промени.

    Приятен ден!!!
    Този пост е редактиран от Paco_lod; 26-08-14 в 16:52.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #8

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!


  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Извинявам се за тъпите въпроси които ще задам. Просто съм доста зле като става дума за избор на ресивър.
    1. Каква е разликата във този който в магазина ми предложиха (Pioneer VSX-923-K - освен цената) и този на Pioneer който ти си ми предложил?
    2. От тези трите кой е по добрия избор в смисъл Onkyo-то превъзхожда ли ги останалите или е просто една идея по - добре от другите за тези колони.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #10

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    По-скъпия Pioneer е за 7.2 колони , Onkyo са с една идея по-качествени , но при огромния избор на марки и модели е лесно човек да се обърка в избора си. Оторе на всичкото и всяка отделна марка предлага различни звукови филтри и ефекти , често с различни буквени съкращения , които е трудно да дешифрираш. Особено ако нямаш възможност да сравниш "на живо" всеки модел . Идва и субективния фактор как всеки човек индивидуално възприема качеството на слушания звук. Общо взето - късмет при избора.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    След като бюджета е 1200лв -
    ONKYO TX-NR636 7.2 AVN Receiver | Усилватели и Ресивъри Onkyo | Avitel
    YAMAHA RX-V775
    Denon AVR-X2100W
    Pioneer VSX-1123-K | Усилватели и Ресивъри Pioneer | Avitel
    ... долу-горе в същия ред с едно важно уточнение - Онкио-то от Германия ще ти излезе значително по-евтино - http://www.amazon.de/Onkyo-TX-NR636-...ONKYO+TX-NR636

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!


  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Освен от Германия виж какво има и в Англия, в момента има доста разпродажби.
    В тази връзка, някой наясно ли е как стои въпроса с т.нар. световна/европейска гаранция? Някои марки дават гаранция важаща за целия свят без значение от къде е купен уреда, стига в държавата където живее клиента да има официален представител. Както писах по-горе в Англия в момента има известно разчистване на складове и изпадат по някой и друга добра оферта. Но до колко гаранцията на Ямаха, Онкио или Маранц се "уважава" от нашите "представители" е въпрос с повишена трудност.

    "Marantz NR-1504, но човекът от авител ми каза, че слим моделите на marantz били за жени" - добреее Авител, добреее...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    След като бюджета е 1200лв -
    ONKYO TX-NR636 7.2 AVN Receiver | Усилватели и Ресивъри Onkyo | Avitel
    YAMAHA RX-V775
    Denon AVR-X2100W
    Pioneer VSX-1123-K | Усилватели и Ресивъри Pioneer | Avitel
    ... долу-горе в същия ред с едно важно уточнение - Онкио-то от Германия ще ти излезе значително по-евтино - http://www.amazon.de/Onkyo-TX-NR636-...ONKYO+TX-NR636
    Много добри предложения! И помагам допълнително:

    1, Onkyo са с много добър балансиран звук и наблъскани с екстри, чета обаче, че тук и там имат по някой друг проблем. Може би ще е добър ход да се купи от България
    2, Yamaha по принцип са си с меко звучене, но все ми се струва, че на 5,1 или 7,1 мощността им пада серьозно! 775 обаче го хвалят на доста места. Аз съм тествал само до 575 моделите, а те са със слабото захранване...
    3, Denon X2000 има склонност да усилва високите, като може да е така и при Х2100! При мен са намалени значително. На 5,1 мощността се запазва и това личи. Един минус има - грее постоянно даже и да не свири.
    4,Pioneer 922 съм изпробвал и на стерео звучи супер, на 5,1 трябва да засилиш ниските честоти малко ако няма буфер. Малко муден като софтуер, много объркващо дистанционно и меню. Само не знам какво 1123 предлага над 923 и дали реално ти трябва за да плащаш ценовата разлика

    Дано съм бил полезен.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    6
    #15

    Отговор: Помощ при избор на ресивър!!!

    Добър вечер! Благодаря на всички за бързите и изчерпателни отговори. Реших да поръчам Yamaha RX - V775 . Почитател съм на Yamaha и си мисля , че няма да сбъркам с тях. Благодаря и за личните съобщения и обясненията за кабелите така ми е по ясно вече какво трябва да си поръчам. Остана само да почерпя накрая.

    Още един път едно голямо благодаря!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  2. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  3. Малко помощ за избор ресивър!
    От Lion4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-12, 21:43
  4. Помощ при избор на ресивър
    От explosivebg във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 31-08-11, 23:35
  5. Помощ за избор на AV ресивър
    От hattan във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-11, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе