Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

Помощ за избор на ресийвър и колони!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #31

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    писах,че 607 го купих за толкова,колкото струва507 в техномаркет,не си ме разбрал

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #32

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Не е хубаво да ги мешиш , натоварват различно ресивъра , а и на него пише какви омове да се използват - 6-16 мисля беше ! За цената , така си го написал , че наистина не го разбрах !
    Също е хубаво центъра да бъде от същата серия като фронталните колони , за съраундите по няма такива изисквания !

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #33

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    търся съраунд и център за е-80-ките,по-нататъкще взема суб,а евентуално и стерео усилвател,ако не ми харесва как звучат е-80 в стерео режим с 607

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #34

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    е-80 още не са пристигнали,слушал съм ги само в технополис,харесаха ми,а 607е от4до 16ома

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #35

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    дапопитам знаещите вярно ли е че THX опцията важи само за филми които са правени THX а опцията не се пуска за всички филм?
    Демек при сваляне на филм от нета било то фулл блу-рей или хд рип щом не пише на него за звука THX значи ресийвъра с подръжка няма файда от следната опция ?
    Единственото вярно е, че наистина се плаща лицензна такса на THX за сертифициране на хардуер (процесори, рисийвъри, усилватели, колони, дисплеи).
    THX Select е апаратура сертифицирана за по-малки помещения, THX Ultra2 сертифицирана за средни и по-големи помещения. Рисийвъри, усилватели с THX би трябвало да са устойчиви до 3.2Ohm импеданс.
    За аудио THX е пост процесиране което ползва timbre matching/Re-Eq/Academy curve, т.е. доколкото е възможно тонално изравняване на колоните в 3/4/5/6/7...9 комплект; честотно изравняване с прилагане на +2dB спад след 10KHz за да може материала миксиран за киносалон да не звучи твърде 'ярко' в значително по-малкия обем на жилището. Кросоувъра (честотата на разделяне на ниските честоти за възпроизвеждане от .1 или .2 LFE) за THX е фиксиран на 80Hz. При THX по дефиниция задните ляв/десен канал се възпроизвеждат от dipole колони (и те са такива в THX 5.1/7.1 комплектите. Естествено задните могат да бъдат и direct radiation (обикновените които познаваме).
    С THX сертифициран хардуер може да се постпроцесира и емпи тройка на Лили Иванова, както дори рипнато дивиди с чалга.
    За видео THX е калибрация съобразена с конкретните характеристики на конкретния панел и се прави в заводски условия, така че да дава изображение съответстващо на такова което би направил режисора ползвайки утвърдените видео стандарти и постулатите на THX - напр. gamma 2.2, 6500K color temp и т.н.
    Така че спокойно ползвай си източници по избор, THX няма да ти навреди, напротив...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    47
    #36

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Здравейте ,ако може някой да си каже мнениети за този Denon AVR-1610 .http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=252
    Ще го ползвам предимно за кино .Финансиите са ми много ограничени.Ще се радвам на вашето мнение и препоръки.
    Благдаря ви предарително!!!!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #37

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    За това , за което ще го ползваш , става ! Както се казва това е entry level ниво ресивър на Денон ! Но за филми си е добре , има си необходимите кодеци , модел 2009 , вече трудно май се намира по магазините понеже се очакват новите 2010 модели на почти същата цена ! Той ресивъра и да е втора употреба няма проблем , по важни са тонколоните и тяхното правилно разположение !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #38

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Като си купувате Денон да знаете вътре елементите не са на особено добро ниво. Според мен най-евтиният ресивър ще ви свърши по добра работа, понеже бързо омръзва и лесно се продава.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    47
    #39

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Благадаря ви видях го в сайта на Технополис на цена 799лв.Мисля да си взема.
    А що се отнася до тонколоните,имам но са много ялови ще трябва и тях да сменям някой ден.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #40

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    noises как стигна до това умопомрачително заключение?
    denonka вземи наследника на Denon AVR-1610 а именно 1611 както ти каза и колегата civica цената на новият ще е същата като на този от 2009.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    47
    #41

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Не съм от София,гледам Денони има само в Технополис,ще ида до там да попитам дали могат да ми го доставят1611 и на каква цена.
    В бг.сайта на денон няма никакви цени.Благодаря ви за отговорите!!!!!!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #42

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Цитат Първоначално публикувано от denonka
    Не съм от София,гледам Денони има само в Технополис,ще ида до там да попитам дали могат да ми го доставят1611 и на каква цена.
    В бг.сайта на денон няма никакви цени.Благодаря ви за отговорите!!!!!!!!
    Можеш да се обадиш и попиташ
    http://www.denon-bg.com/contacts.php

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #43

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Цитат Първоначално публикувано от denonka
    Не съм от София,гледам Денони има само в Технополис,ще ида до там да попитам дали могат да ми го доставят1611 и на каква цена.
    В бг.сайта на денон няма никакви цени.Благодаря ви за отговорите!!!!!!!!
    Можеш и тук да попиташ за цени и наличности : http://www.vbstudio-bg.com/images/De...ist%202010.pdf

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    47
    #44

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Първо ще проверя в Технополис ако там няма ще се обадя и до София.
    Благодаря!!!!!

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #45

    Re:Помощ за избор на ресийвър и колони!

    Здравейте всички. Извинявам се че пиша в темата на колегата, ама е точно и по моя въпрос.
    Избрал съм си ресивър MARANTZ NR 1501 http://hometheatergears.com/marantz/...nr1501-review/
    Спрял съм се на него, защото подържа HD MASTER AUDIO сигналите и заради мощността 50 W на канал и по този начин ще ми е по-лесно като че ли да си избера колони. Понеже едни пари струва колона 140 w, а друга е цифрата за 80w примерно. Ще го ползвам в стая 20-25 квадрата и ми се струва че 50 w на канал е пред достатъчно. По ми е важно да ми вади чист звук. Ще си го вържа към компа посредством HDMI и ще се ползва за всичко, но предимно филми.
    Отделно, тая марка съм чувал че е мноого добра. Цената му е 1200 лв.
    Какво е вашето мнение ???

    И още нещо - гледах комплект колони 5 + буфера на Wharfedale /не видях модела/ намалени от 1500лв на 1000 - била последна бройка, вече не се произвеждали май и цвета е малко един такъв никакъв, ама ще го преживея. Какво ще кажете за тая марка говорители и цената им. /само да вметна - човека в магазина ми каза че Маранц свирели меко и най-подходящо било колони с алуминиеви мембрани, а тези не са/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ за колони, ресийвър и т.н...
    От Vanquished във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-14, 19:03
  2. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  3. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31
  4. помощ от разбиращите за ресийвър+колони
    От casa във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 09-03-09, 11:32
  5. Помощ при избор на рисийвър + колони
    От wfw във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 05-10-08, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе