Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Ресийвър не се избира само по функции и това, че Пайниър и Денон имат сходни не ги прави еднакви.
    Все пак това нещо трябва и да свири и то колкото може по-добре. За съжаление Пайниър е трудно да се каже, че свирят като Денон, че дори и Ямаха.
    Не знам къде ги видя и тия цени на Ямаха с 30% по-ниски? В момента новите модели у нас са на цените на Амазон в Европа.

    За лаптопа си прав. Не че не може да се изкара DTS/DD, че и HD вариантите, но е играчка, което е по-добре човек да си спести с някакъв HD плеър.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18

    За лаптопа си прав. Не че не може да се изкара DTS/DD, че и HD вариантите, но е играчка, което е по-добре човек да си спести с някакъв HD плеър.
    Ето с това съм 100% съгласен ! Но май доста оспамихме темата на човека , но в спора се ражда истината / някой по-умен от мен го беше казал / !!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #18

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Така разговорът вече ми харесва Стана конструктивен. До преди месец homeavdirect предлагаха 567 за 220 паунда 467 за 200 и т.н сега явно са се поизчерпали, но до 2-3 месеца пак ще започнат да падат цените. Практиката е около 6-10 м. след излизане на модела да го намалят. Не им знам маркетинговата политика наизуст, но почти бях купил 776 за 399 паунда - излишно е да казвам, че се бях навил като свинска опашка и всеки ден циклех в страницата им Накрая прегорях и си дигнах едно Пайнерче от електрон.бг. и т.н.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312278430[/time]_________________________________________________

    Платон го е казал И това нещо дето го продаваш става ли имам предвид плейъра?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #19

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Цитат Първоначално публикувано от al_g_hr
    Платон го е казал И това нещо дето го продаваш става ли имам предвид плейъра?
    Не се сетих в момента ! За другото имаш л.с. !

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #20

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Комбинацията на която си се спрял може би е най-доброто в класа си. Пиша това след много ходене и слушане.
    Единствено ти препоръчвам, както беше казано и по-нагоре да вземеш 19хх. 200 лева се не са кой знае какво, но срещу тях ще имаш добра база за надграждане. Аз съм взел 1910 точно с тази цел. Харесах други колони, но по-това време ми бяха извън бюджета. Затова си взех малко по-скъпия модел и сега при възможност ще сменя колоните.
    Иначе без лоши чувства към "al_g_hr" но да съветваш да не се слага субуфер в система за домашно кино и, че Сървин-вега са чудесни колони, звучи несериозно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #21

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Напълно несериозно наистина. Фокал сиб и куб са по-хубави колони. Съгласявам се.
    Само малко факти: центъра на сървин вега тежи 5 кг. Направен е от масивно пдч, има чувствителност 91 дб.Честотната характеристика е 60-20 кхз. Има два средни говорителя 13 с гумени гънки. Високите са: 1 1/4" Treated Silver Mylar Tweeter with Ferro Fluid. Не ми се превежда. Изработката е много качествена и красива. Изпълнена е със скъпи материали. Звукът ми харесва. http://www.cerwinvega.com/home-audio...ker/ve-5c.html
    Страничните и средната тонколони на Фокала, тоест сибчетата, са: пластмасови нискобюджетни сателитчета. Имат една 13 - ка от евтина пластмаса и незабележими високи 0.9 см тонколона
    Тоест моите странични сървин веги и център са много по-висок клас от твоите фокал. Да буферът ти е хубав и това е типична съвременна система, в която буферът оправя или по-скоро крие некачествената работа на сателитите. Моите предни са западногермански Пилот. Изпълнени са от естествено дърво, дебело 1.8 см. и всяка тежи 18 кг. Басите им са 10 инчови и всяка от тях носи повече от куба поотделно.
    Така, моето мнение е, че твоята система Фокал (а и според ревютата) на нива под вегите, които всички плюете наизуст. Ако беше с някой КЕФ или Динаудио - да ти се поклоня, но ти приятелю, слушаш на нискобюджетна система тип домашно двд и плюеш качествено различни говорители, обзалагам се без да знаеш нищо за тях, нито да си ги чувал.
    А буфер бих си взел, но ще трябва да подсилвам шкафовете, че ще паднат И никого не нападам, помислете преди да говорите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #22

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Никой не
    те напада. Нямам никаква причина за това. Ако ти си мислиш, че форума воюва с теб. Ok. Явно се чувстваш значим така.
    Факта, че първата характеристика която споменаваш за всяка една колона е теглото, за мен е достатъчно да прекратя каквито и да е спорове с теб.
    Бъди жив и здрав и слушай това което ти харесва.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    al_g_hr, и как точно реши, че повечето и поголеми говорители в една колона /за същата цена/ я правят по-висок клас? Елементарната логика показва, че тя е по-нискокачествена защото за същите пари си наблъскал повече компоненти.
    Не казвам, че въпросната Focal системка е много свиреща, но ако я чуeш ще останеш втрещен и няма да повярваш, че от такъв обем и за такава цена може да излезне толкова добър звук.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #24

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Предавам се Всеки да слуша, каквото му се слуша, че развалихме темата на момчето

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Мир и ....любов !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #26

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Не сте ми развалили темата, продължавайте да спорите Ще науча доста неща, но не можах досега да разбера има ли по-добро предложение за цяла система 5+1 за 1300 лв. от фокал сиб и куб. Разгледах и ресивърите на Yamaha и мисля, че RX-V471 за 630 лв. или V571 са добра алтернатива на Denon 1611 или 1612.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #27

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    А тези ямахи май ги няма в БГ? Аз като търсех имаше само 67 модели и то амортизирани от показване. Ако купуваш от чужбина ресивър по-добре си купи и колони. В homeavdeirect има много добри цени за комплекти ресивър с колони и за твоите пари ще купиш някаква мечта.
    Примерно това: http://homeavdirect.co.uk/denon-avr-...bundle-package
    не само ще убие рибата, но ще я изпържи и ще я изяде.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #28

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    Цитат Първоначално публикувано от al_g_hr
    А тези ямахи май ги няма в БГ? Аз като търсех имаше само 67 модели. Ако купуваш от чужбина ресивър по-добре си купи и колони. В homeavdeirect има много добри цени за комплекти ресивър с колони.
    Благодаря! Ще разгледам сайта да видя какви предложения имат и колко ще струва доставката

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #29

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева


  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #30

    Re:Ресивър + 5.1 колони до 2200 лева

    al_g_hr, ти слушал ли си комплекта на Q Acoustics или този на Kef, за да ги препоръчваш. Или ти харесват на външен вид
    Според мен Q Acoustics звучат доста по-зле от Focal Sib&Cub (слушал съм и двата комплекта).

    Що се отнася до Yamaha RX-V471 - в AV Store има налични

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ресивър + колони
    От koko_k във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 03-01-13, 18:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. 5.1 ресивър+колони
    От svetlio_88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 22:57
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 20:15
  5. кои колони и ресивър да избера
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 11-12-09, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе