Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Усилвател - нищо не разбирам :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #16

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    не лаптопа ми няма хдми, с rgb е вързан с тв
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1302205680[/time]_________________________________________________

    Хора някой да помага баси джамотата едва я повдигнах едната. Отдолу имам някакъв странен комплект 8 остри болтове, 4 метални шини, 8 пластмасови черни като крачка и 6 лепливи гумени полусфери


    В задачата се пита епа кво се слага за крака от всичкото тва като на тонколоната няма дупки (има но там са си завити винтове?



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1302199800[/time]_________________________________________________

    ПП
    реших проблема като им лепнах по няколко от ония квадратчета мекичките за да не се драска паркета и зарязах болтовете и пласмасите буахаха

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #17

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Виждам ,че има шпайкове(острите болтове) - те се завиват и ги слагаш върху падчетата им( най-дясното от четирите на снимката).Някакво упътване нямат ли?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #18

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Въпроса е, че шпайковете няма къде да се завият.....а просто както направих аз с меки лепенки и направо без нищо фатално ли е, щото това краче тяхното е пласмаса и ще омаже паркета :P ?
    И още нещо фронталните колони имат 2 двойки за завиване на двойката меден кабел? към коя трябва долната или горната да се върже кабела? (в момента оголвам кабелите... )

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #19

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    В книжката има подробна схема как се сглобяват-кое след кое следва ,а в комлекта има и едно малко гаечно ключе /прилича на отварачка за консерва в единия край а в другият си е гаечен ключ 10 мисля /с което се навиват шпайковете.Друг вариант е да ги оставиш така както си решил.Много други въобще не се занимават с тях.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #20

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Свързах всичко, метнах оптичния кабел и стана, показва ми PCM звука е много добре сега ще трябва да почета за настройките, имам няколко въпроса:
    1. Има ли някой PDF за ямаха rx-v367 на БГ или да я тегля от сайта na английски, щото имах само някви листовки и глупости в комплекта
    2. Колко часа може да работи ресийвъра, четох че греел, защото ще го пусна и дали ще ползвам комп, дали ще слушам мусика все ще е пуснат?
    3. Как да разбера дали компа през оптиката ми пуска реално 5.1 защото то има някакъв енхансер и ми разпръсква сигнала даже и да е стерео (май)? EDIT: пуснах ац3 филтъра на пастру DTS и сега вече ресийвъра ми дава долби 5.1 а не PCM
    4. Може ли някакъв линк към тема където се описват настройки на приемника какви да са оптималните в зависимост от големина колони, разни честоти на буфера кросовъри и т.н. за да чета.

    Благодаря

    ПП
    по точка 3 в настройките на СПДИФ-а ми дава това:

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1302263623[/time]_________________________________________________

    и още нещо което не намерих из нета:
    4.ямашката 367 как да и се покаже че колоните са 6 омови? те си свирят ама не съм настройвал нищо?
    5.този модел 606 колони са с вграден буфери в предните тогава в ямахата давам Yes или No na Subwoofer?
    6. Като говорим за този модел 606 субувете са от страни на централните - как се разполагат тогава - със субовете един срещу друг или наобратно насочени навън?

    Мерси

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    4. В упътването може и да пише нещо по въпроса, виж.
    5. Колоните ти нямат никакви вградени буфери /правилната дума всъщност е събуфер/. Така че ако нямаш активен събууфер, вързан на SUB/LFE канала, трябва да дадеш No.
    6. За разполагането опитай и двата варианта и виж къде имаш повече и по-детайлен бас, но без мучене.

    ПП. Събуфер ти трябва. Мисли занапред да добавиш такъв, особено ако гледаш филми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #22

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Мерси да гледам доста филми по-нататък ще мисля, макар и сега бая да думка (незнам какво е тогава това страничното щом не е събуфер, може би нещо за ниски щото от там думка).

    А по въпрос н.2 за колко може да се държи ресийвъра включен примерно с музика нормално увеличена да може да се разговаря на нея? Щото ПС, ТВ все ще му се насъберат 6-8 часа пуснат?

    ПП
    в упътването не пише нищо, търсих даже нямам и опция SP IMP или нещо такова поне не намерих?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #23

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Нищо няма да му стане,ако ще да работи 24/7 на нормално усилено.Изтегли си упътване от сайта,там е описано как се сменят омовете(сложи на 4ома).Ако нямаш поне метър отстрани на колоните по-добре баса да е насочен навътре(един срещу друг),но все пак експериментирай - не търси по-бучащ и масивен бас,а по-стегнат,бърз и точен..Спдиф-а го сложи на 24/96.Предните колони ги сложи - Large,LFE - Front,центъра и задните - small и на 80 или 100 Хц кросоувъра.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #24

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Мерси много!

    Само да питам защо на 4 ома като са 6 омови колоните?

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #25

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Най-ниският клас ресивъри на Ямаха нямат 4 ома, дори твоя май беше за 6 омови колони. Това не му пречи и 8 ома да закачиш.
    Аз когато имах Джамо 606 така ги слушах на 8 ома на старата 5 серия Ямаха.

    ПП . Май е време да си смениш заглавието на темата - "Вече доста разбирам"

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #26

    Re:Усилвател - нищо не разбирам :)

    Да,разгледах упътването - няма промяна на омовете,но за неамериканските модели мощността е показана при 6 ома ,така че няма страшно. А ти казах да сложиш на 4 ома,защото ,ако имаше избор щеше да е 4(за колони от 4 до 8) или 8(за колони от 8 до 16) ома.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ, че нищо не разбирам..
    От urDeathWish във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-14, 17:45
  2. Интернетът на БТК не става за нищо!
    От Eddie във форум Черен списък
    Отговори: 64
    Последно: 14-06-12, 09:41
  3. Помощ за проектор - нищичко не разбирам
    От kando във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-10, 07:01
  4. не разбирам, затова питам...
    От IBANEZ_ във форум Тонколони
    Отговори: 31
    Последно: 09-01-06, 16:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе